Posts Tagged ‘demografik yapı’

Ankara Yolu altındaki Yavuz Selim’de sosyal ve kültürel dönüşüm futbolla başladı: Antrenman sahası yanına etüt merkezi

En çoklu demografik yapı ve en çeşitli siyasi görüşe sahip mahalle olan Yavuzselim’de sosyal dönüşümü spor kulübü sağladı!

Yıldırım ilçesinde, İhtisas Kavşağı-Arabayatağı arasındaki bölgede Ankara Yolu’nun altında olan Yavuz Selim Mahallesi tekstil başta olmak üzere atölyeleriyle biliniyor. Nüfusu ise demografik açıdan çok farklılık gösteriyor.... devamını oku... | Paylaş!

31

08 2017

Tarihin vakur başkenti, bir arada yaşama kültürü olan Bursa kışkırtma amaçlı terörün tuzağına düşmez!

Bursa’da nüfus yapısının çok karışık olduğu biliniyor. Demografik yapı dediğimiz bu çeşitlilikte Anadolu’nun tüm illerinden, her köşesinden gelip bu kentte yaşamayı seçenler artık kent nüfusunun çoğunluğunu... devamını oku... | Paylaş!

28

04 2016

Erzurum oylarına Efkan Ala ile rekabet geldi!

Bursa siyasetinde demografik yapı ayarı her zaman için geçerli oldu. Çünkü, ülkenin her yanından gelenlerin yanı sıra Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan ve son dönemde Ortadoğu’dan göç alan bir kentte yaşıyoruz. Üstelik… Bir yanda... devamını oku... | Paylaş!

26

10 2015

Siyasete girmenin de yükselmenin de yolu değişti… Aday olmanın yolu artık teşkilattan geçmiyor!

Eskiden… Siyasette yükselip aday olmak isteyenlere tek bir yol gösterilirdi: “Parti teşkilatına gir, çok çalışıp kendini sevdir.” Son dönemde… Meclis’teki parti sayısı da azaldığı için, siyaset alanı daraldı ve partilerin... devamını oku... | Paylaş!

25

09 2015

Yeni siyasette aday listelerinin ortaya çıkardığı gerçek: Siyasi temsil çok değişti, bu kentte Bursalı hiç mi yok?

Gerek 1980 öncesi siyasi döneminde, gerek darbe sonrası 1983’te siyasi partilerin yeniden kuruldukları süreçte, yerel siyaset adına toplumsal tercihi belirleyen kriterlerin başında Bursalılık vardı. Hatta… Mikro anlamda Bursa... devamını oku... | Paylaş!

23

09 2015

Demografik yapı için eleştirilen AK Parti eksiğini gidermek istedi, ama yine sorunlar var

AK Parti listesinin 7 Haziran’da demografik yapıyı temsil etmediği eleştirileri yapılmıştı Bu kez telafi için çalışılmış, fakat yine de sorunlar var. Örneğin… Bursa’daki en büyük dış nüfusu oluşturan Bulgaristan... devamını oku... | Paylaş!

19

09 2015

Osmanlı’nın kentleşme modelinin ilk adımındaki Yıldırım Külliyesi çevresi turizm bölgesi oluyor!

Bursa’nın ikinci büyük ilçesi… Türkiye’de de pek çok İl’den daha büyük. 700 bin kişinin yaşadığı Yıldırım aynı zamanda demografik yapı olarak da çok farklı bir özelliğe sahip. Çünkü… Adeta... devamını oku... | Paylaş!

06

04 2015

Emniyet’te kararlı harekat: Devlet sokağa sahip çıkıyor

Şunu herkes kabul ediyor: Ülkenin her yanından göç alan kozmopolit bir kentte yaşıyoruz. Yalnızca ülkenin her kentinden değil, Bursa yaşadığımız coğrafyanın dört bir yanından da göç alan bir kent. O bakımdan… Demografik yapı... devamını oku... | Paylaş!

05

02 2015