Etiket: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı

Cengiz Erdem’e sürpriz görev… İl Gençlik Kolları’ndan danışman olarak TBMM’ye, şimdi de uzman olarak Beştepe görevine

Cengiz Erdem’i yıllar önce AK Parti İl Gençlik Kolları’nda tanıdık.  O dönem, İl Gençlik Kolları Başkanı olan Ahmet Kılıç’la birbirlerinden hiç ayrılmadılar, çok başarılı siyasi ikili oluşturdular. Geçen yıl… 24 Haziran seçiminde AK Parti Bursa Milletvekili seçilen Ahmet Kılıç yanında Cengiz Erdem’i de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yerel seçime Beştepe’den bakış… Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu AK Parti kriterini açıkladı: Halkta karşılığı olan, en iyiyi yapabilecek adaylar

Ayşe Türkmenoğlu iki dönem AK Parti Konya Milletvekili olarak parlamento görevi yaptı. 2015’te aday gösterilmeyince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet edildi ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu. Siyasetin içinden geldiği için, siyasetin satır aralarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

15 Temmuz’da darbeye karşı halkı uyaran salâların karar sürecini Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç açıkladı

Üzerinden tam 1 yıl geçti. Dünyanın en büyük üniformalı terör saldırısı olan FETÖ’cü darbe girişiminin milletin yumruğuna takıldığı o gece hala belleklerde. Öyle ki… Geçen yıl 15 Temmuz’da yaşananlar arasında, gece minarelerden yükselen salâlar da unutulacak gibi değil. Çünkü, milleti darbeye karşı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Partili Cumhurbaşkanı modeli Türk tipi başkanlık mı, geçiş süreci mi?

Siyaseti izleyenler bilir… Milli Görüş’ün önemli isimleri ve stratejistlerinden olan Şeref Malkoç şu an Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev yapıyor. Televizyonlarda yayınlanan konuşmasında “Türk tipi yönetim sistemi, yerli ve milli” ifadesini kullandı. Ankara kaynakları, bu formülün Avrupa ya da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et