Posts Tagged ‘Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı’

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu: Türkiye biraz sabredip kemerleri sıkarsa, yılsonu çok daha aydınlık olacak

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’na yaşanan sıkıntıları da sorduk. Düşüncesi şu: “İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntıları ve darboğazı, ekonomik saldırıları insanlar görüyorlar. Elbirliğiyle hepsini... devamını oku... | Paylaş!

13

09 2018

Yerel seçimde ittifak tartışmalarına Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu açıklık getirdi: Yazılı ittifak olmaz, niyet beyanı olur

Siyasetin gündeminde olan 24 Haziran’da olduğu gibi yerel seçimde de ittifak konusunu Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’na sorduk. Hukukçu kökenli siyasetçi olan Türkmenoğlu şu cevabı verdi: “AK Parti’nin MYK... devamını oku... | Paylaş!

13

09 2018

Başdanışman Türkmenoğlu’nun gündeminde muhalefetin referandum kampanyası var: Bilgi karartıyorlar

Referandumda neden hayır denmesi gerektiğini anlatan cephenin örneklerine Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’ndan “muhalefet bilgileri karartıyor” itirazı geldi: “Muharrem İnce’nin Amerika’daki konuşmasını... devamını oku... | Paylaş!

13

03 2017

Referandum kampanyası Cumhurbaşkanı güvenoylamasına nasıl dönüştü? Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Türkmenoğlu yorumladı

Referanduma artık 33 gün kaldı. Türkiye 16 Nisan’da sandık başına gidip anayasa değişikliği için ya evet deyip kabul edecek, ya da hayır deyip reddedecek. Ancak… Geçmişteki referandumlara göre farklı stratejilerin izlendiği bu... devamını oku... | Paylaş!

13

03 2017

Referandumun sorusunu Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Türkmenoğlu yorumladı: Anayasa değişikliğiyle rejim mi değişecek?

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’na, anayasa değişikliği tartışmalarında rejim değişikliği kaygılarını anımsattık. Şu değerlendirmeyi yaptı: “Cumhuriyet bizim kazanılmış rejimimizdir ve asla taviz söz... devamını oku... | Paylaş!

13

03 2017

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu yorumladı: Avrupa referandumda ‘hayır’ için ana muhalefet gibi çalışıyor

Geçenlerde… Bir arkadaşımız fotoğraf göndermiş. Almanya’nın Berlin kentinde bir bayi önündeki askıda yer alan Alman gazetelerin tümünün manşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı var. O gazetelere bakanlar... devamını oku... | Paylaş!

13

03 2017

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle koalisyon olasılığı ortadan kalkıyor: Her seçim tek başına iktidar çıkaracak!

03

12 2016

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Türkmenoğlu: 2007’de halkın cumhurbaşkanını seçerken öngördüğünü siyasiler göremedi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi karizması ve yönetim anlayışı fiili durum oluşturuyor. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu da bunu vurgularken, yetkilerin kaynağını da şöyle yorumladı: “Sizinle... devamını oku... | Paylaş!

02

12 2016

Geçmişin sıkıntısı gelecekte yaşanmayacak, bir daha Cumhurbaşkanı-Başbakan uyumu sorun olmayacak!

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu 10-15 maddelik anayasa değişikliğini yorumlarken yönetim uyumu üzerinde çok durdu. Söylediği şu: “Bugün Sayın Cumhurbaşkanı ile Sayın Başbakan aynı parti kökeninden geldikleri... devamını oku... | Paylaş!

02

12 2016

Ankara’da Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek kararlar alınıyor… Cumhurbaşkanın partili olacak, ama genel başkan olamayacak!

02

12 2016