Etiket: Dr. Mustafa Esgin

Milletvekili Esgin mutlu: Yanan ormanların arazileri imara açılmadı, iki misli fidan dikildi

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in mutlu olduğu bir nokta daha var. Onu da şöyle anımsattı: “Mudanya bölgesinde 2015’teki Göynüklü-Nilüferköy orman yangınında ve 2018’de Çağrışan orman yangını sırasında, yanan orman arazilerinin imara ve villalaşmaya açılacağı söylenmişti. Öyle olmadığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Geçen yaz 8 bin 702 çamın yandığı Mudanya Çağrışan’da dikilen 47 bin 800 fidan 8 ayda 25 santim boya ulaştı

Kahreden yangın 11 Ağustos 2108’de yaşandı. Mudanya’nın Çağrışan bölgesinde 36 bin hektar ormanlık alan alan küle döndü. 8 Aralık 2018’de de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı törenle, yanan 8 bin 702 kızılçamın yerine 47 bin 800 ağaç dikildi. Yağmurlu havaya karşın yüksek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin girişimini AK Parti Bursa Milletvekili Esgin açıkladı: 3 yıl içinde büyük bir uluslararası bekliyoruz

Gerçi… Zaman zaman Bursa’nın sanayiye doyduğu görüşü öne çıkıyor ve “Yeni sanayi gelmesin” deniyor, ama Bursa’nın bu saatten sonra sanayiden vazgeçme şansı yok. Çünkü… Tarım özellikleri ve planlı gelişen turizm hamlelerine karşın Bursa tercihini geçmişte sanayiden yana yaptı. O nedenle üretim üssü ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karayolları Mustafakemalpaşa’ya kent içi kavşak için düğmeye bastı, Yalıntaş ve Tatkavaklı kavşakları da değerlendirmeye alındı

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in hafta içinde Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık ile bölgedeki incelemelerine Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar da katıldı ve böylece çözüm yolunda önemli adımlar atıldı. Örneğin… Mustafakemalpaşa kent içinde Karayolları’nın kavşak düzenlemesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Geçen yıl verilen direktif yerine gelmedi, ama siyasi irade işin peşini bırakmıyor… Şimdi çabalar otoyolun Mustafakemalpaşa bağlantısı için

Konu… Geçen yıl haziran ayında Mustafakemalpaşa’da yapılan toplantıda gündeme geldi. Karayolları ve Otoyol A.Ş. ilgililerinin de katıldıkları toplantıda Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı olarak Sadi Kurtulan gelişen sanayi bölgesine dikkat çekip “Mustafakemalpaşa’nın mutlaka otoyola bağlantısı olması... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bir yanda eşsiz sahilleri, bir yanda longoz ormanları… Tarım bölgesi Karacabey ‘turizm destinasyonu’ olma yolunda

Verimli topraklarıyla tam bir tarım bölgesi olan Karacabey yeni süreçte turizmin ekonomik ve sosyal etkilerinden yararlanmak adına turizm destinasyonu olma yolunda. Bunu da… AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin şu sözlerle açıkladı: “Karacabey Belediyemiz longoz ormanlarıyla ilgili önemli çalışmalar yapıyor.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’ya en uzak sahil otoyolla buluşacak, ulaşım rahatlayacak… Karacabey Boğazı’nı turizme kazandırmak için Karayolları harekete geçti

Sahil denince… Bursa’da akla önce Mudanya ve Gemlik kıyıları geliyor. Özellikle Mudanya kent merkezine yakınlığı nedeniyle ilk tercih oluyor. Fakat… Bursa’nın en güzel sahilleri Karacabey’de. Kumuyla, deniziyle adeta Akdeniz sahilleriyle yarışacak özelliklere sahip olmasına karşın pek bilinmiyor. Çünkü… Karacabey... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mustafa Esgin milletvekili olarak siyasi sorumluklarını yerine getirmek için çalışıyor, ama önce doktor olduğunu da unutmuyor

Siyaset vatandaşa ve ülkeye hizmet için önemli bir alan, ama meslek değil. Üstelik, belli dönemlerde tutulan bir nöbet gibi. Nitekim… Bunun bilincinde olan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin de, siyasetin yoğun temposuna karşın mesleğini ve hastalarını ihmal etmiyor. Siyasi sorumlulukları yanında önce doktor... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’dan İstanbul’a Karayolları Bölge Müdürü verdik, İstanbul’dan Bursa’ya Karayolları Bölge Müdürü aldık

Turgay Çolak 1 Eylül 2018 tarihinde Karayolları 14. Bölge Müdürü atanıp Bursa’ya geldi. Şimdi de, Karayolları 1. Bölge Müdürü atandı ve 10 aylık Bursa dönemine başarılı çalışmalar sığdırıp yeni görev yeri İstanbul’a gitti. Yerine de… İstanbul’daki Karayolları 1. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Aşık... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın her yanında yol çalışmaları var: Karayolları’nda seferberlik

Seçileli daha bir yıl oldu… 27. Dönem Milletvekili seçilip TBMM’ye gidenler arasında AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin farklı bir yol izledi. Aslında… Bursa’dan Ankara’ya giderken, izleyeceği yolu o günlerde özetlemişti: Birincisi… “Her fırsatta vatandaşla birlikte olacağım, sorunlarını ve önerilerini... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et