Etiket: DP İl Başkanı

İnegöl’de “Görünür hale geldik” diyen Demokrat Parti 30 yıl sonra Aydın Savaş’la çok iddialı sahaya çıktı

AP ve DYP dönemlerinde demokratların İnegöl’de izi var. Ne var ki, 1989’da Cemal Arık’tan sonra belediye başkanlığı kazanamadılar. 2014 seçiminde de aday çıkarmadılar. Bu kez… DP İl Başkanı Çağrı Kaplan ve İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş 31 Mart seçiminde DP İnegöl Adayı olan Aydın Savaş’la... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasette nezaket… DP İl Başkanı Çağrı Kaplan ve yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ettiler

Gerçi… Genelde ve yerelde iktidar yaşayan Kırat eski siyasi gücünde değil, ama yaklaşan yerel seçimler öncesi Bursa’da siyaseti normalleştirmeye yönelik önemli davranış sergiledi. Bir süre önce kongrede seçilen DP İl Başkanı Çağrı Kaplan ve başkanlık divanı, AK Parti’nin 31 Mart için yeniden aday gösterdiği ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kırat yerel seçim için kendini yeniliyor… DP’de İl Kongresi günü

Kasım ayının başıydı… Yenilenme sürecine giren Demokrat Parti’de Ömer Seymen sonrası Osmangazi İlçe Başkanı olan Çağrı Kaplan atamayla İl Başkanlığı görevine getirildi. Göreve başlar başlamaz başka partilerde siyaset yapan demokratları yuvaya çağıran Kaplan, pazar günü Küçük Sanayi Sitesi’ndeki Liya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yorgun Kırat’ın yeni il başkanı Çağrı Kaplan’dan seçim öncesi eski dostlara çağrı geldi: Herkesi yuvaya dönmeye bekliyor

Yerel seçime gidilirken revizyon yaşayan partilerden biri de Demokrat Parti oldu. Ömer Seymen sonrası atamanın yenilenmemesi süreci, Osmangazi İlçe Başkanı Çağrı Kaplan’ın ekim ayı sonunda DP İl Başkanı atanmasıyla sonuçlandı. Aralık ayında da il kongresi planlayan DP, böylece seçime yeni kadro ve heyecanla girme... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kırat’ta yeni dönem… DP İl Başkanı Çağrı Kaplan oldu, Kaplan’dan boşalan Osmangazi İlçe de Ersin Aktaş için kongre yapıyor

Yerel seçimler hızla yaklaşırken, özel bir revizyon hamlesi de Demokrat Parti’den geldi. Buna göre… 29 Mart’ta atanan Ömer Seymen’in atama belgeleri yenilenmezken, yerine de Osmangazi İlçe Başkanı Çağrı Kaplan yeni DP İl Başkanı olarak atandı ve yeni il yönetim kurulunu oluşturmak üzere yetki verildi. Bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kırat yeni başkanını eski neferinde buldu: Ömer Seymen DP’nin yeni il başkanı

Ömer Seymen’in kentin siyaset hafızasında yeri var. DYP’nin Nilüfer Kurucu İlçe yönetimiyle başladı, Nilüfer İlçe Başkanlığı yaptı. İl Başkan Yardımcısı olarak sorumluluk üstlendi, Ankara’da Merkez Karar Kurulu’nda Bursa’yı temsil etti. Bir dönem de il Genel Meclisi Üyesi seçildi. DP Genel Başkanı Gültekin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu da Bursa siyasetinde bir ilk… 3 ay önce böbrek nakli olan DP İl Başkanı Ali Biliz polis dayağı sonrası tedavi için ameliyat olduğu Antalya’ya gitti

Anlatılan şu: Cumartesi akşamı, Gemlik’in çok tanınan balık lokantasına genel asayiş kontrolü için bir grup polis giriyor ve arama yapılacağı duyuruluyor. Polislerden biri, üst katta arkadaşlarıyla oturan DP İl Başkanı Ali Biliz’in yanına gelip, iddiaya göre “Ayağa kalk lan” diyor. “Lan dersen kalkmam, beyefendi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DP Bursa İl Başkanı Ali Biliz’e AP Eskişehir İl Başkanı Mustafa Töre’den Antalya’da böbrek nakli

Uzun süredir böbrek hastası olan ve her hafta diyalize girmek zorunda kalan DP İl Başkanı Ali Biliz’e pazar akşamı Antalya’da böbrek nakli yapıldı. Üstelik… Böbreği de, Eskişehir’in eski DP ve yeni AP İl Başkanı olan Mustafa Töre verdi. Bir süredir böbrek nakli için kendisine uyan donör bekleyen ve organ bağışı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DP İl Başkanı Biliz Genel Başkan Uysal’dan seçim alarmı getirdi: Adayları Kurban Bayramı sonrası belirleyeceğiz!

2019’da olması gereken cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin erkene alınıp alınmayacağı tartışmaları sürerken, DP İl Başkanı Ali Biliz hafta sonu İzmir’de yapılan il başkanları toplantısında DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın verdiği mesajı teşkilatına iletti: “Türkiye her an erken... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DP’de “sert muhalefet” krizi… İl Başkanını eleştiren 4 yönetici istifa etti, bırakmak isteyen Biliz’i de Uysal vazgeçirdi!

DP İl Başkanı Ali Biliz’in heyecanını ortaya koyduğu muhalefet anlayışı son yönetim kurulu toplantısında tartışıldı. Bazı üyeler sert eleştiriler için “CHP ve MHP’nin yapması gereken sert muhalefeti biz niye yapıyoruz, göze batıyoruz” deyince Biliz de “Görevimin başındayım ve gereğini yapıyorum. Rahatsız... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et