Posts Tagged ‘Cumhurbaşkanlığı seçimi’

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman pazar akşamı biten kongrenin sabahında 2019’daki “3 büyük seçim için” çalışmaya başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin 2019 stratejisini belirledi… Makro projeler yerine kentlere dokunan projeler!

02

09 2017

Meral Akşener’le istişare görüşmesi yapan 42 kişilik Bursa grubu “yeni merkez parti” izlenimiyle döndü!

MHP’den ihraç edildikten sonra kendisini destekleyen MHP’li tabanla birlikte 16 Nisan referandumu sürecinde “hayır cephesi” bileşenleri arasında yer aldı. O süreçte… Meral Akşener’in siyasi yaşamına nasıl devam edeceği hep... devamını oku... | Paylaş!

01

06 2017

Dağın arkasında, ovanın göbeğinde, kentin merkezinde… Erkan Aydın yüksek çalışma temposuyla her yerde

Aslında… Dağ-Der’de birlikte çalıştığımız için Erkan Aydın’ın siyasete uyumu kadar sorumluluk anlayışı ve çalışma temposu bizim için hiç de sürpriz değil. Nitekim… CHP’de önce Osmangazi Belediye Başkan Aday Adayı... devamını oku... | Paylaş!

24

03 2017

Erdoğan’la başlayan sürece göre, genel başkanlar artık Cumhurbaşkanı adayı olmak zorunda mı kalacaklar?

2015 yılında ilk kez halk oyuyla yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la, CHP-MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yarıştı. Yeni model... devamını oku... | Paylaş!

16

01 2017

Şehreküstü’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür konuşmaları: Bursa’daki değişimde desteği, yapılanlarda vizyonu var

Şehreküstü’nde kürsüye ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe geldi. 15 Temmuz anımsatması yapan Altepe memleketi ele geçirmek isteyenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı unuttuklarını söyleyip “Sizinle... devamını oku... | Paylaş!

23

10 2016

Siyaseti rehavet bastı… Muhalefet parti içi sorunlara dalınca iktidar sahada yalnız kaldı!

Kağıt üzerinde bakıldığında Türkiye’nin önünde 3 yıl seçim yok. Buna karşın 2019 yılında önce mart ayında yerel seçim yapılacak. Sonra ağustos ayında cumhurbaşkanlığı seçimi var. Ardından da kasım ayında... devamını oku... | Paylaş!

09

02 2016

2 kez aynı yıl içinde 2 seçim oldu, ama aynı yıl 3 seçim hiç olmadı

Geriye dönüp bakınca şunu hatırlıyoruz: 1977 yılında iki seçim oldu. 5 Haziran günü milletvekili genel seçimi için, 11 Aralık günü de yerel seçim için sandık başına gidildi. Böylece… İlk kez aynı yıl içinde 2 seçim... devamını oku... | Paylaş!

03

12 2015

Siyasi onarım dönemi… Önümüzdeki 4 yıl seçim yok, ama partiler kongrelerle yenilenecek

Siyasetin harmanı kabul edilen seçim dönemleri elbette toplumun da siyasetle daha yakın ilgilendiği dönemler oluyor. Önümüzdeki sürece batkınca da, 2019 yılına kadar seçimsiz bir dönem görülüyor. Bir anlamda, önümüzdeki 4 yıl... devamını oku... | Paylaş!

03

12 2015

Işid’in Suruç’ta patlattığı canlı bomba, HDP Bursa’da siyaset yapan Kılıç ailesinin felaketi oldu

Gazetelerde dün haberi vardı… 7 Haziran seçiminde HDP Bursa ikinci sıra adayı Metin Kılıç, eşi Ferdane Kılıç ile oğlu Nartan Kılıç’ı kaybetti. Kızı Sinem Kılıç da yaralandı. Ferdane Kılıç’la geçen yıl... devamını oku... | Paylaş!

22

07 2015