Etiket: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

23 Haziran’da yapılacak seçim için İstanbul’da yaşayan Doğu ve Rumeli seçmenine Bursalı kuşatması: Hakan Çavuşoğlu da İstanbul’da sahada

Daha… Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı duyulduğu andan itibaren siyasi partiler de stratejilerini uygulamaya koydular, Başlangıcı da… 23 Haziran’daki seçime kadar karargahı İstanbul’a kuracağını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çekti.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkent kulisleri şimdi bunu konuşuyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı’nı bırakıp partiyle hükümeti ayırır mı?

Ankara kulisi üzerine sohbet ettiğimiz iki dosttan biri, son günlerde Ankara’da giderek yayılan bir tartışmadan söz etti. Dedi ki: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı. Bugüne kadar parti-hükümet ilişkilerinde koordinasyonu bizzat kendisi yaptı, partinin hedeflerini belirledi. Fakat bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul seçiminden sonra siyaset gündemini sürprizler bekliyor: AK Parti hükümette revizyona, eylülde de kurultaya hazırlanıyor

CHP çarşamba günü İstanbul sunumu ile milletvekilleri başta olmak üzere parti örgütlerini İstanbul’a yığdı ve startı da verdi. AK Parti hemşeri dernekleri üzerinden ailelerle birebir temas kurmaya ve markaja başladı. MHP de bu seçimi ne kadar önemsediğini her açıklamasıyla gösteriyor. İşte… Böyle bir süreçte,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan görev verdi, Bursa Milletvekili Müfit Aydın İstanbul’da kolları sıvayıp çalışmaya başladı

AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın’ın Güneydoğu kökenli seçmen üzerinde etkisi var. İtibar görür, sözü dinlenir. Nitekim… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden “İstanbul’da çalışmasını istediğini” geçtiğimiz hafta meslektaşımız Mustafa Özdal yazdı. Bunun üzerine… Müfit Aydın hafta... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Osman Mesten’den Samsun’daki liderler fotoğrafı yorumu: Türkiye İttifakı’nın fotoğrafı, bu görüntüye ve uzlaşmaya ihtiyaç var

Pazar günü… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Samsun’daki kutlamaları sırasında liderler fotoğrafı kamuoyuna yansıdı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Rusya ile ilişkiler diplomaside de gelişiyor… Hakan Çavuşoğlu Rusya’nın parlamento heyetiyle görüştü

Son dönemde… Türkiye-Rusya ilişkileri tarihte olmadığı seviyeye geldi. Örneğin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hem yüz yüze, hem telefonla sürekli görüşüyorlar. Aralarındaki diyalog sorunların çözümü kadar bölgesel konulara ortak bakış da sağlıyor. Bir yandan da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Erdoğan Bursa heyetine seçim sonuçları için önce teşekkür etti sonra da “Daha iyisi olabilirdi” deyip “daha güzel hizmetler” istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeleri hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman söze başlarken “Bütün meseleleri konuştuk” dedi. Konuları da şöyle sıraladı: “Seçim sonuçlarından oy oranlarına, meclis üyesi sayısından ilçelerin durumuna kadar her şeyi değerlendirdik. Şehrin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nasıl bir Bursa istediğini AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman açıkladı: Bursa’nın tarih şehri olduğunu hissettirin

Görüşme… Yaklaşık 1.5 saat sürdü. AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse ve Büyükşehir Meclis Başkanvekili Ahmet Yıldız görüşmenin Bursa tarafı oldular. İşte… AK Parti’nin geçen... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni dönemde Büyükşehir bürokrasisinde yeni yapı… İstanbul Büyükşehir Genel Sekreteri Baraçlı, Ankara’nın isteğiyle Bursa’ya mı geliyor?

İpucunu… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeleri hakkında bilgi vermek için düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş dile getirdi: “Büyükşehir ve şirketlerin kadrolarında değişimler olabilir.” Ardından… Büyükşehir yanında, AK Parti’nin Bursa ve Ankara... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Aktaş iyi niyetli… Mudanya’yı rahatlatmak için “başka soruna yol açmadan sorunu çözmek” için iskele değişikliğini incelemeye aldı

Konu… Seçim değerlendirmesi ve AK Parti’nin Kızılcahamam’daki teşkilat toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeler hakkında bilgi vermek için düzenlediği basın toplantısında gündeme geldi. Bir meslektaşımız… Mudanya İskelesi’nin mahkeme kararıyla Mudanya Belediyesi’ne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et