Etiket: darbe girişimi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in sürpriz şekilde emekliliğini istemesi Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un anlattıklarını anımsattı

Gerçi… Üzerinden birkaç gün geçti, ama tatilde olduğumuz süreçte Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in emekliliğini isteyip görevini bıraktığı haberini izlerken aklımıza Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un anlattıkları geldi. Bu sütunlarda… 16 Temmuz’da yer verdiğimiz açıklamalarında Malkoç, 15 Temmuz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

15 Temmuz gecesi Bursa’yı darbeden koruyan Seyfullah Paşa ilk kez konuştu: O gece karargâhta neler yaşandı?

Şöyle bir anımsayın… 15 Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul’daki görüntüler televizyonlara yansırken Bursa darbe girişimini hiç hissetmedi. Çünkü… Jandarma Bölge Komutanı olarak Tümgeneral Seyfullah Saldık darbecilere fırsat tanımadığı gibi Türkiye’deki ilk gözaltına alınmayı sağlayan komutan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demokrasi Meydanı 15 Temmuz’a hazır: Merkezdeki 5 ilçe Şehreküstü’de, diğer ilçeler kendi meydanlarında toplanıyor

15 Temmuz 2016’daki o meşum geceyi kimse unutmadı. Unutmadığı gibi, darbe girişimine karşı halkın demokrasiye sahip çıktığı gecenin yıldönümü yeniden demokrasi nöbetini gündeme getirdi. Nitekim… Salı günü başlayan yıldönümü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz Cumartesi gecesi demokrasi meydanı adını alan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasetin yorgunluğu bayramlaşmaya yansıyınca motivasyon mesajları geldi: Her şey millet için

Şöyle bir baktığımızda, 2014 başından beri siyasetin hiç dinlenmediğini görüyoruz. Yerel seçim süreciyle başlayan harekette, 2015 yılında 2 genel seçim yaşandı. Ardından… 2016 yazından itibaren darbe girişimi nedeniyle hem siyasi kadrolar, hem millet aylarca gecesini gündüzünü ayakta ve meydanlarda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dağın arkasında, ovanın göbeğinde, kentin merkezinde… Erkan Aydın yüksek çalışma temposuyla her yerde

Aslında… Dağ-Der’de birlikte çalıştığımız için Erkan Aydın’ın siyasete uyumu kadar sorumluluk anlayışı ve çalışma temposu bizim için hiç de sürpriz değil. Nitekim… CHP’de önce Osmangazi Belediye Başkan Aday Adayı olarak önseçim yaşadı. Sonra belediye başkanlığı için yarıştı. Ardından milletvekili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Darbelere teslim olup alkışlayan Türkiye yok, direnen ve sokağa çıkıp engelleyen halk var: Demokrasimizin kendine güveni geldi

Geriye doğru baktığımızda… Türkiye Cumhuriyeti’nin 93 yıllık yolculuğunda zaman zaman askeri müdahaleler ile karşılaştığını görüyoruz. Çünkü… Kurtuluş Savaşı’ndan çıkmış bir milletin Meclis’inde cumhuriyet ilan edilmiş olsa da, karar alma sürecinde askerlerin etkinliği ve sorumluluk anlayışı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bürokraside “dönem” tedirginliği… Tayini çıkan ya da görevi değişen kamuoyunda FETÖ’cü gibi algılanıyor

İlk talihsizliği Prof. Dr. Mehmet Emin Ay yaşadı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki öğrencilerine dönmek üzere Bursa Müftülüğü görevinden istifa ettiği günün akşamı darbe girişimi oldu. Mehmet Emin Hoca da yanlış anlamalara yol açmamak için istifasını durdurup geri aldı, bir süre geçtikten sonra da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Darbe girişimi ve terör saldırılarının ardından kaos projesi ortaya çıktı: Kılıçdaroğlu’na saldırı sanılandan daha önemli

Bu ülkede daha 1.5 ay önce darbe girişimi oldu. İki ayrı terör örgütünün neredeyse sıraya bindirdikleri terör saldırıları yıllardır bitmiyor, canlı bomba eylemlerinde insanlar yaşamlarını kaybediyor . 2 gün önce ordu kuvvetli bir sınır temizliği için Suriye’ye girdi. Hiç normal olmayan bu yoğunluk içinde CHP Genel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye nereden döndü, bundan sonra neler olur? Söylediği her şey çıkan Başbakanlık Başdanışmanı Dönmez geleceğe ışık tutuyor

Bu sütunların okurları biliyorlar… Son dönemde yaşanan kritik olaylar sonrası sık sık Başbakanlık Başdanışmanı ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Gürsel Dönmez’in görüşlerine başvurduk. Çünkü… Sosyolog kimliğiyle toplumu gözlemiş, akademisyen kimliğiyle Avrupa’nın değişik üniversitelerinde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde yaralanan gazisi Orhanelili gencin vücudundan 22 şarapnel çıktı

Orhanelili Abdurrahman Kafkas ağabeyini ziyaret için Ankara’ya gitmişti. 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY mensupları darbe girişimi yaptılar. Ağabeyinin evinde olayları televizyondan öğrenen Abdurrahman Kafkas da hemen dışarı fırladı ve soluğu AK Parti Genel Merkezi’nde aldı. Oradan… Bir grupla birlikte Beştepe’deki... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et