Etiket: Durmazlar Makine

Bursa’nın İpekböceği tramvayı İstanbul’da Eminönü-Alibeyköy hattında raya çıkıyor, Polonya’dan da güzel haber bekliyor

2009 yılıydı… Bursa’da tramvay üreten fabrika kurulacağı konuşulduğunda pek çok kişi dudak büküp “hayal” demişti. Hele, tramvayları Durmazlar Makine’nin üreteceği açıklandığında inanmayanların sayısı hayli fazlaydı. Nedeni de şu: Dünya devi firmaların egemen olduğu raylı sistemler... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın gururu İpekböceği tramvayı ihaleyi kazandı, yakında Kocaeli caddelerine çıkıyor

Anımsıyoruz da… Recep Altepe 2009 yerel seçiminde Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olurken iyi büyük vaadi vardı. Birincisi Bursaspor’un maçlarını oynayacağı çok özel bir stadyum, ikincisi de Bursa caddelerinin tramvay ağlarıyla örülmesi. Üstelik… “Bursa caddelerinde, Bursa’da üretilen tramvaylar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa yüksek teknoloji de üretiyor: İtalya hızlı trenini Bursa yürütüyor

Hiç kuşku yok ki… Bursa gerçek anlamda bir sanayi kenti. Bazen sanayinin olumsuz etkileri daha çok gündeme geliyor ve “sanayi artık yeter” gibisinden kamuoyu algısı öne çıkıyor. Fakat… Sanayiden vazgeçmek mümkün değil. Kente sağladığı istihdam bir yana, üretim her zaman önemli. Çünkü, gelişmenin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Raylı sistem teknolojisinde Aselsan’la yazılım işbirliği

Türkiye’deki otomotiv sanayinin başkenti Bursa’da dünya markası olarak üretim yapan fabrikalar var. Fakat teknoloji üretmeyip, getirdikleri teknolojilerle üretim yapıyorlar. Bursa’yı ve Türkiye’yi raylı sistemlerde dünya ligine sokan Durmazlar Makine ise milli ekonomi örneği oluşturup teknoloji üretiyor.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hafif raylı üretiminde Durmazlar ve Siemens işbirliği

BERLİN-ALMANYA Bilgiyi… Dünyanın en büyük raylı sistemler fuarı için gittiğimiz Berlin’de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe verdi: “Bursaray’ın 60 yeni vagona ihtiyacı ve bunun için ihaleye çıkıyoruz. 18 vagon de tramvay için gerekli.” Adres de gösterdi: “Bursa caddelerinde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et