Posts Tagged ‘çağrı heyeti’

MHP’de ihraçları istenen eski il başkanları Hasan Toktaş ve Yüksel Yılmaz “sağlıklı savunma için haklarındaki kanıtları” istediler

1 Kasım seçimlerinden sonra MHP sıkıntılı bir süreç yaşadı. Mahkeme kararıyla sonlanan kurultay ve değişim arayışları sonrasında Meral Akşener’in yanı sıra olağanüstü kurultayı toplayan 3 kişilik Çağrı Heyeti ihraç... devamını oku... | Paylaş!

22

10 2016

MHP Bursa’nın 2 eski il başkanından Yalova İl Disiplin Kurulu savunma istedi, Hasan Toktaş tepkili: Bizi evimizden kim kovacak?

Aslında… Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Kongre süreçlerinde en demokratik parti MHP. Çünkü, bazı partilerin aksine MHP’de hiç kimse kimsenin aday olmasını engellemiyor, imada bile bulunmuyor. O nedenle… MHP’de kongreler 5-6... devamını oku... | Paylaş!

28

09 2016

MHP’den ihraç edilen Çağrı Heyeti’nin Bursalı üyesi Mehmet Bilgiç: Doğruyu söylemeye devam edeceğim

Aslında… İlk ipucunu MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman verdi. Mahkeme kararıyla toplanan kurultayda alınan kararları 22 Haziran günü bu sütunlarda değerlendirirken, “Çağrı heyeti de suç işliyor” diyen Büyükataman, bir... devamını oku... | Paylaş!

22

09 2016

Akşener’in ardından disiplin sırası eski il başkanlarına geldi… Bahçeli mesajı verdi, Bursa ihraçlar için ilk kararı aldı

Salı günü… MHP Genel Merkezi’nde il başkanları toplantısı vardı. Toplantıda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli güncel konulardaki gelişmeleri değerlendirdi, gündeme dair yorumlar yaptı. Ardından… Parti içi konularda... devamını oku... | Paylaş!

28

08 2016

Siyasette bahar havası eserken MHP’nin ihraç hamlesi şaşırttı: Dışarıda demokrat, içerde tahammülsüz

Gördüğümüz şu… Ülkenin gündemi 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında siyasetteki bahar havasına kilitlenmişken MHP Genel Merkezi’nin genel başkan adayı Meral Akşener ile Çağrı Heyeti üyeleri Mehmet Bilgiç, Ayhan Erel ve Ali... devamını oku... | Paylaş!

19

08 2016

Akşener’le birlikte ihracı istenen MHP kayyımı Mehmet Bilgiç tepkili: FETÖ’ye inananlar suç işliyor da, aklını kiraya verenler işlemiyor mu?

MHP’de mahkeme kararıyla gerçekleştirilen 19 Haziran kurultayının 3 kişilik çağrı heyetinde görev alan isimlerden biri Mehmet Bilgiç’ti. Gerçi… Nilüfer Eski İlçe Başkanı olan Bilgiç’i mahkemeye kayyım olarak adaylardan Sinan... devamını oku... | Paylaş!

18

08 2016

MHP Genel Merkezi bekliyor… Yargıtay kararından sonra Çağrı Heyeti’ni de takibat bekliyor

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman 19 Haziran kurultayı ve süreci değerlendirirken “Çağrı Heyeti de suç işledi, onlarla ilgili gerekli takibat da yapılacak” dedi. Eleştirilerini de şu şekilde sürdürdü: “Çağrı Heyeti,... devamını oku... | Paylaş!

23

06 2016

MHP’nin 19 Haziran kurultayını Çağrı Heyeti Üyesi Mehmet Bilgiç anlattı: İzdiham olmasaydı 800 geçilirdi!

Tartışmaları günlerce sürdü… MHP Genel Merkezi’nin delegelere yönelik uyarıları da kamuoyu gündemine geldi. Böyle bir süreçte… Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin karar verdiği şekilde MHP olağanüstü kurultayı pazar günü... devamını oku... | Paylaş!

22

06 2016

MHP kurultayını Ali Sağır açacak, seçim için Genel Merkez’in 10 Temmuz kurultayına katılma benimsendi

Ali Sağır, Mehmet Bilgiç, Ayhan Erel’den oluşan Çağrı Heyeti’nin davetiyle yapılacak MHP kurultayı yol haritası belli oldu. Buna göre… Kurultayı, Çağrı Heyeti içinde en yaşlı üye olan Ali Sağır açacak. Divan Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

19

06 2016

Siyasette ilginç tesadüf… MHP’deki kurultay krizinin bire bir aynısını 6 yıl önce Osmangazi’de CHP yaşadı!

Mahkeme kararı gereği… MHP kurultayı bugün tüzük değişikliği yapmak üzere toplanıp “olağanüstü kongrelerde seçim yapılamaz” maddesini kaldıracak. Ne var ki… 10 Temmuz’da seçimli kurultay ilan eden MHP Genel Merkezi bugün... devamını oku... | Paylaş!

19

06 2016