Etiket: Cengiz Kütükçü

CHP Genel Merkezi’nde 8 yıldır görev yaparken Bursa’nın gözü-kulağı gibi olan Cengiz Kütükçü Ankara’ya veda etti, Çeşme’ye yerleşti

1998 Mart’ında Ankara’dan Bursa’ya yerleştiği günden beri tanırız. Bursa’nın tanınmış firmalarında genel müdür olarak üst düzey görevler yaptı. Bir yandan da… CHP’de siyaset yaptı. İl Yönetim Kurulu’nda, İl Disiplin Kurulu’nda görev aldı, Kurultay Delegesi oldu. 2011... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’nin kurultayı bitti, ama yankıları sürüyor… Sürprizli PM listesine Bursalı 3 aday nasıl girdi?

Açıkça söylemek gerekirse… CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Lale Karabıyık’ın yine Parti Meclisi’nde yer alacağından, hatta Merkez Yürütme Kurulu’na seçileceğinden hiç kuşkumuz yoktu. Çünkü… Lale Hoca başarılı bir performans çizdi, genel başkanıyla uyumlu çalıştı. CHP’nin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP eski İl Başkanı Şadi Özdemir Ankara’da Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp Parti Meclisi’ne aday oldu

Kurultay için geri sayıma başlayan CHP’de en büyük kulis Parti Meclisi için yapılıyor. Bursa’dan PM adaylığını ilk Cengiz Kütükçü açıkladı. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’la milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Erkan Aydın ile eski milletvekili İlhan Demiröz adaylık işaretleri veriyorlar. Eski... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

3 Şubat’taki CHP kurultayında Parti Meclisi i.in Bursa’dan ilk aday: Cengiz Kütükçü

3-4 Şubat tarihlerinde yapılacak CHP Kurultayı için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na rakipler çıkarken, Parti Meclisi için adaylar da ortaya çıkmaya başladı. Bursa’dan halen Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık ile Orhan Sarıbal’ın görev yaptığı PM’ye 3-4 Şubat kurultayında Bursa Delegesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Geçen dönem CHP Milletvekili Aykan Erdemir, şimdi AK Parti İl yollarda: Bursa siyasetinin kaderi Batman’da kesişti!

Bu sayfalarda dün aktardık… Çiçeği burnunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olduğu günlerde hazırladığı 12 Büyükşehir ile Doğu ve Güneydoğu’daki 12 kenti buluşturma projesi kapsamında Bursa da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Milletvekilliğine ara kararı veren Aykan Erdemir’den 3 mesaj!

Aykan Erdemir adını ilk kez 2011 genel seçimleri öncesi Cengiz Kütükçü’den duyduk. Bursa doğumlu olduğunu, ailesinin Bursa’da yaşadığını Cengiz’den öğrendik. Geldiğinde “dışarıdan kontenjan” kabul edildiği için kolay kabullenilmedi. Fakat Aykan Erdemir kişisel çabası ve siyasi performansıyla kendini sevdirdi,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et