Posts Tagged ‘dağ yöresi’

Çavuşoğlu’ndan dağ yolu için yapılan spekülasyonlarına yorum: Yöre insanımızın hassasiyetini istismar etmeye çalışanlar var

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu dağ yolunu çok önemsiyor. “Dağ yöresine ne zaman gitsek yol soruluyor, bitmediği için sitem ediliyor” diye başlayıp izlenimini paylaştı: “Yöre insanımızın... devamını oku... | Paylaş!

06

03 2019

En özel karne hediyesi… Keles ve Harmancık’tan 90 çocuk ‘Askıda Bilet’ kampanyasıyla Bursaspor-Fenerbahçe maçını izleyecek

Dağ yöresi onu izliyor… Keles’in Harmanalan Köyü’nden 19 yaşındaki Furkan Erzurumspor’un U21 takımının değişmez oyuncusu

Furkan Doğan 19 yaşında… Keles’in Harmanalan Köyü’nden olan Furkan futbola 2012 yılında Bursaspor altyapısında başladı. Orta saha ve önlibero mevkilerinde görev yapan Furkan 2016 yılında Bursaspor U19 takımında futbol oynamaya... devamını oku... | Paylaş!

02

12 2018

Keles için Bütünşehir yönetimi tam bir milat oldu, hizmet anlayışı değişirken altyapı tamamlandı, yeni yatırımlar geldi

Yıllarca.. Bursa’nın Güneydoğusu olarak adlandırılan bölgede hizmetten mahrum yaşayan dağ ilçelerinde yaşam değişiyor. Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke bu değişimi şöyle anlattı: “Bütünşehir milat oldu, hizmet... devamını oku... | Paylaş!

27

08 2018

Manda sütü ürünlerine ilgi arttı… Orhaneli ekonomisine manda sütü işleme tesisi desteği

Geçmişte, dağ yöresi dahil Bursa’nın bir çok bölgesinde manda yetişirdi. Bu bölgeler azalırken, dağ yöresinde neredeyse manda kalmadı. Buna karşın… Son yıllarda manda sütü ürünlerine ilgi arttı. Bu değişimi göz... devamını oku... | Paylaş!

24

07 2018

Dağ yöresinde boşalan köylere yeni üretim dopingi: Harmancık’ta kaz çiftliği ve Orhaneli’nde istiridye mantarı tesis

Araziler geniş… Fakat verimli toprakları çok fazla değil. O nedenle köyden kente göçü en şiddetli haliyle yaşayan dağ yöresinde geçmişi yüzyıllara dayanan köyler boşaldı. Gerçi… Bazı bölgeler kiraz, çilek, ceviz... devamını oku... | Paylaş!

24

07 2018

Çavuşoğlu’nun yoğun çalışma programı: İftardan sahura dağ yöresinde, gündüz Ankara’da toplantılarda, ertesi gün yeniden dağ ilçelerinde

Gerçi… Başbakan Yardımcısı olduktan sonra 3 hafta sonu hariç tüm hafta sonlarını Bursa’da geçirdi. Her gelişinde sokakta ve vatandaşla bir arada oldu. 24 Haziran seçimi için aday listelerinin belli olmasıyla liste öncüsü olarak... devamını oku... | Paylaş!

01

06 2018

Dağ Yolu’ndaki ölümlü trafik kazalarını Meclis’e taşıyan Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir İçişleri Bakanı Soylu’ya sordu: Önlemek için ne yapılıyor?

Dağ yöresindeki ilçelere ulaşan yolda üst üst üste meydana gelen ölümlü trafik kazaları kent gündemindeki yerinin yanı sıra Meclis gündemine de geldi. Geçtiğimiz hafta MHP’den İYİ Parti’ye geçen Bursa Milletvekili Kadir... devamını oku... | Paylaş!

13

05 2018

Siyasetçiler ve adaylık planı olanlar şimdiden hesaba başladı: 2 bölgeli erken seçimde kimler, nereden aday olur?

Dağ yöresinin ikinci “bilim adamı” gururu: Büyükorhan’da doğup büyüdü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden TUBİTAK Ödülü’nü aldı