Posts Tagged ‘çalıştay’

Bursa’dan Türkiye’ye çok özel bir dernek doğdu: Robotik sanayi olan fabrika yapan fabrikalar örgütlenip yerli ve milli üretim çağrısı yaptılar

Kendilerini “robotik sanayi” olarak tanımlıyorlar… Daha anlaşılır bir ifadeyle, fabrika kuran fabrikalar demek mümkün. Çünkü, fabrikaların üretimde kullandıkları makineleri yüksek teknolojileriyle... devamını oku... | Paylaş!

26

07 2018

Seminer ve konferanslarla kadını bilinçlendirme çalışmaları yapan KADEM çocuk istismarı için de çalıştay düzenledi

Uzaktan, ama dikkatlice izlemeye çalışıyoruz. Kısa adı KADEM olan Kadın ve Demokrasi Derneği’nin boş geçirdiği bir hafta neredeyse yok. Kimi zaman konferans, kimi zaman söyleşi, kimi zaman sempozyumla kadınları bilinçlendirme... devamını oku... | Paylaş!

20

04 2018

Kentleri ortak akılla yönetmek için çığır açacak Şehrim 2023 projesi… Bursa’nın dinamikleri vizyon aramak için çalıştayda buluştu

Ne yazık ki… Özellikle siyasette ortak akıl geliştirip, çözüm ve proje üretmeyi amaçlayan çalıştay uygulaması çok fazla tercih edilmiyor Çünkü… Siyaset genel olarak siyasi otoritenin yansıdığı bir alan. Liderin talimatıyla... devamını oku... | Paylaş!

17

03 2018

Kadına yönelik şiddetle mücadele çalıştayından çıkan sonuç: Aile içi şiddet yasası önemli, ama anlaşılamadığı için uygulanamıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Karabıyık: Seçim bildirgesindeki her cümle araştırılıyor, çözüm için nitelikli çalışma yapılıyor

CHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’la konuşurken şunu anımsattı: “Daha önce anayasa, ekonomi, eğitim çalıştayları yapmıştık. Hatta çocuk çalıştayı çalışmalarını da ben... devamını oku... | Paylaş!

14

05 2017

Halkla İlişkiler iki yıldönümünü bir araya getirdi, en özel şifre ortaya çıktı: 5. ayın 25. günü!

Kısa adıyla BHİD olarak bilinen Bursa halkla İlişkiler Derneği 2017’de kuruluşunun 25. yıldönümünü kutluyor. Derneğin kısaca HİÇ adıyla bilinen ve artık Türkiye’ye mal olan meslek ödülü Halkla İlişkiler Çalışmaları... devamını oku... | Paylaş!

31

12 2016

90 kişiyle Armutlu’da kampa giriyor… AK Parti Nilüfer, “kafaya kafaya vermek” için çalıştayda

Bursa’da AK Parti iki ilçede muhalefette, ama Nilüfer kazanamadığı tek ilçe olma özelliğini sürdürüyor. Bu nedenle AK Parti Nilüfer’de tüm hesaplar ve çalışmalar belediyeyi kazanmak üzerine yapılıyor. Nitekim… Parti... devamını oku... | Paylaş!

01

04 2016

Sanayi Bakanı Işık’tan Deri OSB için 1.2 milyon liralık jest!

Şunu biliyoruz… AK Parti Kocaeli Milletvekili olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bölgenin sanayi özelliklerini ve beklentileri iyi bildiği için Bursa’nın sorunlarının çözümüne farklı yaklaşımlar gösteriyor. Üç... devamını oku... | Paylaş!

09

01 2015