Posts Tagged ‘DOSAB Termik Santralı’

Büyükşehir’in açıklamalarıyla Altepe dönemini eleştiren CHP Başkan Aktaş’ı hem kutladı, hem de uyardı

Sunumu… CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hafize Usturalı ile Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grubu Sözcüsü Erdal Aktuğ birlikte yaptılar. 2017 yılı çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi’ni masaya... devamını oku... | Paylaş!

19

02 2018

Osmangazi Belediye Meclis’ndeki muhalefetten Kaliteli Yaşam Merkezi’ne tam destek, ama yanı başındaki DOSAB termik santralına birlikte tepki

Osmangazi Belediyesi’nin Demirtaş’ta planladığı Kaliteli Yaşam Merkezi temeli Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu tarafından atıldı. Proje barındırdığı Huzur Evi yanında alzheimer hastaları, engelli rehabilitasyon merkezi ve... devamını oku... | Paylaş!

11

02 2018

Ölümünün 3. yılında Gönül Doktoru İsmail Fakı ödülü DOSAB Termik’e direnirken koltuğunu kaybeden Dr. Özbek’e verildi

Hiç kuşku yok ki… Dr. İsmail Fakı’nın bu kentte apayrı bir yeri var. Yaşamı boyunca herkese yardım etmeye çalıştı. 3 yıl önce aramızdan ayrıldı, ama hem yeri dolmadı, hem unutulmadı. Nitekim… Türk Sağlık-Sen Bursa Şubesi... devamını oku... | Paylaş!

28

07 2016

Halk Sağlığı’nda termik santralı aklayan, ama “eyvah” dedirten “sehven rapor” söylentisi!

Gelişmeyi… 27 Aralık Cumartesi günü bu sütunlardan paylaştık. Bursa’nın göbeği kabul edilebilecek bir noktadaki Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulmak istenen termik santral için, halkın karşı çıkıp tepki göstermesine... devamını oku... | Paylaş!

31

12 2014

Greenpeace yine uyardı: Bursa’da kömürlü termik santral yapılmamalı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ölçümlerinde Bursa’daki hava kirliliği oranının yüksek çıkması üzerine uluslararası çevre örgütü Greenpeace’dan açıklama geldi. “Son 3 gündür yaşananlar gösteriyor ki, zaten var olan hava... devamını oku... | Paylaş!

28

12 2014

Kozağacı’na heyecan, Demirtaş’a ise umut veren rapor

CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz’ün bulduğu raporu bu sayfalarda paylaştık. Rapor, 2007’de Kozağacı’nda 7 köy ve kiraz bahçelerinin kaldırılıp yeraltındaki kömürün çıkarılması, sonra da termik santralda elektriğe... devamını oku... | Paylaş!

29

11 2014

Halk, yaşanabilir bir kent için termik santrala karşı çıkıyor!

Haber… Pek çok gazetede olduğu gibi, Olay’ın da dün birinci sayfasındaydı: Samsun’un Terme ilçesinde termik santral yapmak için harekete geçiliyor, fakat Terme halkı bu santrala karşı çıkıyor. Halk karşı çıktığı için Terme... devamını oku... | Paylaş!

22

11 2014

CHP’den 19 önergeyle Osmangazi Belediye Meclisi’ne çıkarma!

Enis Berberoğlu’nun medyayla buluştuğu toplantıya CHP ilçe başkanları da katıldılar. Toplantı sonrası Crown Plaza Oteli’nin lobisinde Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca ile oturup biraz sohbet ettik. Son günlerde… Yönetiminin... devamını oku... | Paylaş!

05

11 2014

Dernekçiliğe Busyid’le yeni kavram: Kent muhalefeti

Aslında… Derneğin kuruluşu yeni değil. Zaten, kısa adı Busyid olan Bursa Sosyal Yaşam ve İletişim Derneği’nin 5 Nisan 2013 günü kuruluşunu ve yapısını bu sayfalarda “12 Eylül öncesinin arkadaşları, sosyal yaşamla... devamını oku... | Paylaş!

22

10 2014

Bursa’da kabus olan termik Orhaneli’nin geçim kaynağı

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi tarafından kurulmak istenen termik santral çevresel etkileri nedeniyle Bursa’nın kâbusu haline geldi. Buna karşın… Orhaneli ilçesi için termik santral ve buna bağlı olarak kömür ocağı ilçenin geçim... devamını oku... | Paylaş!

19

10 2014