Posts Tagged ‘direniş’

Karaağız’da kurulmak istenen biyokütle enerji santralına 324 gündür süren direnişe umut geldi

Dile kolay… Büyükorhan’a bağlı Karaağız Köyü sakinleri, arazilerine yapılmak istenen biyokütle katı atık enerji santralına karşı çıkmak adına tam 325 gündür direniyorlar. Üstelik… Yazık kavurucu sıcağında da, kışın... devamını oku... | Paylaş!

14

05 2019

Altepe’nin istifası sonrası AK Parti’de yeni süreç başlıyor… Yeni başkan arayışında ilk istişare Büyükşehir Meclis Grubu’yla

15 Temmuz gecesi Bursa’yı korumak için yolları kapatan Aydın Vinç için vatandaştan kutlama telefonları yağıyor

15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Bursa kent girişlerinde verilen, fakat merkezde fark edilemeyen direniş fotoğrafına dün bu sayfalarda yer verdik. O gece… Jandarma’nın Terminal yanındaki ve Organize Sanayi Bölgesi karşısındaki... devamını oku... | Paylaş!

23

07 2016

Balkan kentlerinde ortaya çıkan ayrıma Salih Murat yorumu: Bizsiz dünya kurmak istediler, kuramadılar

Kadir Gecesi, teravih namazı öncesi Üsküp’te kuş kafeslerinin konduğu bir yıkıntıyken restorasyonu ve çevre düzenlemesini Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Osmanlı eseri Arasta Camii’nin hemen karşısındaki çay... devamını oku... | Paylaş!

12

07 2016

Sınırdaki Türkmenler için “çare” aranıyor: Yurtsuz kalan ‘amcaoğulları’ dağ köylerine yerleşirler mi?

Güneydoğu sınırımızın öbür tarafından göç dalgası hep oldu. Sınırdan ilk kez Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki kalelerimiz gibi varlıklarını sürdüren Türkmenler geliyorlar. Hem de… Büyük bir dramı peşlerinde getirerek... devamını oku... | Paylaş!

11

02 2016