Etiket: darbeciler

15 Temmuz gecesi Bursa’yı darbeden koruyan Seyfullah Paşa ilk kez konuştu: O gece karargâhta neler yaşandı?

Şöyle bir anımsayın… 15 Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul’daki görüntüler televizyonlara yansırken Bursa darbe girişimini hiç hissetmedi. Çünkü… Jandarma Bölge Komutanı olarak Tümgeneral Seyfullah Saldık darbecilere fırsat tanımadığı gibi Türkiye’deki ilk gözaltına alınmayı sağlayan komutan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’yı darbeden koruyan kahramandı, ama 15 Temmuz’un gerçek mağduru Seyfullah Paşa oldu

Fotoğrafı… AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’un sosyal medya paylaşımında gördük. Yanında, Emekli Tümgeneral Seyfullah Saldık vardı. 15 Temmuz’un yıldönümüne saatler kala o meşum geceyi anımsadık, Bursa’nın o gece darbeyi hissetmeden nasıl atlattığı aklımıza geldi. Aslında… Bunun öyküsünü 31... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Küçümseyenler olsa da çok iyi planlanmış darbe engellendi, Türkiye büyük badire atlattı, ya darbe başarıya ulaşsaydı?

Cuma gecesi saatler 22.30’a yaklaşırken ilk haberi NTV verdi. Gece Haberleri’nin başarılı Bursalı sunucusu Buket Aydın, son dakika haberinde “Boğaz Köprüsü’nü kesen askerlerin amacını” sorguluyordu. Az sonra da yayına Başbakan Binali Yıldırım bağlandı. Zaten darbe girişimi olduğunu Türkiye o anda Başbakan’dan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CNN Türk yayınını kesmeye gelen darbecilere sessizce ve soğukkanlı direnen televizyoncu: Erdoğan Aktaş

Cuma gecesi darbeciler İstanbul’da CNN Türk’e gittiler ve stüdyoya girip yayını kesmek istediler. O anlarda… CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş soğukkanlılıkla çalışanları dışarı çıkarıp ortalığı yatıştırdı. Bunlar olurken, askerlerin kesildiğini sandıkları yayın devam etti ve konuşmaları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MİT öğrenip uyarınca erkene çekilen darbe planını bozan “kararlılık adımları” çok hızlı atıldı

Türkiye 15 Temmuz akşamı çok vahim bir olay yaşadı. İlk anlarda küçümsenen, fakat ayrıntıların ortaya çıkmasıyla gözü kara girişimin  boyutları ürkütücü tabloyu ve kritik noktaları gözler önüne serdi. Örneğin… Kamuoyu darbe girişimini İstanbul’da köprülerin tankla kapatınca öğrendi. Üstelik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et