Etiket: Dr. Mustafa Esgin

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin siyasi irade kararlığını gösteriyor: Ahmet Vefik Paşa’nın açtığı hastaneyi kapatamayız, kapattırmayız

Sağlık Bakanlığı’nın Bursa Devlet Hastanesi’nin butik hastaneye dönüştürülmesi eğilimini AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’le konuştuk. Söze… “Sağlık Bakanlığı bürokrasisiyle görüşmemde, siyasi iradeyle uzlaşı olmayan karar almamaları gerektiğini söyledim” diye başladı ve devam etti: “Ahmet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlıkta planlar Şehir Hastanesi’ne göre yapılıyor… Dev hastaneye doktor göçü başlıyor, Bursa Devlet ‘butik hastane’ olarak bölgesine hizmet verecek

Önce… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin kent içinde ikinci basamak sağlık hizmeti veren Bursa Devlet ve Çekirge Devlet hastanelerinin üçüncü basamak sağlık hizmeti verecek ve bünyesinde 6 hastane barındıracak Şehir Hastanesi’ne taşınarak kapatılmamalarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’den Mustafakemalpaşa seçimi açıklaması: Hile yoktur

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin seçimlerde sık sık Karacabey ve Mustafakemalpaşa bölgesinde çalıştı. Bu bölge bir çeşit Esgin’in seçim bölgesi gibi oldu. İstanbul seçiminin yenilenmesine yönelik YSK kararı tartışmalarında İYİ Parti’nin Mustafakemalpaşa itirazının reddedilmesi örnek gösterilince Esgin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlıkta ikinci basamak olan Devlet Hastanesi’ni kapatmak sistemin mantığına ters düşer

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmesi hakkında bilgi veren AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in sağlık hizmetine şöyle bakıyor: “Şehir Hastanesi üçüncü basamak sağlık hizmeti. Önce Aile Hekimliği Merkezi’ne, sonra Devlet Hastanesi’ne, daha sonra da Şehir Hastanesi’ne gidilecek. İkinci basamağın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlıkta güzel haber… Bursa Şehir Hastanesi böbrek ve karaciğer naklinde marka hastane haline gelecek

Kent merkezinde ikinci basamak sağlık hizmeti veren Bursa Devlet Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesi’nin kapatılmayacağını açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, önümüzdeki ay açılması planlanan Şehir Hastanesi ile ilgili olarak da önemli bilgiler verdi. Söyledikleri… Özellikle karaciğer ve böbrek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Milletvekili Esgin Sağlık Bakanı’na söyledi: Büyük hastanelerin Şehir Hastanesi’ne taşınmalarına Bursa siyaseti sıcak bakmıyor

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, önümüzdeki ay Şehir Hastanesi açıldığında, “kesinlikle hastane kapatarak düzenleme yapılmayacağını” vurguladı. Geçen süreçte… Ankara ve Yozgat’ta Şehir Hastaneleri açılırken önemli hastanelerin kapatıldığını anımsatan Dr. Esgin, bu durumun Bursa’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Müjde Bursa Milletvekili Esgin’den geldi: Şehir Hastanesi açıldığında Bursa ve Çekirge Devlet hastanelerinin kapanması söz konusu değil

Sağlık Bakanlığı planlamasına göre, Çevre Yolu’nun Mudanya ve Görükle kavşakları arasında yapılan Şehir Hastanesi önümüzdeki ay hizmete açılacak. Gerçi… Hastaneye ulaşıma yönelik henüz adım atılamadı, ama konunun sağlık hizmeti boyutuna yönelik bazı spekülasyonlar var. Örneğin… 6 farklı hastaneyi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa turizmine moral verip umutlandıran fuar: Arap turistler için Dubai-Yenişehir uçak seferlerinde ilk adım atıldı

Gerçi… Kimileri beğenmiyor ama Bursa turizmini Arap turistler ayakta tutuyor. Üstelik, son yıllarda artan Arap turist sayısı alışveriş merkezlerinin de canlanmasını getirdi. O bakımdan… Dubai’deki turizm fuarına Bursalı turizmciler büyük ilgi gösterdiler. Bursa otellerinin büyük bölümü fuarda stant açıp... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Doğancı tünelinde Karayolları teknil nezaretçi eşliğinde kontrollü patlatma yaptı… Dağ Yolu projesinde kritik aşama işte böyle aşılıyor

Ruhunda… Tam anlamıyla Karayolculuk var. O nedenle, Bursa’nın ulaşımla ilgili tüm projelerini yakından izliyor, sahip olduğu deneyimle önerilerini ortaya koyuyor. Biz de sık sık bu sütunlarda bilgilerinden yararlanıyoruz. İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl arazide çalıştığı dönemlerin heyecanıyla bu kez Dağ... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Esgin’den 2023 hedefi: Hızlı tren, havaalanı, otoyol entegrasyonu sağlanacak, ulaşım prınlemleri çözülecek

Ulaşım projelerini yakından takip eden AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, devam eden yatırımları özetlerken; sanayi, turizm ve tarımda Bursa’yı daha fazla değerlendirmenin arayışında olduklarını söyledi, hedefi de açıkladı: “Bursa’nın daha ulaşılabilir bir şehir olması üstbaşlığıyla hareket... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et