Etiket: CHP İl Kongresi

Gençlikte farklı siyasi cephelerdeydiler, sonra işyeri komşusu oldular, şimdi MHP ve CHP il başkanı olarak siyasi rakipler ama güne birlikte başlıyorlar

1980 öncesi yıllardı… Yani 12 Eylül Darbesi’ne zemin oluşturan ideolojik çatışmaların toplumu, özellikle de gençliği kamplaştırdığı dönemdi. Hüseyin Akkuş o yıllar devrimci söylemlerle sol eylemlere giriyordu. Tevfik Topçu ise Ülkü Ocakları’nda yetişen sağcı gençti. Yani… İki genç karşı kampların... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş iddialı: Tek amacım rakibimi yenmek değildi, Bursa’yı CHP’nin yönetmesini istiyorum

Pazar günü yapılan CHP İl kongresi alışılmış kongrelere pek benzemiyordu. Gözlemlerimizi bu sayfalarda paylaştığımız kongrenin favorisi İsmet Karaca’ydı, fakat Hüseyin Akkuş’un kazanması da kimseye sürpriz olmadı. Çünkü… Kongreden 2 gün önce, yani 5 Ocak günü bu sayfalarda “Hüseyin Akkuş’un en şanslı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP İl kongresinin çarpıcı görüntüsü: Kongre dengesi karşılıklı tepkiler üzerine kuruldu

Çok parçalı yapıların kongre mücadelesine alışık olan CHP’de bu kez aynı gruptan doğan iki adayın yarışı izlendi SHP kökeninden gelen İsmet Karaca ve Hüseyin Akkuş yarışırken, diğer yapılar ilk kez aday çıkaramadı. Yanı sıra… Adaylar arasında tercih nedeni de bu kez çok farklı gelişti. Kimi İsmet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP kongresinde salondan yansıyan görüntünün düşündürdükleri… Partilerde siyasal içerik yerine sonuç odaklı kongreler süreci başladı

Pazar günü… Merinos’ta CHP İl kongresinin bir bölümünü Osmangazi eski ilçe başkanı meslektaşımız Yücel Akgün ve İnegöl eski ilçe başkanı Turan Neşe ile birlikte salonun en arkasından izledik. Kürsüye çıkan İl Sekreteri Muharrem Or kongreyi açmış, İl Başkanı Şadi Özdemir de partililere veda ettiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Adaylığını açıkladığı toplantıda CHP’nin içini ve kapının önünü dolduran destekçilerine İsmet Karaca sordu: Sokakta siyaset özlediniz mi?

CHP İl kongresinin iki adayından biri olan İsmet Karaca ekibiyle birlikte ziyaretimize geldiğinde kongre sohbeti yaptık. Adaylığını… “Planlı değildi, fakat arzu ettiğimiz bütünleşmeyi sağlayamadığımız için aday olmam gündeme geldi. Baskı oluşunca da sorumluluk üstlenme gereği duydum” sözleriyle açıklayan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP İl Başkanı Adayı Hüseyin Akkuş: Benim tasam kongredeki rakibimi yenmek değil, seçimi kazanmak

Pazar günü yapılacak CHP İl kongresindeki iki adaydan biri olan Hüseyin Akkuş’a sandık yarışına bakışını sorduk. Şu cevabı verdi: “Benim tasam kongredeki rakibimi yenmek değil, seçimi kazanmak. Zaten onun için yarışıyoruz. Tek isteğim demokratik bir yarış olması. Herkes kendi özgürlük alanında yarışa giriyor. ... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de kongrenin “destek dengeleri” belli olmaya başladı

Pazar günü yapılacak CHP İl kongresinde tarafların destekleri de belli olmaya başladı. Örneğin… 5 milletvekilinden 3’ünün Hüseyin Akkuş’la, 1’inin İsmet Karaca ile birlikte hareket ettiği konuşuluyor. 1 milletvekili de kongrelere karışmama eğiliminde. Ayrıca… İl Başkanı Şadi Özdemir ve Yıldırım İlçe... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kongre için geri sayım başladı, CHP il başkanlığı için ilk aday olarak Turgut Özkan ilçe ziyaretlerini başlattı

7 Ocak’ta yapılacak CHP İl Kongresi öncesinde, Çarşamba akşamı kendi aralarındaki organizasyonla bir araya gelen CHP ilçe başkanları, “kulislerde adları geçenler ilçe örgütlerini ziyaret edip projelerini anlatsınlar, sonra da haftaya çarşamba akşamı oturup değerlendirme yapalım” kararı alınca yola çıkan ilk isim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Doktorlarıyla görüşen Şadi Özdemir kararını milletvekilleri, ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla yapacağı toplantıda açıklayacak

CHP’nin il kongresine 15 gün kaldı, ama İl Başkanı Şadi Özdemir’in 1.5 yıl önce yaşadığı ciddi sağlık sorunundan sonra siyasete dönmüş olsa bile il başkanlığına devam edip etmeyeceği belli olmadı. Nitekim… Önce Bursa’daki doktorlarıyla görüşen Özdemir daha sonra İstanbul’da ameliyatını yapan ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de İl kongresine 15 gün kaldı… 2 farklı cephede ‘tek adaylı kongre’ ve ‘uzlaşmacı güçlü yönetim’ arayışı başladı

Tarih belli… CHP İl kongresi 7 Ocak 2018 günü Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yapılacak. Yani, kongreye yalnızca 15 gün kaldı. Bu nedenle de… Kulislerde “Nasıl bir il başkanı?” ve “İl yönetim kurulu kimlerden oluşmalı?” arayışları başladı. İlk adım da… 17 ilçe başkanından 15’inin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et