Etiket: Büyükşehir Belediye Başkanvekili

Valilikteki bayramlaşmada protokol yolları konuştu, Hakan Çavuşoğlu rakamı açıkladı: Bayramın ilk günü otoyoldan 34 bin araç geçiş yaptı

Kim ne derse desin… Yolun güzergahı, mesafesi, üzerindeki tesisleri, hatta bugün olduğu gibi otoyolun geçiş ücreti tartışılabilir. Bunlar doğal. Eleştiren olur, öven olur, önerisi olan da bulunur. Ancak… Şu bir gerek ki yol olmadan olmaz. Hele yolun gerekliliğinin tartışmak hiç doğru olmaz. O bakımdan… Ücretli ya da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tarihinde ilk kez 2 partiden 2 milletvekili çıkaran Gürsu’da hem büyük mutluluk, hem de guru var

Tarihteki adının Susığırlık olduğu biliniyor. Bir kadın öğretmenin önerisiyle 1931 yılında Gürsu adını aldı ve bucak oldu. 1991 yılındaysa Bursa’nın Büyükşehir olması nedeniyle merkezin idari yapılanması düzenlenirken ilçe oldu. Bursa Ovası’nın en önemli yerleşimlerinden olan, dünyaca ünlü armut türlerinin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt zaferinin 946. yıldönümü kutlamasında Bursa güçlü kadroyla temsil edildi

Kuşku yok ki… Anadolu’nun kapılarını Türkler için açan Malazgirt’in ve bu muhteşem zaferin kahramanı Alparslan’ın çok ayrı bir yeri var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da otağ kurup ok attığı Malazgirt zaferinin 946. yıldönümü kutlamalarında Bursa’dan da konuklar vardı. AK... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sandık bitti, AK Parti hız kesmedi… Ankara’daki referandum değerlendirmesinde Bursa kadrosu bir arada

AK Parti Genel Merkezi, alışılmış il başkanları toplantısını referandum sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla çarşamba günü yaptı. Ankara’daki toplantıya AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’la birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, İl Kadın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sıra merkeze geldi… En büyük çöküntü bölgesine dönüşen Altıparmak-Çarşamba arasında kentsel dönüşüm başlıyor!

Doğup büyüdüğümüz Ahmetpaşa Mahallesi’nde çocukluğumuz bahçeli evde geçti. Meyve ağaçları, sebze fideleri ve kümes olan bahçe keyifliydi, ama bugünün modern konut konforu yoktu. Örneğin tuvalet bahçede, mutfak bahçenin bir köşesindeki müştemilattaydı. Çevre evler de öyleydi. Bahçeler komşular toplanır, yaşam... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İnşaatçı görüşü: Yüksek binalardan korkmamak gerekir

Kısa adı İMSİAD olan İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Adil Gökçadır ve yönetiminin ziyareti sırasında Bursa’daki inşaat uygulamaları da gündeme geldi. Bu noktada… Aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkanvekili olan İMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Ödünç şunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Engelsiz siyaset, engelsiz ibadet… Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, 40 engelliyle umreye gitti

Gerçi… Yazılarda tanımlama yaparken AK Parti’nin engelli milletvekili” ifadesini kullanıyoruz, ama gördüğümüz şu: AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun hem siyasi, hem sosyal çalışmalarında bütün engelleri aşıyor ve yapması gerekeni yapıyor. Nitekim… Ankara’daki dostların aktardıklarına göre hem... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir Başkanvekili Abdullah Karadağ’a böbrek nakli

Seçim temposu siyasetçiler kadar biz gazetecileri de etkiliyor. Gazeteden çıkış saatimiz geceye doğru kayınca, dostlarımızla ilgili gelişmeleri kaçırır olduk. Nitekim… Lise yıllarında güreş yaparken takım kaptanımız olan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ’ın yaşadığı böbrek sorununu ve nakil... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et