Etiket: CHP Büyükşehir Adayı

Kutlama ziyaretlerine Mudanya’dan başlayan Mustafa Bozbey siyaset sahasına çıktı

Açıkça söylemek gerekirse… Heyecanlı ve çekişmeli çok seçim izledik, fakat iki aday arasında kafa kafaya geçen bu kadar çekişmeli seçim izlememiştik. İstanbul’da bitmemiş, Mustafakemalpaşa’da son kararı verilmemiş olsa da geride kalan 31 Mart seçimi böyle bir seçim oldu. Cumhur İttifakı adına AK Parti Adayı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bozbey, özel avukatlarıyla YSK’ya yaptığı itirazlar için verilecek kararı bekliyor

Yol haritasını merak ettiğimiz görüşme sırasında, CHP Büyükşehir Adayı olarak Mustafa Bozbey bir noktaya dikkat çekti. “Yüksek Seçim Kurulu’nun vereceği kararı bekliyoruz. İstanbul için olduğu kadar, Bursa’da bizim yaptığımız birkaç itiraza henüz olumlu ya da olumsuz bir yanıt verilmedi.” İtirazları… Kendi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da CHP’nin cevap aradığı “Aday ve parti birbirlerine neden uzak durdu?” sorusuna PM Üyesi Gamze Pamuk Ateşli yorumu

CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli’ye, seçimden bu yana parti kulislerinde tartışılan “CHP örgütü ile Büyükşehir Adayı Bozbey’in birbirlerinden uzak durdukları” yorumunu aktardık. Söze… “Ben de sizinle aynı düşünüyorum” diye başladı ve şöyle devam etti: “Büyükşehir Adayımız ve il yönetimimiz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçimde CHP’nin kazandığı illere Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli’den farklı bakışla değerlendirme

Seçim gecesi… Genç bir hukukçu olan CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli ile önce CHP İl Başkanlığı’nda, sonra CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in seçim ofisinde karşılaştık. Sabaha karşı da CHP Genel Merkezi Avukat Grubu Koordinatörü olarak İstanbul seçimine hukuki desteğe gitti. O geceyi şöyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçim bitti, partilerin yerel kadroları rapor hazırlıyor, sonra da Ankara da genel merkezler değerlendirme yapacak

Farklı bir seçim oldu… O farklılıkların başında ittifaklar geliyor. İlk kez bir yerel seçimde denenen ittifak modeli partiler arasında uzlaşma kültürü getirirken, alışılmış siyasi kampanya ve söylemleri de değiştirdi. Sonuçta… 31 Mart yerel seçimi geldi geçti. Her seçim olduğu gibi hedefe ulaşanlar ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP, “seçmenin umut verdiğini” düşündüğü, ama kaybettiği seçimi ilçe ilçe sorguluyor: Nerede hata yaptık?

Adayı… Bursa’daki belediye başkanlarının en popüleriydi. Ülkede ekonomik sıkıntı vardı. 2004’ten beri Bursa’yı yöneten AK Parti kadroları yenilenmişti. CHP de seçime İYİ Parti ile ittifak yaparak giriyordu. Dahası… Seçim gününe kadar yapılan anketlerin büyük bölümü CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

31 Mart’tan yansıyan çok özel bir sonuç: Bursa’da sandığa gitmeyen 309 bin seçmen için çarpıcı 2 farklı yorum

Pazar akşamı… Bursa’da kurulup büyüyen, son dönem Türkiye’nin her yerinde tam isabet sonuçlarıyla başarı elde eden ve Ankara’nın gözdesi haline gelen Betimar Araştırma Genel Müdürü Gürkan Duman’la seçim sonuçları üzerine sohbet ederken çok çarpıcı bir tabloyu paylaştı: “31 Mart 2019 yerel seçiminde,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Büyükşehir seçimine ‘geçersiz oyların çokluğu’ nedeniyle Mustafa Bozbey’den itiraz geldi

Pazar gecesinden bu yana herkesin gözü kulağı İstanbul’da. Seçim sonucu için neredeyse futboldaki VAR sistemine başvurulacak. Ne var ki… İtirazlar nedeniyle sonuçlanmayan tek seçim İstanbul’da değil. Bugüne kadar görülmemiş oranda, ülkenin hemen her yerinden itiraz haberleri geliyor. Bunlara… Millet İttifakı adına... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mustafa Bozbey’den sonra Şükrü Erdem de Mustafakemalpaşa seçim sonuçlarına itiraz etti

Yerel seçimin yapıldığı 31 Mart gecesinin sabahında, 593 oy farkla biten Mustafakemalpaşa seçim sonuçlarına ilk itiraz Millet İttifakı adına CHP Büyükşehir Adayı olan Mustafa Bozbey’den gelmişti. Ardından… Millet İttifakı adına İYİ Parti Adayı olarak seçim yarışına giren eski bakan Şükrü Erdem sonuçlara... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçim gecesi Bursa’da Bozbey’le birlikte sonuçları izleyen Gamze Pamuk Ateşli, sabah İstanbul’a gidip İmamoğlu’na hukukçu desteği verdi

Aslında… Yollar onun için çok da sorun değil. Çünkü zaten yaşamının büyük bölümü yollarda geçiyor. Bazen Doğu illerinde hukuk adına, bazen Ankara ya da İstanbul’da parti görevi için bulunuyor. CHP’nin genç Parti Meclisi Üyesi Avukat Gamze Pamuk Ateşli ile seçim gecesi iki kez karşılaştık. Önce CHP İl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et