Posts Tagged ‘CHP MYK’

Karar alınamayınca CHP MYK’dan sonuç çıkmadı, Bursa adayları Parti Meclisi gündeminde bugün de yok

İlk toplantı dün yapıldı ve MYK’da açıklanmayan illerin adayları görüşüldü. Kararlar bugün Parti Meclisi’ne sunulacak ve orada kesinleşip açıklanacak. O bakımdan… CHP Bursa örgütünde dikkatler PM sonrası yapılacak... devamını oku... | Paylaş!

18

12 2018

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini beklemeyen CHP kendi seçim takvimini açıkladı: Adaylık başvuruları 1 Ekim’de başlıyor

Yasaya göre… 31 Mart 2019’da yapılacak yerel yönetim seçimleri için resmi süreç 1 Ocak 2019 günü başlıyor. Ne var ki, Yüksek Seçim Kurulu takvimini beklemeden adaylarını belirleyip sahaya çıkmak isteyen CHP Genel Merkezi, 24... devamını oku... | Paylaş!

29

09 2018

CHP bakışını Lale Hoca açıkladı: İttifak konuştuğumuz dönemde değiliz, Kılıçdaroğlu’nu aday olması için sıkıştırıp kısır döngüye sokmak istiyorlar

Geçen dönem… CHP kendini yenilerken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da kadrosunda Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık’a yer verdi. Lale Hoca çiçeği burnunda siyasetçi olduğu dönemde CHP Genel Başkan Yardımcılığı... devamını oku... | Paylaş!

22

03 2018

Genel Başkan Yardımcısı olarak eğitimi üstlenen Lale Karabıyık CHP’nin Milli Eğitim Bakanı gibi

Kurultay öncesi CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak MYK’da yer alan Prof. Dr. Lale Karabıyık’ın yerini koruması şaşırtmadı. Ancak… Genel başkan yardımcılarının sorumluluk alanları açıklanırken Karabıyık’a... devamını oku... | Paylaş!

19

02 2018

CHP’de sürpriz yok… Açıklanan kongre takvimi beklendiği gibi işleyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen hafta il başkanları toplantısında “2018 Ocak’taki kurultayı bu yıla çekme” düşüncesini açıkladı. Bunun üzerine… Üyeliklerin askıya çıkarılması ile temmuzda başlayacak... devamını oku... | Paylaş!

05

05 2017

CHP’nin MYK toplantısında İl Yönetim Kurulu’nun İnegöl İlçe Başkanını görevden alma kararı görüşülmedi

CHP İl Yönetim Kurulu’nun sürpriz bir kararla İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar için görevden alma kararı verdiğini bu sütunlardan duyurduk. Büyükışıklar’ın hakkındaki kararla ilgili düşüncelerini de... devamını oku... | Paylaş!

27

10 2016

Kongrede ayrışan CHP örgütüne Lale Hoca ile güven geldi: Bursa’nın birleştirici gücü!

CHP’de, daha doğrusu CHP Bursa örgütünde il kongresi ile birlikte zirveye çıkan bir tablo var: Ayrışma. Nitekim… İl kongresinin yapıldığı Merinos’taki Osmangazi Salonu fuayesinde konuştuğumuz herkes, karşı tarafa ötekileştirme... devamını oku... | Paylaş!

27

01 2016

Kılıçdaroğlu önseçim sonucuna bakıp kontenjan kararı verecek

Gerçi… Birkaç kez tekrarladık, fakat kritik olduğu için süreci bir kez daha anımsamakta yarar var. CHP’de neredeyse iki yıldır önseçim istekleri dillendiriliyor. Zaten… 7 Haziran seçimleri için takvim işlemeye başladığında,... devamını oku... | Paylaş!

07

03 2015

Sena Kaleli kararını verdi: Her türlü yarışa varım, adayım!

Gelişmeyi şöyle bir anımsamakta yarar var… CHP’nin iki hafta önce yapılan MYK toplantısında Bursa listesinin 2 ve 4. sıraları için kontenjan kullanılması, diğer adayların önseçimle belirlenmesi kararı alındı. Bu karar parti... devamını oku... | Paylaş!

26

02 2015

CHP Genel Merkezi Bursa’yı gözlüyor: Kontenjan gelebilir!

Patenti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e ait olan ve neredeyse siyasetin altın kuralı kabul edilen bir söz var: Siyasette 24 saat çok uzun zamandır. Şu anlam da çıkıyor: Resmen uygulanmaya başlanmadıkça siyasette alınan kararlar... devamını oku... | Paylaş!

22

02 2015