Etiket: DSP Genel Başkan Yardımcısı

Seçimde oyunu ikiye katlayan DSP Adayı Murat Özbilge’nin morali yüksek: Millet adına denetim görevi yapıp her konunun takipçisi olacağız

5 yıl önce… 30 Mart 2014 yerel seçiminde DSP Büyükşehir Adayı olan Murat Özbilge 2 bin 869 oy aldı ve yüzde 0.2’de kaldı. Özbilge, yine DSP Büyükşehir Adayı olduğu 31 Mart 2019 seçiminde bu kez 5 bin 976 oy alıp oyunu ikiye katladı, oranını da yüzde 0.33’e çıkardı. 20 bin liralık bütçeyle yürütüp 3 bin lira... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu da siyasetin sürprizi… Mudanya Belediye Meclisi’nin CHP’den ayrılan bağımsız üyeleri son gün DSP’ye geçtiler ve grup kurdular

3 yıl oluyor… CHP’den aday olup Mudanya Belediye Meclisi’ne seçilen Metin Uyanık, Mustafa Ay, Metin Bağcı, Mahmure Uçar ile Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz arasında sorun yaşandı. O sorun… Partide disiplin süreci getirdi, ihraçla sonuçlandı. Meclis üyeleri de mahkeme kararıyla üyelik haklarını yeniden elde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

“Vatandaş özledi” diyen DSP Büyükşehir Adayı Özbilge umutlu: Bir şey anlatmamıza gerek kalmıyor, çünkü vatandaş bize dokunuyor

Yıllardır… DSP Genel Başkan Yardımcısı olarak Murat Özbilge ziyaretimize gelir, sohbet ederiz. Bu defa DSP Büyükşehir Adayı olarak geldi. 2014 seçiminde de DSP Büyükşehir Adayı olduğu için deneyimli aday bakışıyla şunu söyledi: “Vatandaşa dokunup bir şey anlatmamıza gerek kalmıyor, çünkü vatandaş bize... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’den ayrılanların ilgi odağı DSP… Bahattin Kuşoğlu Yıldırım’da İbrahim Alkaya Nilüfer’de DSP adayı oldu

Seçim süreci başladığında DSP en sessiz partilerdendi, fakat bir anda ilgi odağı haline geldi, Bursa’da en hareketli parti oldu. Nedeni şu: CHP’den aday adayı olup, tercihlere tepki gösterenler, ya da CHP yaklaşımını sorgulayanlar rotayı DSP’ye çevirdi. İlk adımı da Mudanya’da Engin Tokgöz attı ve CHP’den aday... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de aday adayıyken DSP Mudanya Adayı olan Engin Tokgöz hızlı başlangıç yaptı

Büyükşehir ve 5 ilçe belediye başkan adaylarını belirleyen DSP, 31 Mart için Mudanya’da da Engin Tokgöz’ü aday gösterdi. CHP’den aday adayı olan, ancak Hayri Türkyılmaz’la devam kararı alınınca DSP Adayı olmayı kabul eden Tokgöz için düzenlenen toplantıya DSP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kul da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Deneyimli adayla DSP de sahaya çıkıyor… Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge Büyükşehir adayı oldu

1999 yılında ilk kez yerel ve genel seçimler bir arada yapıldı ve Bülent Ecevit liderliğindeki DSP iki seçimden de iktidar olarak çıktı. Sonrasında… 2002 genel seçiminde baraja takılan DSP, benzer sonucu 2004 yerel seçiminde belediye başkanlıkları ve meclislerinde yaşadı. İşte… 1999’da Osmangazi Belediye Meclisi’ne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Genel Başkan Yardımcısı Özbilge açıkladı: DSP adayları 11 Şubat’a kadar belli olacak

İlk haber Mudanya’dan geldi. CHP’den aday adayı olan Engin Tokgöz 31 Mart’ta DSP Mudanya Adayı olduğunu duyurdu. Bunun üzerine… DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge’ye diğer adayları sorunca şu cevabı verdi: “5 ilçede adaylarımızı belirledik. Büyükşehir ve diğer ilçeler de 11... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DSP’nin 10 hedefini açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Özbilge ittifaklara sert çıktı: Dayatılan seçenek yokmuş algısı saygısızlık ve demokrasi ayıbı

Genel algı ortada… 31 Mart’ta ittifaklar nedeniyle ikili seçim yarışı izlenimi var. DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge işte bu algıya itiraz etti. Dahası… Yarışın aralarında geçeceği varsayılan AK Parti ve CHP’nin Büyükşehir adayları yanında ittifakları da sert sözlerle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yerel seçim için ilk proje DSP’den: Cumhuriyet Kentleri

DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge, hazırladıkları Cumhuriyet Kentleri projesini şöyle anlattı: “İnsanlık kültürümüzü geliştirmeyi, halkın yönettiği kurumlar oluşturmayı, güneşin gücünden her alanında yararlanmayı, kendi gıdasını üreten sistemler kurmayı, sağlıklı yaşam ortamı oluşturmayı,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DSP Genel Başkan Yardımcısı Özbilge ikili sistem getirecek ittifaklara karşı olduklarını açıkladı: İttifakımız halkımızla

Hızla yaklaşan ve 3 ay kalan yerel seçim için bir yanda AK Parti-MHP, diğer yanda CHP-İYİ Parti ittifak görüşmeleri yapılıyor. İşte… Bu görüşmelere, DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge’den hem tepki, hem itiraz geldi: “TBMM’deki partiler iktidarı ve muhalefetiyle sözde ittifak adı altında, kendi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et