Etiket: Devlet eski Bakanı

Çağlar’dan çok özel siyaset tablosu değerlendirmesi: Erdoğan’ın yerine geçecek lider göremiyorum Türkiye’de

Tuba Kalçık’ın yaptığı ve Sabah gazetesi Günaydın ekinde yayınlanan röportajda Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar siyasette aktif olduğu DYP döneminin nasıl sona erdiğini de anlatıyor: Öncelikle… “1999’da siyaseti bıraktım. Demirel’le çok uzun yıllar çalıştım, Çiller’le de bir süre siyaset yaptım. Ama... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cavit Çağlar: Devlete olan tüm borcumu ödedim, bir tek Allah’a can borcum kaldı, artık kimseye kırgın da değilim, devlete küsemezsiniz

8 yaşında çalışmaya başlayan ve 72 yaşında olan Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, iş yaşamındaki zorlu mücadeleleri ve sahip olduğu bankaya 1999’da el konmasıyla başlayan süreci anlatırken “Devlet o dönem el koymayıp yaşatabilirdi” deyip şunu vurguluyor: “Bankama el koyulduktan sonra 700 yılla yargılandım ve 9,5... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tarihe ışık tutan röportaj: Amerika Çağlar’dan neye karşılık ne istedi, nasıl karşılık buldu?

Sabah gazetesindeki röportajında Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’a en sıkıntılı dönemi olan Amerika’da tutuklanması anımsatılıp “Amerika neden sığınma talep etmenizi istedi sizden?” diye soruluyor. Cevabı şu: “Türkiye aleyhine konuşup Amerika’ya sığınma talebinde bulunmamı istediler. ‘Türkiye’de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Rodop dağlarındaki Değirmendere tabelası önünde 1.5 ay arayla 2 fotoğraf: Önce 2 Bakan, sonra Başkan karşılaması

13 Nisan günüydü… Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ı izleyen Olay Medya ekibi olarak Yunanistan’a doğru yola çıktık. Sınırı geçince Dedeağaç’ta geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı olan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu karşıladı. Yunanistan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İslam İşbirliği Teşkilatı Kültür Merkezi’nin iftarında İslam dünyası kültür elçileri Prof. Dr. Halit Eren’in davetiyle buluştu

Kısa adıyla IRCICA olarak tanınıyor… İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi 56 ülkenin üye olduğu İslam İşbirliği Teşkilatı’nın kültür merkezi. Üstelik… Genel Direktör olarak Prof. Dr. Halit Eren’in görev yaptığı IRCICA’nın merkezi İstanbul’da. Önceleri Yıldız Sarayı’nda çalışmalarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu seçim çalışmalarına destek için Mudanya ve Mustafakemalpaşa’ya çıkarma yapacak

Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar işleri ve yapacağı bazı görüşmeler için Rusya’ya gidiyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da seçim çalışması için Sivas’a gitmek üzere havaalanına geldi. Pazar sabahı… Bir dönem birlikte siyaset yapan iki dost İstanbul Hava Limanı’nda sohbet edip hasret giderme... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Adliye rahatlıyor… Mayıs ayında inşaatı bitecek Bölge Mahkemesi’nin bir bölümüne bazı mahkemeler geçici olarak taşınacak

Gazeteci olarak polis-adliye haberlerini takip ettiğimiz 70’li yılların son bölümünde Bursa Adliyesi şimdilerde Kent Müzesi olarak kullanılan Valilik ile Defterdarlık binaları arasındaydı. Hacılar Camii yanında da ek bina vardı. Bursa büyüdü, Adliye’nin yükü arttı, mahkemeler çoğaldı. 90’lı yılların ortalarında... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş açıkladı: Yeni Adliye Kampusu’nda proje değişiyor, 30 katlı kuleler kalktı, yükseklik en fazla 10 kat olacak

Aslında… Çizilen ve 2016 Ocak ayında ihalesi yapılan proje, BUTTİM yanındaki arazide yapılacak Adliye Kampusu’nda bugünkü adliye hizmetleri yanında Bölge Adliye Mahkemesi ve Bölge İdare Mahkemesi binalarının yer almasını öngörüyor. Projeden… Yakın Çevre Yolu’na cepheli 83 dönümlük alanda Bölge Adliye Mahkemesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vali Canbolat’ın seçim sonrası yol haritası: Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok, önce olanı değerlendireceğiz

Bir yandan… Çıkacak yasayla Uludağ’daki yetki kargaşasını ortadan kaldırıp dört mevsim Uludağ için yolu açacak Alan Başkanlığı uygulamasıyla yetkiyi devralmaya hazırlanan Vali Yakup Canbolat, bir yandan da turizm önceliği yönünde atılacak adımları planlıyor. Bu kapsamda… Devlet eski Bakanı Cavit... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

50 gündür görevde olan Vali Canbolat’ın önceliği turizm: Bursa için aynı masanın etrafında birleşebilmeliyiz

Yılın son günüydü… Bursa Valisi Yakup Canbolat 50 günlük görev süresinin kamu dışındaki ilk ziyaretini Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’a yaptı. Ziyarette… 50 gün çok kısa bir süre olmasına karşın, Vali Canbolat zaten bildiği, fakat mülki idaresini üstlendiği Bursa’ya çabuk adapte olduğunu,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et