Etiket: CHP İl Başkanı

Bursa’dan iade-i ziyaret… Şehit ve gazi aileleri Ankara’ya gidip ziyaret ettikleri Kılıçdaroğlu’ndan sorunlarının çözümüne destek istediler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçim öncesi Bursa’ya geldiğinde şehit ve gazi aileleriyle de görüşmüştü. Bu kez… CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un organizasyonuyla şehit ve gazi aileleri Kılıçdaroğlu’nu ziyarete gittiler. Görüşme sonrası… Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İl Başkanlığı’nın ‘diyalog iftarı’ CHP ailesini bir araya getirdi

31 Mart yerel seçimi sonrası iç sorgulaması zaman zaman hesaplaşmaya dönüşen CHP’de İl Başkanı Hüseyin Akkuş, son dönemdeki gergin havayı giderebilmek ve diyalog geliştirebilmek için iftar düzenledi. Milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve meclisi üyelerinin davet edildiği CHP İl’in iftarı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa örgütünün ziyaretinde Kılıçdaroğlu İnegöl’ün etkisine işaret etti, “Gelecek seçime şimdiden çalışmaya başlayın” dedi

Kadroda… CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş başkanlığında il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Vildan Özkula var. Yanı sıra… CHP’li 3 belediye başkanı olarak Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçim bitti, partilerin yerel kadroları rapor hazırlıyor, sonra da Ankara da genel merkezler değerlendirme yapacak

Farklı bir seçim oldu… O farklılıkların başında ittifaklar geliyor. İlk kez bir yerel seçimde denenen ittifak modeli partiler arasında uzlaşma kültürü getirirken, alışılmış siyasi kampanya ve söylemleri de değiştirdi. Sonuçta… 31 Mart yerel seçimi geldi geçti. Her seçim olduğu gibi hedefe ulaşanlar ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Akkuş’tan çarpıcı bir gözlem: CHP seçmeni önseçim yapılmadığı için kızıp meclislerde oy vermedi mi?

Bazı yerlerde CHP’nin ilçe belediye başkanına oy veren seçmenin belediye meclisi listesine oy vermediğini söyleyen CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş örnek verirken “Osmangazi’de 10 binden fazla fark var” dedi. Nedenini de açıkladı: “Demokratik anlayışımızdan vazgeçtiğimiz için seçmen bunu yaptı. Meclis adayları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İl Başkanı Akkuş açıkladı: CHP’de MYK kongre takvimi için toplanıyor, bu yıl ilçe ve il kongreleri var

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş seçim sonuçları değerlendirmesi yanında CHP’nin önündeki süreçle ilgili bilgiler verdi. Söze… “İl Başkanı olarak göreve geleli daha 1.5 yıl dolmadan 2 seçim yaşadık, 2 kurultay yaptık, bir de kurultay girişimi oldu” dedi ve şunu söyledi: “Önümüzde siyasi bir süreç var.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu soru CHP kulislerinde tartışılıyor: Parti ve aday birbirine yaklaşmadığı için mi seçim kaybedildi?

CHP’nin seçimi kaybetmesiyle başlayan “parti ve aday birbirlerine yaklaşmadı” eleştirisini anımsatınca CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş şunu söyledi: “Bu algı doğru değil. CHP dışından sosyal medya aracılığıyla yayılmaya çalışılıyor. Ağırlıklı olarak da CHP’ye oy vermeyenler bunu konuşuyor.” Şunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP, “seçmenin umut verdiğini” düşündüğü, ama kaybettiği seçimi ilçe ilçe sorguluyor: Nerede hata yaptık?

Adayı… Bursa’daki belediye başkanlarının en popüleriydi. Ülkede ekonomik sıkıntı vardı. 2004’ten beri Bursa’yı yöneten AK Parti kadroları yenilenmişti. CHP de seçime İYİ Parti ile ittifak yaparak giriyordu. Dahası… Seçim gününe kadar yapılan anketlerin büyük bölümü CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşan Onur Öymen kitaplarını imzaladı, dış politika deneyimlerini de söyleşide paylaştı

Türkiye’nin en başarılı diplomatlardan Onur Öymen siyasete girdikten sonra 7 yıl CHP Genel Başkan Yardımcılığı yaptı, 2007-2011 döneminde CHP Bursa Milletvekili seçildi. O dönemden beri Bursa ile ilişkisini kesmedi. Bursa Kitap Fuarı’nda kitaplarını imzalayıp okurlarıyla buluşmak için geldiğinde, her zamanki... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP hazır… 28 Mart’taki Kılıçdaroğlu mitingi Akşener’le ortak mitinge dönüşebilir

Millet İttifakı partilerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 28 Şubat’ta geldi ve 3 ilçeyi ziyaret etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 3 Mart Pazar günü Mustafakemalpaşa’daydı. Kılıçdaroğlu 12 Mart’ta, Akşener 17 Mart’ta yeniden gelecekler. 28 Mart’ta da miting için hazırlıklara başlandı. CHP... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et