Etiket: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Faruk Çelik Almanya’nın Nürnberg kentinde MÜSİAD üyeleriyle söyleşi yaptı

Son dönemde… Aktif bir görevi bulunmadığı için davet aldığı etkinliklere katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik ve Gıda Tarım Hayvancılık eski bakanı Faruk Çelik hafta başında Almanya’nın Nürnberg kentine gitti. Burada… Türk toplumunu bir araya getiren sivil toplum örgütleriyle görüşmeler yaptı, MÜSİAD üyesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çalışma yaşamında reformlara imza atan Faruk Çelik toplu sözleşmenin dünü, bugünü, yarını konulu konferansla Memur-Sen’deydi

AK Parti Bursa Milletvekili olduğu dönemde iki kez Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevi üstlenen Faruk Çelik, yıllarca tabu kabul edildiği için kimsenin el sürmek istemediği çalışma yasalarında köklü reformlara imza attı. Üstelik… Reform kabul edilen tüm icraatlarını hem çalışan, hem işveren... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak sendikalara ve işçi haklarına destek veren Faruk Çelik’e TOLEYİS de vefa gösterdi

Pazar sabahı… Kısa adıyla TOLEYİS olarak bilinen Türkiye Otel Lokanta Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası Bursa Şubesi’nin ikinci genel kurulu vardı. Büyükşehir adayları Alinur Aktaş ve Mustafa Bozbey’in ilk kez yan yana geldikleri kongrenin onur konuğu ise Faruk Çelik oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hak yerini buldu… SGK İl Müdürü’yken ilgisi ve kusurunun olmadığı patlamayla görevden alınan Erhan Karaca mahkeme kararıyla dönüyor

Bu sayfaların okurları biliyorlar… Çalıştıkları kurumların içinden yetişip yönetim kademesine yükselenlere ayrı bir sempatimiz var. Erhan Karaca da bu isimlerden biri. 2006 yılında Altıparmak’taki SSK binasında başladı. 2008-2010 arası Orhangazi, 2010-2012 arası Osmangazi SGK Müdürü olarak görev yaptı. İl Müdür... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tesadüf bu kadar olur… Çalışma Bakanlığı’na giden yol Hayme Ana heykelciğinden geçiyor

Mutlu Çınar başkanı olduğu Kent Kültürü Derneği etkinliklerinde, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in ninesi, Ertuğrul Bey’in de annesi Hayme Ana’yı öne çıkarır ve Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın yüz hatlarını taşıyan Hayme Ana heykelcikleri verir. 2 yıl önce Ankara’da Hayme Ana heykelciği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’ya sağlık yatırımlarında altın dönemini yaşatan Müezzinoğlu sosyal medya mesajıyla milletvekilliğine veda etti: Hakkınızı helal edin!

Tanıyan-tanımayan herkes aynı düşüncede: Mehmet Müezzinoğlu gerçek bir siyaset beyefendisi. 7 Haziran 2015 genel seçimi için AK Parti Bursa Milletvekili Adayı olarak geldiğinde Sağlık Bakanı’ydı. O dönem sağlık yatırımlarında Bursa’nın altın dönemi oldu. Ardından… Kısa süren AK Parti Genel Başkan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Faruk Çelik 7 ay aradan sonra gittiği Urfa’da büyük bir kalabalık karşılandı, uzun araç konvoylarıyla ziyaretler yaptı

Faruk Çelik son iki dönemdir AK Parti’den Şanlıurfa Milletvekili seçiyor. Önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak Şanlıurfa’ya hizmet etti. Geçen süreçte Şanlıurfa’ya gittiğimizde bizzat tanık olduk. Aşiretleri barıştıran, kentte yaşayan Türk, Kürt, Arap, Yezidi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mehmet Müezzinoğlu Bal-Göç yönetimi ve şube başkanlarıyla buluştu, Balkanlar’daki sorunları ve gelişmelerini konuştu

Batı Trakya kökenli olan Mehmet Müezzinoğlu deneyimli bir siyasetçi. AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak yıldızı parladı, milletvekili olduktan sonra Sağlık Bakanlığı yaptı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak hükümette yer aldı. 2015 seçimleriyle birlikte AK Parti Bursa Milletvekili seçildiğinde kentle çok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

2019’da da yapılsa, 2018’e de alınsa yeni sitemle yapılacak seçimin özelliğini Faruk Çelik yorumladı: Uzlaşmacı siyasal yapı oluşacak

Gerçi… Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin 30 Mart 2019’daki yerel seçimden önce yapılması beklentisi artıyor, ama seçim tarihi 3 Kasım 2019 olarak gözükmeye devam ediyor. Böyle bir ortamda… Tabandan başlayan siyasi yaşamında İl Başkanlığı yapan, milletvekili olduktan sonra Grup Başkanvekilliği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ahi’lik haftasında Çalışma Bakanı Sarıeroğlu Bursa’dan gelen Bacıbey çıkarmasına jest yapıp özel destekler verdi

İmren Aykut’tan 30 yıl sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koltuğundaki ikinci kadın siyasetçi olan Jülide Sarıeroğlu’nun Bursa’dan ziyaretçileri vardı. AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç önderliğindeki ziyarete, aynı zamanda Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı olan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et