Etiket: CHP Bursa örgütü

Karar alınamayınca CHP MYK’dan sonuç çıkmadı, Bursa adayları Parti Meclisi gündeminde bugün de yok

İlk toplantı dün yapıldı ve MYK’da açıklanmayan illerin adayları görüşüldü. Kararlar bugün Parti Meclisi’ne sunulacak ve orada kesinleşip açıklanacak. O bakımdan… CHP Bursa örgütünde dikkatler PM sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi. Ne var ki… Eğer bir son dakika sürprizi daha yaşanmazsa, Bursa’nın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kulakların Ankara’dan gelecek haberde olduğu CHP’de birlik-beraberlik görüntüsü: Yerel seçime ‘hep birlikte’ hazırlık toplantısı

Kulaklar Ankara’dan gelecek haberde… CHP Bursa örgütü özellikle de İYİ Parti ile yürütülen ittifak görüşmelerinin seyrini bekliyor. Çünkü… İYİ Parti’nin Bursa için Büyükşehir Adaylığı istediği, hatta bastırdığı artık herkesce biliniyor. CHP Genel Merkezi’nin de, yapılacak ittifakla 7-8... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP kulisleri sürpriz beklentileriyle kaynıyor… Nilüfer’i düşündüğü konuşulan Sarıbal için şimdi de Yıldırım’da düşünüldüğü haberleri geliyor

CHP’de şubat ayında ortaya çıkan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in Büyükşehir Adayı olması formülü Genel Merkez’de devam ediyor. Bütün sorun… Bozbey’in Büyükşehir adaylığı sonrası CHP’nin Nilüfer adayında çıkıyor. Başlangıçta… Bozbey sonrası için İl Başkan Yardımcısı Özgür Şahin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Gemlik ve Gürsu adaylarını açıklamak için MYK kararını bekliyor

Ankara’ya yapılan yoğun programlı örgüt ziyareti dönüşünde CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’la konuştuk. Öncelikle de… Tanıştırılmaları sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sevgili belediye başkanlarım” diye seslendiği Uğur Sertaslan ile Funda Pekiner Türkcoş’u ne zaman açıklayacaklarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kılıçdaroğlu CHP Bursa örgütü ve 2 adaya mesaj verip hedef gösterdi: Bursa’nın İzmir’den farkı yok, Bursa’yı da kazanacağız

Her şey planlandığı gibi yürüdü… CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş kalabalık bir Bursa örgütü heyeti halinde salı günü Ankara’daydı. Heyette… İl Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, 14 ilçe başkanı vardı. Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca çocuğu, Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman kendi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa örgütleri ilçelerden merkeze, merkezden İstanbul’a yürümek üzere harekete geçti

Ankara’dan İstanbul’a adalet yürüyüşü başlatan Kılıçdaroğlu’na CHP Bursa örgütünden de farklı yürüyüş planlamasıyla destek geldi. Dağ dışındaki ilçe örgütlerinin kendi adliyeleri önünden ayrı ayrı başlatacakları yürüyüşler 20 Haziran günü Osmangazi’de buluşup Gemlik’e doğru topluca devam... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kongrede ayrışan CHP örgütüne Lale Hoca ile güven geldi: Bursa’nın birleştirici gücü!

CHP’de, daha doğrusu CHP Bursa örgütünde il kongresi ile birlikte zirveye çıkan bir tablo var: Ayrışma. Nitekim… İl kongresinin yapıldığı Merinos’taki Osmangazi Salonu fuayesinde konuştuğumuz herkes, karşı tarafa ötekileştirme suçlaması yapıyordu. Bu tabloya… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sayfalarda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kurultayda Bursa CHP raporu: Sarıbal liste deldi, Karabıyık platformdan geldi, Karaca listeden çıkamadı

Parti Meclisi üyeliği için CHP Bursa örgütü adına Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca’nın önerildiğini biliyoruz. Karaca 104 kişilik listeye de girdi, fakat 52 kişilik anahtar listede yer bulamadı. Buna karşın, başta sol kanat olmak üzere bazı anahtar listelere alındı. Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise bireysel bir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Aday olmayan Aykan Erdemir’den seçim öncesi süreci yorumu: Vekillik listesi değil, neferlik listesindeyim!

Anımsıyoruz da… 2011’deki genel seçim öncesi CHP Bursa listesinde Aykan Erdemir adı yer aldığında, parti içinde “Kim bu aday, nereden çıktı?” tartışmaları yaşanmıştı. Aradan 4 yıl geçti. Aykan Erdemir önce kendini CHP örgütüne, sonra Bursa’ya sevdirdi. Bir dönem Parti Meclisi’ne seçildi. Bursa’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kılıçdaroğlu önseçim sonucuna bakıp kontenjan kararı verecek

Gerçi… Birkaç kez tekrarladık, fakat kritik olduğu için süreci bir kez daha anımsamakta yarar var. CHP’de neredeyse iki yıldır önseçim istekleri dillendiriliyor. Zaten… 7 Haziran seçimleri için takvim işlemeye başladığında, bazı aday adayları “önseçim olursa aday olacaklarını açı açık deklare ettiler. Buna... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et