Etiket: Dr. Aysel Gürel

Nilüfer Kadın Korosu ekrana askeri kamuflajla çıktı, Mehmetçik selamı verip Afrin’deki Zeytin Dalı harekatına destek oldu

Müzik eğitimi almamış, büyük çoğunluğu evkadınları ve emeklilerden oluşan 175 kişilik kadrosuyla Türkiye’nin en büyük kadın korosu unvanın elinde bulunduran Nilüfer Kadın Korosu Derneği sahnede rengarenk giysileri ve hareketli gösterileriyle hem kendileri eğleniyorlar, hem de izleyenlere Türk Sanat Müziği ziyafeti... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yurt dışına saz götüremeyen Nilüfer Kadın Korosu çareyi ritm grubuyla buldu… Kendileri çalıp söyleyerek Bursa kültürünü tanıtıyorlar

Bursalılar artık Nilüfer Kadın Korosu’nu çok iyi tanıyorlar. 2005 yılında kurulan ve hiç müzik eğitimi almamış kadınlardan oluşan Koro rengarenk giysileri, eğlenerek seslendirdikleri şarkılarla hem Bursa’da konsepti olan konserlerinde salonu dolduruyorlar, hem yurt dışı konserlerinde büyük ilgi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En farklı sosyal sorumluluk projesi… Yaşlılar ve çocukların bir arada olacakları Huzur Köyü!

İnsan yaşamının belki de en kritik iki evresi, çocukluk ve yaşlılık olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü, yaşamın iki aşaması da özenli ilgi gerektiriyor. İşte… Yaşamın bu ili aşamayı birleştirecek, bir anlamda yaşlılarla çocukları buluşturacak bir projenin şu sıralar temelleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

105 kişilik Nilüfer Kadın Korusu 106. konserde Bursa’ya özgü “gezek gecesi” sergiliyor

Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle kurulan bir koro var: Nilüfer Kadın Korosu. Daha önce Türk Sanat Müziği eğitimi almamış ve hiç ilgilenmemiş 105 kadınla 105 konser veren Dr. Aysel Gürel yönetimindeki Nilüfer Kadın Korosu, geçmişte dünya dillerinde şarkılar seslendirdi. Pazar akşamı da, Ataevler Uğur Mumcu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’nin en farklı ve en özel korosu… Hiç müzik eğitimi almamış 105 kadının başarı öyküsü!

Bursa’daki sanatsal faaliyetleri izleyenler Nilüfer Kadın Korosu’nu çok iyi biliyorlar. Yaşamları boyunca hiç müzik eğitimi almamış farklı yaş gruplarından 105 kadının oluşturduğu Nilüfer Kadın Korosu’nda ev kadınları da var, çalışanlar da, iş sahipleri de. Üstelik… Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et