Posts Tagged ‘CHP İl Başkanı Zafer Yıldız’

Kongreye 2 gün kala Şadi Özdemir CHP’ye yönetişim ve kavgasızlık vaat ediyor

CHP’de nefesler tutuldu… Herkes Pazar günü saat 12.00’de Merinos’ta yapılacak il kongresini bekliyor. Dışarıdan hissedilmese de keskin yapı görüntüsünün ortaya çıktığı kongre için artık son kulisler yapılıyor. İl... devamını oku... | Paylaş!

25

12 2015

CHP’de il başkanı adayı Şadi Özdemir: Kimse beni etkileyip yönetemez!

CHP’de 27 Aralık’ta yapılacak il kongresi için adaylığını ilk Prof. Dr. Hasan Ertürk açıkladı. İl Başkanı Zafer Yıldız’ın aday olacağını Osmangazi İlçe kongresinin olduğu gün Olay sütunlarından duyurduk. Daha sonra... devamını oku... | Paylaş!

19

12 2015

CHP’de beklenen karar: İl Başkanı Zafer Yıldız aday olmaya karar verdi

CHP’de iki hafta önce başlayan ilçe kongreleri bugünkü Osmangazi ve Kestel kongreleriyle sona eriyor. Sonra sıra 27 Aralık’taki İl kongresine gelecek. Bugüne kadar… İl başkan adaylığını açıklayan tek kişi Prof. Dr. Hasan... devamını oku... | Paylaş!

06

12 2015

Hedefi, proje siyaseti… CHP’de il başkanlığı için ilk aday Prof. Dr. Hasan Ertürk oldu

Seçim sonrası CHP’de başlatılan olağanüstü kurultay girişimleri yeterli imza toplanamadığı için sonuca ulaşamadı, ama olağan kurultay süreci devam ediyor. Bu kapsamda… 2 hafta önce başlayan ilçe kongreleri bu pazar günü... devamını oku... | Paylaş!

04

12 2015

Kulisten yansıyanlar… CHP’de hangi adaylar için Bursa’da kimler çalışıyor?

CHP’deki gelişmelerin Ankara cephesinde hesaplar yapılırken Bursa cephesi ise kimin hangi adaya çalıştığıyla ilgileniyor. Görüntü şu: İl Başkanı Zafer Yıldız geçen hafta Kemal Kılıçdaroğlu’nun devam etmesi gerektiğini... devamını oku... | Paylaş!

22

11 2015

CHP’de seçim nedeniyle durdurulan delege seçimleri sessizce başladı, ay sonunda da kongreler var

Aslında… CHP Parti Meclisi kongre takvimini temmuz ayında açıkladığında, ağustos ayında ilçelerde delege seçimlerinin tamamlanması hedefleniyordu. Bir yandan… 7 Haziran seçimi sonrası hükümet oluşturulamadığı için yeni bir... devamını oku... | Paylaş!

10

11 2015

Seçim gecesinden yansıyanlar… CHP’de şaşkınlık, MHP’de moral bozukluğu yaşandı

Sandıkların açılmasından sonra MHP Seçim Merkezi’ne gittiğimizde şaşırdık. Çünkü MHP’yi hiçbir seçim akşamı bu kadar tenha görmemiştik. Gelenler de sonuçları şaşkınlıkla izliyorlardı. Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir... devamını oku... | Paylaş!

02

11 2015

CHP İl Başkanı Zafer Yıldız 1 Kasım hedefini “Siyasette 3 yol” projesiyle açıkladı

CHP’yi düğün ya da konferans salonlarından düzenli ortamlara geçiren ilk adımı 2008 yılında Osmangazi İlçe kongresini Almira’da yapan Ahmet Memişoğulları atmıştı. Aynı yıl Gürhan Akdoğan da İl kongresini Almira’da... devamını oku... | Paylaş!

13

10 2015

CHP’nin korktuğu başına geldi… Seçilemeyecek sıralardakiler aday olmayınca liste eksik kaldı

Aslında… Ortada tuhaf bir durum var. Bunu da iki aşamada ele almak gerekiyor. Birincisi… 7 Haziran genel seçiminde önseçimle belirlenen aday listesini, TBMM çalışmadığı için aynen koruma isteği doğru ve yerinde bir karar. Fakat… CHP... devamını oku... | Paylaş!

08

09 2015

Koalisyon trafiği başlıyor: CHP’de örgüt eğilimi MHP’li koalisyondan yana, fakat…

İlk kriz aşıldı… Uzlaşma Kurulu’nda Başkanlık Divanı’nın kaç üyeden oluşacağı anlaşması sağlanamayınca TBMM Genel Kurulu 18 kişi kararıyla son noktayı koydu. Başkanlık Divanı da aynı şekilde TBMM Genel... devamını oku... | Paylaş!

11

07 2015