Etiket: Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı

Bursaray’a Noel darbesinden ders çıkar mı?.. Kendi teknolojimiz yoksa böyle kolları bağlı bekleriz!

Tarih 2 Aralık 2016 Cuma… Olay Televizyonu’nda konuk ettiğimiz Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, metro ve tramvay vagonu üretimlerini anlatırken şunu söyledi: “Bir arıza oldu diyelim, arayın bakalım yabancı firma ne kadar zamanda gelecek? Teknik eleman ne zaman geleceğini söylemek için 1 hafta süre... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Üreticisi Hüseyin Durmaz açıkladı: Deniz kenarındaki Kocaeli ve Samsun için “gülen yunus yüzlü” tramvay modeli

İpekböceği tramvayıyla Bursa’yı dünyada tramvay üreten 7 şehir arasına sokan Durmazlar yeni projelere yeni modeller hazırlıyor. Bunu da… Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz açıkladı: “Bursa için, kentin tarihine ve kültürüne uygun olarak İpekböceği modeli tramvayı üretiyoruz. Deniz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyaset için muhalefet yapanlara sitem… İpekböceği Çakırhamam’a çıkamasın diye bekleyenler vardı!

Anımsanırsa… Yerel seçim öncesi İpekböceği tramvayının Çakırhamam yokuşunu çıkıp çıkamayacağı tartışmaları yapılıyordu. İpekböceği’ni üreten Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, siyasi muhalefet adına yapılan bu tartışmalara kırgın. Dedi ki: “İlk günler İpekböceği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Teknoloji üretiminde çıta yükseldi… Hedef, üretilmeyen makineler yapmak

Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, cuma akşamı Olay TV’de konuk ettiğimiz programda hedeflerini açıklarken şunu söyledi: “Bizim hedefimiz, ülkemizde üretilmeyen makineleri yapmak. Çünkü, dışarıdan aldığımız makinelere büyük meblağlar ödüyoruz. Burada yapınca paramız da içerde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sanayimizin başarısı dünyayı aştı… NASA’nın uzaya gönderdiği füzelerin yakıt tankında Bursa teknolojisi var!

Bursa kentleşmede olduğu gibi sanayide de büyük bir değişim yaşıyor. İstihdam hedefli emek-yoğun sanayi olan tekstilin ardından otomotivle başlayan sanayide teknoloji değişimi bugün çok önemli bir noktaya geldi. Örneğin… Ulaşım teknolojisiyle Bursa’yı tramvay ve metro üreten kentler arasına sokan, geçtiğimiz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa sanayisi için gurur… Tramvay ve metroyla raylı sistemler teknolojisi getiren Durmazlar Türkiye’nin ilk lazer güç kaynağını üretti

Baktığımızda… Durmazlar firmasının Bursa için üstlendiği ve giderek de genişleyen misyon daha iyi anlaşılıyor. Nitekim… İlk dillendirildiğinde kimsenin inanmadığı İpekböceği tramvayı caddelerde dolaşıyor. Raylı sistem mühendisliği ve teknolojisini Bursa’ya getiren İpekböceği, şimdilerde raylı sistem kararı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın ısrarı yeni sanayi kazandırdı… İpekböceği tramvayı Bursa ve Kocaeli’nden sonra Samsun’da

İlk zamanlar tartışılıyordu, ama giderek alışıldı ve herkes de kabul etti. İpekböceği tramvayı h er şeyiyle Bursa malı bir raylı sistem ulaşım aracı. Bir kere… Projenin fikir babası Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe. Bu projeye inanıp yatırımı yapan ve üretimini üstlenen de Bursa sermayesi olan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da üretilen İpekböceği tramvayı Kocaeli morali ile hedef büyüttü: Önce Anadolu, ardından Avrupa

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 12 araçlık tramvay ihalesini 19 milyon 740 bin Euro’luk teklifiyle Durmazlar’ın ürettiği çift yönlü İpekböceği tramvayının kazanması Bursa için çok önemli bir milat özelliği taşıyor. Haberin ardından… İpekböceği tramvayını üreten Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa pek farkında değil. ama İpekböceği artık dünya liginde

BERLİN  – ALMANYA Bursa’dan bakıldığında pek anlaşılamayan bir durum var. Dünyada raylı sistemler alanında, özellikle de raylı sitemlerin bogi denilen ve sistemin kalbini oluşturan yürüyen aksam üretiminde bugüne kadar 5 ülkede 6 şirket üretim yapıyordu. Durmazlar fabrikasının Bursa’da üretimine... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et