Etiket: CHP Genel Merkezi

İstanbul’da sayımlar sürerken Bursa’dan gidip Hukuk Masası’nda gece gündüz çlıştı

CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli genç bir avukat. CHP Genel Merkezi görevlendirmesiyle Anadolu’ya gidiyor, kadın ve çocuklara yönelik suçlarla ilgili davalara hukukçu olarak müdahil oluyor. 31 Mart seçiminin akşamı Bursa’da başladığı sonuçlarla ilgili hukuk mücadelesini o sabah İstanbul’a taşıdı. 17... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Belediye başkan adaylarını belirleyen partiler meclis adayları listelerinde çalışıyor, hedef hafta sonuna kadar bitirmek

31 Mart’a 44 gün kaldı… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın illerde yaptığı mitingler dışında henüz sokakta hissedilir olmasa da seçim yaklaşıyor. Partiler de… Sahaya çıkmadan önce adaylıklarla ilgili son hazırlıkları yapıyorlar. Nitekim… Belediye başkan adaylarından sonra ilçe belediye meclisleri aday... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kulakların Ankara’dan gelecek haberde olduğu CHP’de birlik-beraberlik görüntüsü: Yerel seçime ‘hep birlikte’ hazırlık toplantısı

Kulaklar Ankara’dan gelecek haberde… CHP Bursa örgütü özellikle de İYİ Parti ile yürütülen ittifak görüşmelerinin seyrini bekliyor. Çünkü… İYİ Parti’nin Bursa için Büyükşehir Adaylığı istediği, hatta bastırdığı artık herkesce biliniyor. CHP Genel Merkezi’nin de, yapılacak ittifakla 7-8... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara’da ittifak pazarlığı… İYİ Parti’nin Büyükşehir ısrarı, ilçeler planı ve CHP’nin 7-8 ilçede kazanma hesabı

Ankara’daki dostlardan edindiğimiz bilgilere göre, İYİ Parti’nin Bursa Büyükşehir’i isteyen formülü CHP Genel Merkezi’nde değerlendiriliyor. Hatta… “Büyükşehir’e karşı ilçeler paylaşımı” üzerinde taslak plan hazırlanıyor. Buna göre… Prof. Dr. Emin Balkan’ın Büyükşehir adaylığını kesinleştiren... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir Adayı krizini Bozbey’in sıcak bakmaya başlamasıyla çözen CHP kulisleri şimdi İl Başkanı Akkuş’un Nilüfer adaylığını konuşuyor

1999’daki seçim süreci dün gibi aklımızda… 20 yıl geçti ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey 4 dönem üst üste seçilerek Batı’da kırılamayacak bir rekora imza attı. 31 Mart sürecinde… Şubat ayından beri baskısını hissettiği Büyükşehir Adaylığı için kararını verdi ve biz de “Bozbey adaylığa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de aday belirleme komisyonları işbaşında, Bursa Erdal Aksünger başkanlığındaki komisyona emanet

31 Mart yerel seçimine yönelik aday belirleme çalışmalarını ilk başlatan parti CHP oldu ve geçtiğimiz hafta 9 ilçedeki belediye başkan adaylarını basın toplantısıyla Bursa kamuoyuna tanıttı. Başta… Büyükşehir olmak üzere merkezdeki adaylarını henüz netleştirmeyen CHP’de bu hafta önemli görüşmeler var.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Parti binalarına uğramadan vatandaşla görüşecekler… CHP heyeti ‘tebdili kıyafet’ yapıp sokaklarda Bozbey’i soracak

Aslında… Yöntemi bir süredir AK Parti uyguluyor. Hem kongreler sürecinde, hem de seçim dönemlerinde Genel Merkez’den gelen ve önceden programları duyurulmadığı için kimlikleri bilinmeyen heyetler sahada tebdili kıyafet olarak bilinen yöntemle günlük yaşamın içine karışıyorlar, bu yolla da vatandaşın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP 3 ilçede daha adaylarını açıkladı, gözler Büyükşehir ve merkezdeki büyük ilçelerde

Sahaya en erken çıkan parti CHP bir yandan içeride tartışmalar yaşıyor, bir yandan da belediye başkan adaylarını gruplar halinde açıklıyor. Bu kapsamda… Orhaneli’nde Vildan Koç’un, Orhangazi’de Şaban Çetin Çoklar’ın, Harmancık’ta Ahmet Tufan’ın 31 Mart 2019 yerel seçiminde CHP adayları olacakları CHP Genel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nilüferli muhtarlar Kılıçdaroğlu’nun yanından çıkmadan konuştukları Bursa’da sosyal medyada paylaşılmaya başlandı

CHP Genel Merkezi’nde salı günü saat 15.30’da başlayan Kılıçdaroğlu ve Nilüferli 40 muhtar görüşmesi ayakta 20 dakika sürdü. Kılıçdaroğlu’nun sinirlenip “Mezarlıklar vazgeçilmezlerle dolu” demesiyle şok yaşayan muhtarlar otobüse bindiklerinde, Bursa’dan arayan parti yöneticileri konuşulanları tekrarlayınca... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bozbey için Ankara’ya giden Nilüferli muhtarlara Kılıçdaroğlu şoku: Mezarlıklar vazgeçilmezlerle dolu, fedakarlık yapması gereken yapmalı

Talep Nilüfer’deki muhtarlardan geldi… CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’ı arayıp, Mustafa Bozbey konusunda Kılıçdaroğlu ile görüşmek için randevu almasını istediler. Bunun üzerine… “Genel Başkan bu gibi konularda görüşmeye kapalı. Kabul etmiyor, ama randevu alabilirsem ararım” dedi.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et