Etiket: Dışişleri Bakanı

Uludağ Üniversitesi’ndeki Batı Trakya Topluluğu Hakan Çavuşoğlu’nu ağırlıyor

Uludağ Üniversitesi’ne Batı Trakya’dan gelen ve Bursa’daki Batı Trakyalı ailelerin çocukları olan öğrencileri bir araya getiren U.Ü. Batı Trakya Kültür ve Eğitim Topluluğu bugün Batı Trakya kökenli önemli bir konuk ağırlıyor: TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu. Davetiyeyi getiren... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Girişimci kadınlara destek amacıyla bir araya gelen Türkiye’nin en güçlü iş kadınları arasında Bursalı genç bir tekstilci de var

İlk adım… Türkiye İş Kadınları Derneği ile atıldı. Nilüfer Bulut’un başkanı olduğu TİKAD, bünyesinde Türkiye’nin güçlü iş kadınlarını bir araya getirdi. Sonrasında… TİKAD bünyesinde TİKAD Yatırım A.Ş. adıyla bir fon kuruldu. Bu fon… İnovasyon, teknoloji ve yeni ekonomi alanlarında işletmesini kurup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rusya ilişkilerini normalleştiren Cavit Çağlar’ı övdü: Dış ilişkilerde her an her şey olabilir, her şey değişebilir

Aralarında… Türkiye’nin tanınmış isimlerinin de yer aldığı 45 kadınla yenen bir iftar yemeği oldu. Katılanlar arasında sanayici, yönetici, bankacı, sanatçı, sinemacı gibi değişik alanlarda öne çıkmış kadınlar vardı. O iftara… Bursa’dan genç bir tekstilci kadın sanayici de katıldı: Nilüfer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hafta sonunda zamana karşı yarıştı… Faruk Çelik Urfa’da vedalaşma gibi hesaplaşma toplantısı yaptı, Bursa’da ziyaretleri sürdürdü

Bursa’da bir süredir davet edildiği yerlere gidiyor, konferanslar veriyordu, ama Faruk Çelik siyasi tayinle gittiği Şanlıurfa’dan Bursa siyasetine döndüğünü 4 Mart’ta gazetecilerle buluştuğu toplantıda açıkladı. Açıklamakla kalmadı, görev verilirse Büyükşehir adaylığı için elini taşın altına sokacağını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kritik süreçte AK Parti Siyaset Akademisi için yarın Bursa’ya geliyor

Gerçi… Bir dönem milletvekilliği, belediye başkanlığı, ya da belediye meclisi üyeliğine giden adaylık yolu olarak görüldü, ama şu bir gerçek ki AK Parti’nin illerde organize ettiği Siyaset Akademisi her geçen yıl büyüyor. Hem de… Rekorlar kıran bir büyüme söz konusu. Örneğin… Geçmiş yıllarda 380 kişinin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Avrupa Konseyi, ikinci lige düşürdüğü Türkiye’den ne istiyor, asıl hedefte ne var?

Aslında… Hiç beklenmeyen bir karar değil, o bakımdan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin Türkiye’yi siyasi denetim altına alma kararı kimse için sürpriz olmadı. Dahası… Bugünkü Dışişleri Bakanı olan Mevlüt Çavuşoğlu’nun bir dönem başkanlığını yaptığı, Türkiye’nin kurucuları arasında yer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu yorumladı: Avrupa referandumda ‘hayır’ için ana muhalefet gibi çalışıyor

Geçenlerde… Bir arkadaşımız fotoğraf göndermiş. Almanya’nın Berlin kentinde bir bayi önündeki askıda yer alan Alman gazetelerin tümünün manşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı var. O gazetelere bakanlar referandumun Türkiye’de değil, Almanya’da olduğunu sanırlar. Zaten gönderen arkadaşımız da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et