Etiket: Dr. Kerem Kınık

Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan yedek de olsa genel merkez yönetim kuruluna girdi

Nerede sıkıntı varsa herkesten önce ulaşıp yardım ve şefkat elini uzattığı için Türkiye’nin merhamet çınarı olarak bilinen Kızılay’ın pazar günü Ankara’da kongresi vardı. Bursa Şubesi ve ilçelerdeki Kızılay şubeleri delegelerinin tam kadro katıldıkları Türk Kızılay kongresinde başkanlığa Dr.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kızılay’ın büyük ailesi içinde yer almanın yol açtığı duygu ve Genel Başkan Kerem Kınık’ın etkileyici mütevazılığı

Temmuz ayının son günleriydi… Davut Gürkan kahve içmeye uğradığında, yenilenme kararı alınan 110 yıllık Kızılay Bursa Şubesi yönetim kurulu için davet yaptı. Kendisine destek amacıyla kabul ettik, atama yönetimde yer aldık. Cumartesi günü Merinos’ta yapılan kongre gerçekten de dalları dünyayı saran... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kızılay Genel Başkanı Kınık Bursa kongresinde yeni projeyi açıkladı: Hedefimiz, 2030’a kadar yoksulluk sınırı altında kimsenin kalmaması

Tanımlamayı… Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptı: İyiliğin amiral gemisi, merhamet çınarı Kızılay. Dile kolay… Osmanlı’da yaralı ve hasta askerlere yardım amacıyla Hilal-i Ahmer olarak kurulan Kızılay bugün 150 yaşında. Üstelik… Dünyanın neresinde sıkıntı varsa, nerede insani... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kızılay’ın organize ettiği Anadolu İl Dernekleri kan bağışı kampanyasına Başkan Aktaş ve Milletvekili Gözgeç destek verdi

Çağrıyı… Hafta içinde Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptı. Soğuk havanın da etkisiyle zor günlerin dostu Kızılay’daki kan stoklarının azaldığını açıklayan Dr. Kınık, vatandaşları kan bağışına davet etti. Bunun üzerine… Harekete geçen Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En ucuz kurban bağışı Kızılay’da… Konserveye dönüştürülen kurban etleri yıl boyu yoksullara dağıtılıyor

İlk kez bir şubenin tanıtım toplantısına katılmak üzere Bursa’ya gelen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, basın toplantısında Kızılay kampanyaları hakkında da bilgi verdi. Örneğin… “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla başlatılan vekaletle kurban kampanyasını şu sözlerle tanıttı: “Yurt... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Davut Gürkan başkanlığında Kızılay Bursa Şubesi yeniden yapılandı

1911’de kurulan Kızılay Bursa Şubesi, 32 yıl Kızılay’a hizmet eden İbrahim Dokunmazer’in ayrılmasıyla, genel merkez tarafından yeniden yapılandırıldı. Kararla… Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan’ın yönetiminde Doç. Dr. Murat Tutanç, Mürsel Durmaz, Osman Nuri Koçdemir, Nesrin Demirkan, Baki Kayacan’la... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’nin dünyaya uzanan merhamet eli Kızılay’dan Bursa için 2 özel proje: Yaşlı Bakımevi ve Yoğun Bakım Hastası Evi

Hiç tartışmasız… Yaşanan herhangi bir felaket ya da afet anında insanların yardımına ilk koşan daima Kızılay oluyor. 150 yıldır bu böyle. Üstelik… Eskiden savaş gibi felaketler, deprem gibi doğal afetler Kızılay’ın yardıma koşması için yeterli olurdu. Son zamanlarda bunlara meteorolojik nedenlere dayalı sel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et