Posts Tagged ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli’

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’den siyasette bir ilk: 6 ayda milletvekili olarak yaptığı çalışmaların hesabını verdi

Gördüğümüz şu: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli gereği bakanlar artık parlamento dışından atandığı için milletvekillerinin bakanlığı kolay değil. AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in de özel olarak bakanlık... devamını oku... | Paylaş!

26

12 2018

Bursa’da izi olan deneyimli siyasetçi Faruk Çelik uyardı: Bursa’nın işleri kolay değil, önemli sorunları var, çözümü de kolektif akılla mümkün

Siyasi partilerin tümünde yerel seçim hazırlığı başladı. Partiler bu kez adayları erken belirlemek ve seçime daha hazır olmak için aceleci davranıyorlar. Bunun nedenlerinin başında da, yeni yönetim sistemi ile birlikte siyasetin... devamını oku... | Paylaş!

10

09 2018

Milletvekili aday listesine giremediler, ama AK Parti Genel Merkezi İsmail Aydın ve Zekeriya Birkan’ı seçim çalışması için Avustralya’ya gönderdi

İkisi de avukat… Üstelik, arkadaşlıkları çok güçlü ve çok eski yıllara dayanıyor.  İsmail Aydın 2 dönem, Zekeriya Birkan ise 1 dönem AK Parti Milletvekili olarak parlamentoda Bursa’yı temsil ettiler. Son... devamını oku... | Paylaş!

04

06 2018

Kendi kararsızlarını ikna eden, nefes kesen sahadaki yarışta avantajlı hale gelecek!

Gazeteci olarak izlediğimiz ilk referandum 1982 anayasası için 7 Kasım 1982’de yapılan halkoylamasıydı. Sonuçtan kimsenin kuşkusu olmadığı gibi, “Acaba yüzde 100 çıkar mı?” beklentisine girenler vardı. Ardından… 6 Eylül... devamını oku... | Paylaş!

24

03 2017