Etiket: Demokrat Parti

CHP-İYİ Parti ittifakına katılmayan Demokrat Parti 31 Mart’ta kendi adaylarıyla seçime girecek

24 Haziran seçiminde Cumhur İttifakı’na karşı 4 parti açık ittifak yapmıştı. Bu 4 partiden CHP ve İYİ Parti 31 Mart seçimi için de ittifak yeniledi. Saadet Partisi bir noktaya kadar görüşmelere katıldı, fakat Millet İttifakı’nda yer almayacağını açıkladı. Şimdi de adaylarını açıklama aşamasına geldi. Millet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kırat’ta deneyim nöbeti: İsmail Gültekin DP Yıldırım İlçe Başkanı oldu

Demokrat Parti’nin başka partilerden şanslı olduğu bir durum var. Partinin oyu yüzde kaç olursa olsun, göreve getirebileceği kadroları var. Hatta, koşullar oluşursa ve siyasi heyecanı yakalarsa yeniden bir araya toplayabileceği seçmen kitlesi var. İsmail Gültekin partinin sessiz ama her zaman göreve hazır isimlerinden biri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yönetime almak için Bursa’ya dönmesini bekleyen İYİ Parti’ye Meliha Bağcıoğulları’ndan teşekkür: Yokum, ama isim öneririm!

Demokrat Parti ile birleştiğinde Anavatan Partisi İl Başkanı’ydı ve ANAP’ın son il başkanı oldu. DP’deki siyasi yaşamıysa çok fazla sürmedi. Geçen sürede bir-iki eski dostlar buluşması dışında siyasetle ilgilenmedi. Ta ki, İYİ Parti’den aranıp “Size ihtiyaç var, yönetimde görmek istiyoruz” denilene... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni siyasi dönemden umutlu olan yorgun Kırat ayağa kalkmak için önce ilçeler, sonra ilde yenilenme kongreleri başlatıyor

Kim ne derse desin… DP-AP misyonundan gelen ve DYP sonrası yeniden Demokrat Parti olarak siyasi yoluna devam eden Kırat köklü tabanı olan bir parti. Gerçi… Taban son dönemde başka partilere oy veriyor, ama bir umut doğsa büyük bölümünün geri döneceğine de inanılıyor. DP Teşkilat Başkanı Rıfat Haliç ve İl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DP İl Başkanı Ali Biliz, yorgun Kırat’ın temposunu arttırmak için çırpınıyor

Köklü bir misyondan gelmesine karşın son dönem en durgun partiler arasında yer alan Demokrat Parti’de gözle görülür bir hareketlilik var. Özellikle… Ali Biliz’in il başkanı olması sonrası en hareketli partiler arasına giren DP’de tempo arttı. Çünkü… İl Başkanı Biliz bir yandan muhalefet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yorgun Kırat’a TÜHAP teşkilatlarının katılımıyla moral geldi

Gerçi… Eski günlerinden çok uzak, ama Demokrat Parti geçmişten gelen bir siyasi geleneğe sahip. O nedenle, parti genelde ya da yerelde iktidar olmasa da, eski gücünden uzaklaşsa da her zaman müdavimleri var. Siyasi alışkanlıklarını sürdüren partililer her gün parti merkezini dolduruyorlar. İşte… Böyle bir ortamdaki... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DP Osmangazi İlçe Başkanı Çağrı Kaplan’dan Kırat’ı ayağa kaldırma formülü: Gençlerle yeni yapılanma

Gerçi… Bugünkü konumu geçmiş gücünün çok uzağında, ama şu da bir gerçek ki Demokrat Parti köklü bir siyasi geleneğe sahip. DP ile başlayan, Adalet Partisi ile süren, Doğru Yol Partisi ile yeniden iktidar yaşayan DP’nin bugün azalsa bile tabanı var. Nitekim… Demokrat Parti Osmangazi İlçe Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İl kongresini bugün yapacak olan Kırat’ta taban hareketi: İlçe başkanları Ali Biliz’i aday gösterdi

Geçmişi güçlü bir siyasi misyona dayanan, yakın dönemin iktidar partisi olan Demokrat Parti bugün eski gücünün çok uzağında. Üye sayısındaki azalma yanında, ciddi bir teşkilatlanma sıkıntısı da yaşıyor. İşte… Böyle bir ortamda bugün DP İl Kongresi yapılacak. Beşevler Küçük Sanayi Sitesi’ndeki Lia Düğün... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demokrat Parti ilçe kongrelerini bitirdi, 30 Temmuz’da il kongresi var

İlçe kongrelerini tamamlayan Demokrat Parti’de sıra, 30 Temmuz Cumartesi günü yapılacak il kongresine geldi. Beşevler Küçük Sanayi Sitesi’ndeki Hasır Restoran’ın üst katında bulunan Lia Düğün Salonu’nda yapılacak kongrede İl Başkanı Mehmet Hamaloğlu bugün için tek aday gözüküyor. ... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kalabalık organizasyonlardan vazgeçen siyasetin iftar geleneğini DP sürdürüyor

Bir dönem siyasi partiler genel başkan katılımıyla teşkilat iftarı verirlerdi. Bu iftarlara önce genel başkanlar gelmez oldu. Yine de… Geçen yıla kadar AK Parti, CHP ve MHP görkemli teşkilat iftarları düzenledi. Bu yıl ise AK Parti İl Başkanlığı terasına kurduğu yer soflarında yönetimleriyle değerlendirme... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et