Etiket: DSP Büyükşehir Adayı

Seçimde oyunu ikiye katlayan DSP Adayı Murat Özbilge’nin morali yüksek: Millet adına denetim görevi yapıp her konunun takipçisi olacağız

5 yıl önce… 30 Mart 2014 yerel seçiminde DSP Büyükşehir Adayı olan Murat Özbilge 2 bin 869 oy aldı ve yüzde 0.2’de kaldı. Özbilge, yine DSP Büyükşehir Adayı olduğu 31 Mart 2019 seçiminde bu kez 5 bin 976 oy alıp oyunu ikiye katladı, oranını da yüzde 0.33’e çıkardı. 20 bin liralık bütçeyle yürütüp 3 bin lira... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

10 ilke, 10 hedef, 10 reform hazırlayan DSP, ‘Cumhuriyetkent umudun projesi’ vaat etti

Şunu kabul etmek gerekiyor ki… 31 Mart seçimi iki ittifak arasına sıkıştı. O nedenle diğer partiler ve adaylar ne yazık ki yeterince yer bulamıyorlar. Nitekim… DSP Büyükşehir Adayı Murat Özbilge ile Nilüfer Adayı İbrahim Alkaya ziyarete geldiklerinde seçim yarışının eşit gitmediğini söylediler. Özbilge böyle bir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu da siyasetin sürprizi… Mudanya Belediye Meclisi’nin CHP’den ayrılan bağımsız üyeleri son gün DSP’ye geçtiler ve grup kurdular

3 yıl oluyor… CHP’den aday olup Mudanya Belediye Meclisi’ne seçilen Metin Uyanık, Mustafa Ay, Metin Bağcı, Mahmure Uçar ile Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz arasında sorun yaşandı. O sorun… Partide disiplin süreci getirdi, ihraçla sonuçlandı. Meclis üyeleri de mahkeme kararıyla üyelik haklarını yeniden elde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yerel yönetimde yatırım ekonomisine DSP Adayı Özbilge’den farklı bakış: Yatırım borçlanmaya değmeli

DSP Büyükşehir Adayı Murat Özbilge yatırımlarla ilgili değerlendirme yaparken “yapılan yatırım borçlanmaya değmeli” dedi bazı projelerini saydı: “Bu kent artık güneşle ısınmayı düşünmeli. Biz ‘güneşparklar’ kuracağız. İleriyi görüp 50 yıllık planlar yapacağız.” Şunu da aktardı: “Gittiğimiz her... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

“Vatandaş özledi” diyen DSP Büyükşehir Adayı Özbilge umutlu: Bir şey anlatmamıza gerek kalmıyor, çünkü vatandaş bize dokunuyor

Yıllardır… DSP Genel Başkan Yardımcısı olarak Murat Özbilge ziyaretimize gelir, sohbet ederiz. Bu defa DSP Büyükşehir Adayı olarak geldi. 2014 seçiminde de DSP Büyükşehir Adayı olduğu için deneyimli aday bakışıyla şunu söyledi: “Vatandaşa dokunup bir şey anlatmamıza gerek kalmıyor, çünkü vatandaş bize... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’den ayrılanların ilgi odağı DSP… Bahattin Kuşoğlu Yıldırım’da İbrahim Alkaya Nilüfer’de DSP adayı oldu

Seçim süreci başladığında DSP en sessiz partilerdendi, fakat bir anda ilgi odağı haline geldi, Bursa’da en hareketli parti oldu. Nedeni şu: CHP’den aday adayı olup, tercihlere tepki gösterenler, ya da CHP yaklaşımını sorgulayanlar rotayı DSP’ye çevirdi. İlk adımı da Mudanya’da Engin Tokgöz attı ve CHP’den aday... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Deneyimli adayla DSP de sahaya çıkıyor… Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge Büyükşehir adayı oldu

1999 yılında ilk kez yerel ve genel seçimler bir arada yapıldı ve Bülent Ecevit liderliğindeki DSP iki seçimden de iktidar olarak çıktı. Sonrasında… 2002 genel seçiminde baraja takılan DSP, benzer sonucu 2004 yerel seçiminde belediye başkanlıkları ve meclislerinde yaşadı. İşte… 1999’da Osmangazi Belediye Meclisi’ne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et