Etiket: Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Efsane geri döndü… Verilen sözler yerine geldi ve Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na Bursa etabı 30 yıl sonra yeniden girdi

Anımsıyoruz da… Çocukluk ve öğrencilik yıllarımızın en büyük heyecanlardan biri Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’ydu. Daha ilkokul öğrencisiyken, yarışan bisikletçilerin konakladığı Çekirge’de Murat Hüdavendigar Camii alt karşısında olan ve yıllar önce yıkılan Park Otel’e giderdik. Ali Hüryılmaz’ı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’nin en büyük amatör yol yarışını uluslararası TV kanalları yayınlayacak, bisiklet Bursa’yı dünya vitrinine çıkaracak

Geçmişte… Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu güzergahında Bursa de yer alırdı. İstanbul’dan yola çıkan bisikletçilerin Yalova Yolu’ndan kenti girişleri, Atatürk Caddesi’ne çıkıp Heykel’de finiş görmeleri çok önemli spor organizasyonuydu. Gençliğimizde… Rıfat Çalışkan gibi, Ali Hüryılmaz gibi bisikletin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’ndan Bursa neden çıkarıldı?

Televizyonda Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu startını izlerken hüzünlendik. Çünkü, bu tur bir zamanlar Bursa’dan geçerdi ve büyük ilgi görürdü. Bursa’nın neden güzergah dışı bırakıldığını bir türlü anlayamadık. Özellikle… Televizyon yayıncılığı teknolojisi ve yayın ağının genişliği nedeniyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et