Etiket: Davut Gürkan

Davut Gürkan’ın huzur yolculuğu… Kazakistan’ın Almatı kentinde Kızılay eliyle ramazan yardımları mutluluk yaşattı

Kuşku yok ki… Dünyanın neresinde olursa olsun doğal afetler ve büyük kazalarda herkesten önce yardıma koşan Kızılay, toplumsal destek anlamında da yardımlarını kusursuz organizasyonla yerine ulaştırıyor. Nitekim… Özellikle zincir marketlerde Kızılay adına bağış yapılan Ramazan erzak kolileri ihtiyaç sahiplerine... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Fitre ve zekatlar Kızılay’la emin ellerde… Bağışı yapan nereye gittiğini görebiliyor

Ramazan nedeniyle ihtiyaç sahibi aileler için gıda kolileri hazırlayan Kızılay, ayrıca ramazanda fitre ve zekat da kabul ediyor. Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan açıklama yaparken fitre ve zekatlara özel bir bölüm açıp “Bağışçılarımız yardımlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşacağından emin olsunlar,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yardım deyince akla ilk gelen Kızılay’ın ramazan çağrısı: Az-çok demeden paylaşabiliyorsan, hilal olsun Türkiye!

Kuşku yok ki… Ramazan ayının ayrı bir mistik lezzeti var. Oruçların tutulduğu, duaların yapıldığı bu ayda insanlar yardımı da daha çok anımsıyorlar. Yeni bir ramazan başlarken, Kızılay’dan yardımı anımsatan çağrı geldi. Türk Kızılay’ın sloganıyla “Ramazanda az-çok demeden paylaşıyorsan, hilal olsun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa bir değerini yeniden kazanıyor: Mudanya Belediyesi ve Kızılay Altıntaş’taki gençlik kampı için bir araya geldi, ortak görüş oluştu

150 yıllık iyilik hareketi Kızılay yeni bir anlayışla toplumla kucaklaşıyor. Bir yandan yardımları sürdürürken, sosyal alanlarda da yeni projeler geliştiriyor. Örneğin… Kızılay Bursa Şubesi Yönetim Kurulu adına Başkan Davut Gürkan ve Başkanvekili Mürsel Durmaz’la birlikte ziyaret ettiğimiz Mudanya Belediye Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan yedek de olsa genel merkez yönetim kuruluna girdi

Nerede sıkıntı varsa herkesten önce ulaşıp yardım ve şefkat elini uzattığı için Türkiye’nin merhamet çınarı olarak bilinen Kızılay’ın pazar günü Ankara’da kongresi vardı. Bursa Şubesi ve ilçelerdeki Kızılay şubeleri delegelerinin tam kadro katıldıkları Türk Kızılay kongresinde başkanlığa Dr.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kızılay Bursa Şubesi’nde 40 yıl başkanlık yapan İbrahim Dokunmazer yeni başkan Davut Gürkan’ı ziyaret etti

110 yıldır Bursa’da faaliyet gösteren merhamet çınarı Kızılay’ın son 40 yılında Bursa Şubesi Başkanı olarak İbrahim Dokunmazer hizmet etti. Deneyimli Kızılay’cı olan Dokunmazer geçtiğimiz günlerde, bayrağı devrettiği Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan’ı ziyarete geldi. Biri kurumun 40... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeniden yapılanan Kızılay Bursa’da anlayış da değişti… Artık Genç Kızılay da sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun içinde faaliyette

Kızılay 150 yıllık geçmişiyle dünyanın sayılı kurumlarından biri. Nerede dert varsa oraya herkesten önce yetişen bir merhamet çınarı olarak, sevgi ve şefkatle kollarını her yana uzatıyor. Bursa Şubesi de bu çınarın en eski ve en köklü dallarından biri. Tam 110 yıldır faaliyette. Geçen yıl… Davut Gürkan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kızılay’ın büyük ailesi içinde yer almanın yol açtığı duygu ve Genel Başkan Kerem Kınık’ın etkileyici mütevazılığı

Temmuz ayının son günleriydi… Davut Gürkan kahve içmeye uğradığında, yenilenme kararı alınan 110 yıllık Kızılay Bursa Şubesi yönetim kurulu için davet yaptı. Kendisine destek amacıyla kabul ettik, atama yönetimde yer aldık. Cumartesi günü Merinos’ta yapılan kongre gerçekten de dalları dünyayı saran... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni dönem hedeflerini Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan açıkladı

Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan kongrede yeni dönemin yeni hedeflerini de açıkladı. Örneğin… Türkiye’deki 21 afet merkezi ve 13 aşevinden birinin Bursa’da olduğunu vurgulayıp bunları geliştireceklerini söyledi. Kızılay Kan Merkezi’nin bölgedeki 69 hastanenin kan ihtiyacını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kızılay Genel Başkanı Kınık Bursa kongresinde yeni projeyi açıkladı: Hedefimiz, 2030’a kadar yoksulluk sınırı altında kimsenin kalmaması

Tanımlamayı… Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptı: İyiliğin amiral gemisi, merhamet çınarı Kızılay. Dile kolay… Osmanlı’da yaralı ve hasta askerlere yardım amacıyla Hilal-i Ahmer olarak kurulan Kızılay bugün 150 yaşında. Üstelik… Dünyanın neresinde sıkıntı varsa, nerede insani... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et