Posts Tagged ‘DSİ’

Yenişehir’de güzergah değiştiren hızlı tren, siyasetçinin uyarısıyla yanlışından dönüyor

Aslında… Bu sayfaların okurları “ben yaptım oldu” mantığıyla hareket eden TCDD’nin yaptığı güzergah değişikliğini 15 Ağustos günü okudular. O yazıda… 2009 yılında TCDD’nin belirlediği demiryolu... devamını oku... | Paylaş!

31

10 2017

Barajdan gelen sulama kanaletleri DOSAB’ın altında kaldı, ovanın en verimli bölümünde 2 bin dönüm arazi sulanamıyor

Bir yandan DSİ ve Bütünşehir uygulaması sonrası Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsala yönelik sulama projeleri yapılırken; diğer taraftan Faruk Çelik döneminde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın SİT ilan... devamını oku... | Paylaş!

16

08 2017

Siyasi irade DSİ’yi haklı buldu ve TCDD’ye gitti: Hızlı tren hattını yeniden Yenişehir’in güneyine alın!

Hızlı tren projesini ilk günden itibaren en yakından takip eden siyasetçi olarak AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’i görüyoruz. Proje sorunlarının giderilmesi yanında yerelle gönüllü koordinasyonu sağlıyor. Bu... devamını oku... | Paylaş!

15

08 2017

Hızlı tren krizleri bitmiyor… TCDD kafasına göre güzergah değiştirince, DSİ’nin projeye göre yaptığı yatırım ve toplulaştırmalar boşa gitti!

İnsan umudunu kaybetmek istemiyor, ama hızlı tren projesinde bitmek bilmeyen krizlere bir yenisinin eklendiği ortaya çıktı. İşin öyküsü gerçekten ibretlik: TCDD 2009 yılında Balıkesir-Bursa-Osmaneli demiryolu projesi güzergahını... devamını oku... | Paylaş!

15

08 2017

Tügsaş’ın patronu Mehmet Yıldırım’ın kafasında DSİ ihtilafına ilişkin “şüpheler” var

Grev nedeniyle 1 yıldır çalışmamalarına karşın İznik Gölü’nden su çekmeye devam ediliyormuş gibi gösterilip DSİ’nin bedel istediğini söyleyen Tügsaş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım’a, böyle bir sorunun nereden... devamını oku... | Paylaş!

02

06 2017

İznik Gölü’nün suyu kavgası büyüdü… Tügsaş’ın patronu Mehmet Yıldırım çarpıcı açıklamalar yaptı

Pazartesi günü bu sayfalarda Tügsaş’ın İznik Gölü’nden çektiği su nedeniyle DSİ ile yaşadığı sorunu aktardık. Yazıda; İznik Gölü’nden en çok suyu yıllık 18 milyon metreküple Tügsaş’ın çektiği, ancak bedel... devamını oku... | Paylaş!

02

06 2017

İznik Gölü’nün suyunu çeken TÜGSAŞ ile DSİ arasında 5 dava ve icra kararları var

İznik Gölü’nden çekilen suyla ilgili olarak DSİ ile TÜGSAŞ arasında doğan hukuki ayrılıklar 5 ayrı dava konusu oldu. İlk dava… 2004-2013 yılları arasında kullanılan suyun 15 milyon 322 bin 402 liralık işletme bakım... devamını oku... | Paylaş!

29

05 2017

İçindeki tarih, çevresindeki doğal güzellik ve tarım alanlarından balıkçılığa… İznik Gölü yaşam alanı

İznik Gölü’nde su seviyesini yalnızca TÜGSAŞ’ın çektiği su düşürmüyor elbette. Asil Çelik’ten Cargill’e kadar gölden su çeken çok sayıda fabrika var, fakat yıllık 18 milyon metreküp ile en fazla suyu... devamını oku... | Paylaş!

29

05 2017

BUDO’nun gemisi karaya oturunca İznik Gölü’nde su kalmadığı ortaya çıktı: En çok su çeken TÜGSAŞ parasını da ödemiyor!

Yıllardır… İznik Gölü’nden su çeken fabrikalar nedeniyle göldeki suyun geleceğiyle ilgili kaygılar hep dile getiriliyordu, ama gözle görülen bir sorun olmadığı için kaygı ifadeleri ötesinde kamuoyunun pek ilgisini... devamını oku... | Paylaş!

29

05 2017

Uludağ’da büyük zirve… Türkiye Sulama Birlikleri toplanıyor

Türkiye genelinde, büyük bölümü ova bölgelerinde kurulmuş 376 Sulama Birliği var. İşte bu birlikler 22-24 Şubat tarihleri arasında Uludağ’da toplanıyorlar. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılacak toplantıya 200... devamını oku... | Paylaş!

18

02 2017