Posts Tagged ‘Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı’

Bursaray’a Noel darbesinden ders çıkar mı?.. Kendi teknolojimiz yoksa böyle kolları bağlı bekleriz!

30

12 2016

Üreticisi Hüseyin Durmaz açıkladı: Deniz kenarındaki Kocaeli ve Samsun için “gülen yunus yüzlü” tramvay modeli

İpekböceği tramvayıyla Bursa’yı dünyada tramvay üreten 7 şehir arasına sokan Durmazlar yeni projelere yeni modeller hazırlıyor. Bunu da… Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz açıkladı: “Bursa için,... devamını oku... | Paylaş!

06

12 2016

Siyaset için muhalefet yapanlara sitem… İpekböceği Çakırhamam’a çıkamasın diye bekleyenler vardı!

Anımsanırsa… Yerel seçim öncesi İpekböceği tramvayının Çakırhamam yokuşunu çıkıp çıkamayacağı tartışmaları yapılıyordu. İpekböceği’ni üreten Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, siyasi... devamını oku... | Paylaş!

06

12 2016

Teknoloji üretiminde çıta yükseldi… Hedef, üretilmeyen makineler yapmak

Durmazlar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, cuma akşamı Olay TV’de konuk ettiğimiz programda hedeflerini açıklarken şunu söyledi: “Bizim hedefimiz, ülkemizde üretilmeyen makineleri yapmak. Çünkü, dışarıdan... devamını oku... | Paylaş!

06

12 2016

Sanayimizin başarısı dünyayı aştı… NASA’nın uzaya gönderdiği füzelerin yakıt tankında Bursa teknolojisi var!

Bursa kentleşmede olduğu gibi sanayide de büyük bir değişim yaşıyor. İstihdam hedefli emek-yoğun sanayi olan tekstilin ardından otomotivle başlayan sanayide teknoloji değişimi bugün çok önemli bir noktaya... devamını oku... | Paylaş!

06

12 2016

Bursa sanayisi için gurur… Tramvay ve metroyla raylı sistemler teknolojisi getiren Durmazlar Türkiye’nin ilk lazer güç kaynağını üretti

Baktığımızda… Durmazlar firmasının Bursa için üstlendiği ve giderek de genişleyen misyon daha iyi anlaşılıyor. Nitekim… İlk dillendirildiğinde kimsenin inanmadığı İpekböceği tramvayı caddelerde dolaşıyor. Raylı sistem... devamını oku... | Paylaş!

30

11 2016

Bursa’nın ısrarı yeni sanayi kazandırdı… İpekböceği tramvayı Bursa ve Kocaeli’nden sonra Samsun’da

İlk zamanlar tartışılıyordu, ama giderek alışıldı ve herkes de kabul etti. İpekböceği tramvayı h er şeyiyle Bursa malı bir raylı sistem ulaşım aracı. Bir kere… Projenin fikir babası Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep... devamını oku... | Paylaş!

25

09 2015

Bursa’da üretilen İpekböceği tramvayı Kocaeli morali ile hedef büyüttü: Önce Anadolu, ardından Avrupa

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 12 araçlık tramvay ihalesini 19 milyon 740 bin Euro’luk teklifiyle Durmazlar’ın ürettiği çift yönlü İpekböceği tramvayının kazanması Bursa için çok önemli bir milat özelliği... devamını oku... | Paylaş!

23

07 2015

Bursa pek farkında değil. ama İpekböceği artık dünya liginde

BERLİN  – ALMANYA Bursa’dan bakıldığında pek anlaşılamayan bir durum var. Dünyada raylı sistemler alanında, özellikle de raylı sitemlerin bogi denilen ve sistemin kalbini oluşturan yürüyen aksam üretiminde bugüne kadar 5... devamını oku... | Paylaş!

27

09 2014