Posts Tagged ‘Çekirge Meydanı’

Vatandaş ve Akademik Odalar’ın önerileri doğrultusunda Çekirge Meydanı projesi değişti

Bursa elbette her yönüyle özel bir şehir, ama böylesine özel şehri daha özel kılan ve geçmişi bugüne bağlayan farklı yerleri de var. Çekirge semt olarak bu çok özel bölgelerden biri. Hatta… Bugün yapılaşma ve yaşam alanları... devamını oku... | Paylaş!

04

12 2017

Genç mimarın bakışıyla tarihi değerleri düşünülmüş, modern çizgilere sahip yeni Çekirge Meydanı

Çekirge Meydanı projesi için vatandaşın bilgilendirildiği ve görüşlerinin alındığı toplantıyı yönetirken, “Çekirgeliler bu toplantının kıymetini bilsin, Bursa’da ilk kez böyle bir toplantı yapılıyor” dedik. Bununla... devamını oku... | Paylaş!

15

07 2017

Osmangazi Belediyesi demokratik bir ilk gerçekleştirdi: Çekirge Meydanı projesini halka sordu

Gerçi… Zaman zaman tekrarlıyoruz, ama bir kez daha altını çizmekte yarar var. Üstelik, Çekirge Bursa için çok özel bir anlam taşıyor ve Çekirge’deki her gelişme kentin tüm mahallelerinde yaşayanların ilgisini... devamını oku... | Paylaş!

15

07 2017

Yayalaştırma projesi geçmişi anımsattı… 70 yıl önce Çekirge Meydanı’nın altından yol geçiyordu

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu ile sohbet ederken, 5 ay kadar önce Bursa Kent Konseyi Tarihi Kültürel Miras Çalışma Grubu Temsilcisi Kenan Yetişen’le konuştuklarımız aklımıza geldi. O... devamını oku... | Paylaş!

08

07 2017

Yarışmadan çıkan projeler Çekirge Meydanı’nı yayalaştırmayı öngörüyor

Osmangazi Belediyesi’nin açtığı fikir amaçlı yarışmada dereceye giren Çekirge Meydanı projelerini incelerken şu dikkatimizi çekti: Proje müellifleri, Çekirge Meydanı’nı yayalaştırmayı hedefliyorlar. Bunu yaparken... devamını oku... | Paylaş!

08

07 2017

Çekirge’nin geleceği için yapılacak düzenlemeye halkla birlikte karar verilecek

Gerçi… Osmangazi Belediyesi’nin Çekirge Meydanı yarışmasına 46 proje katıldı ve 7’si ödül kazandı, ama farklı gerçekleşme aşamasında halkla birlikte karar verilecek. O yolu… Osmangazi Belediye Başkanı Cem Kürşad Hasanoğlu... devamını oku... | Paylaş!

08

07 2017

Bursa’nın statü semti Çekirge’yi eski günlerine döndürecek değerleriyle meydan düzenlemesi

Eskisi yenisi fark etmez… Bursa’da yaşayan herkes için Çekirge’nin ayrı bir yeri ve değeri var. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu’nun da vurguladığı gibi, Bursa kent merkezi ana aksı denince akla... devamını oku... | Paylaş!

08

07 2017