Etiket: DSP Genel Başkanı

Osman Mesten’den Samsun’daki liderler fotoğrafı yorumu: Türkiye İttifakı’nın fotoğrafı, bu görüntüye ve uzlaşmaya ihtiyaç var

Pazar günü… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Samsun’daki kutlamaları sırasında liderler fotoğrafı kamuoyuna yansıdı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bir anda cazibe merkezine dönüşen DSP de Cihan Partisi ile ittifak yaptı, Türkiye’de CP’ye bıraktığı 3 ilçeden biri Kestel oldu

Yerel ve genel iktidar olduğu 1999’dan bu yana siyasi sessizliğe bürünen DSP, 31 Mart yerel seçimi öncesi CHP aday adaylarının katılıp aday olmalarıyla siyasi cazibe merkezi haline geldi. Haberlere… Bir de Cihan Partisi ile ittifak eklendi. Yapılan açıklamalara göre, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile Cihan Partisi Genel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Deneyimli adayla DSP de sahaya çıkıyor… Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge Büyükşehir adayı oldu

1999 yılında ilk kez yerel ve genel seçimler bir arada yapıldı ve Bülent Ecevit liderliğindeki DSP iki seçimden de iktidar olarak çıktı. Sonrasında… 2002 genel seçiminde baraja takılan DSP, benzer sonucu 2004 yerel seçiminde belediye başkanlıkları ve meclislerinde yaşadı. İşte… 1999’da Osmangazi Belediye Meclisi’ne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı adaylığı için DSP örgütünün 100 bin imza toplamak üzere sokağa çıktığı DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Bursa’ya geliyor

Doğu Perinçek’i cumhurbaşkanı aday göstermek için 100 bin imza toplamak üzere sahaya çıkan Vatan Partisi gibi DSP örgütleri de genel başkanları Önder Aksakal’ı aday göstermek için sahada imza topluyorlar. Bugün de… DSP Genel Başkanı Önder Aksakal aday adayı olarak Bursa’ya gelecek. Gemlik ve dağ ilçelerinde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

2019’da DSP’nin tavrını Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge açıkladı: DSP Genel Başkanı Aksakal 100 bin imzayla aday

Haftaya başlarken… Devlet Bahçeli 2019’daki seçimlerde MHP’nin cumhurbaşkanı adayı çıkarmayıp Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklaması sert siyasi polemiklere yol açtı, ama partiler de kararlarını açıklıyorlar. Örneğin… İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener uzun süredir cumhurbaşkanı adayı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DSP Genel Başkan Yardımcısı Özbilge: Dışarıdan Atatürk milliyetçiliği hedef alınıyor, içeride ekonomik sorun büyük

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile birlikte yurt gezisinden yeni dönem DSP’nin Bursalı Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge ile sohbet ederken izlenimlerini merak ettik. “Ankara’dan bakınca nasıl görünüyor?” diye sorunca da şu tabloyu çizdi: Bir… “Ülkemize adeta Sevr dayatması var. Atatürk milliyetçiliği hedef... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge’den CHP’ye taş, seçmene çağrı: Lütfen sandığa gidin, kader değişsin

Bir yandan Bursa’nın mahalle ve köylerini uçtan uca sokak sokak geziyor, bir yandan Ankara’ya yetişip DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın yurt gezileri ve hayır çalışmalarına katılıyor. DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge sohbetimiz sırasında saha gözlemlerini paylaşırken, alışılmış mütevazı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

3 partiden katılımlarla moral bulan DSP Genel Başkan Yardımcısı Özbilge çağrı yaptı: Barajları kaldırıp adil seçim sistemiyle seçime!

Bu yolla da… Demokratik Sol Parti’nin geçen hafta yapılan il kongresi sırasında, CHP Yıldırım, Merkez Parti ve Dolunay Partisi’nden bazı katılımlar oldu. Kongre sonrası… DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge ile sohbet ederken, bu tür katılımların kendileri için de moral verici olduğunu söyledi ve “Siyasette... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal İl kongresi için Bursa’ya geliyor

Demokratik Sol Parti pazar günü il kongresi yapıyor. Ördekli Kültür Merkezi’nde saat 13.30’da başlayacak kongrede, şubat ayında İl Başkanı olarak atanan Hüseyin Cahit Akıncı şu an için tek aday. Akıncı, hafta başında DSP örgütüne gönderdiği mesajla adaylığını duyurdu. Bu arada… İl kongresine katılmak üzere... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Koyunhisar’da cuma namazı kılan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın köylerdeki hızlı, ama sessiz turu

Zamanının büyük bölümünü artık Ankara’da ve yurt gezilerinde geçiren DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge kendi kenti Bursa’dan da uzak durmuyor. Eksik olmasın, Bursa’ya gelişlerinde çay içmeye uğruyor, Anadolu’daki izlenimlerini anlatıp Ankara’daki gelişmelerle ilgili de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et