Posts Tagged ‘Durmazlar Makine’

Bursa’nın İpekböceği tramvayı İstanbul’da Eminönü-Alibeyköy hattında raya çıkıyor, Polonya’dan da güzel haber bekliyor

2009 yılıydı… Bursa’da tramvay üreten fabrika kurulacağı konuşulduğunda pek çok kişi dudak büküp “hayal” demişti. Hele, tramvayları Durmazlar Makine’nin üreteceği açıklandığında inanmayanların... devamını oku... | Paylaş!

18

06 2018

Bursa’nın gururu İpekböceği tramvayı ihaleyi kazandı, yakında Kocaeli caddelerine çıkıyor

Anımsıyoruz da… Recep Altepe 2009 yerel seçiminde Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olurken iyi büyük vaadi vardı. Birincisi Bursaspor’un maçlarını oynayacağı çok özel bir stadyum, ikincisi de Bursa caddelerinin tramvay... devamını oku... | Paylaş!

23

07 2015

Bursa yüksek teknoloji de üretiyor: İtalya hızlı trenini Bursa yürütüyor

Hiç kuşku yok ki… Bursa gerçek anlamda bir sanayi kenti. Bazen sanayinin olumsuz etkileri daha çok gündeme geliyor ve “sanayi artık yeter” gibisinden kamuoyu algısı öne çıkıyor. Fakat… Sanayiden vazgeçmek mümkün... devamını oku... | Paylaş!

02

10 2014

Raylı sistem teknolojisinde Aselsan’la yazılım işbirliği

Türkiye’deki otomotiv sanayinin başkenti Bursa’da dünya markası olarak üretim yapan fabrikalar var. Fakat teknoloji üretmeyip, getirdikleri teknolojilerle üretim yapıyorlar. Bursa’yı ve Türkiye’yi raylı sistemlerde... devamını oku... | Paylaş!

02

10 2014

Hafif raylı üretiminde Durmazlar ve Siemens işbirliği

BERLİN-ALMANYA Bilgiyi… Dünyanın en büyük raylı sistemler fuarı için gittiğimiz Berlin’de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe verdi: “Bursaray’ın 60 yeni vagona ihtiyacı ve bunun için ihaleye... devamını oku... | Paylaş!

28

09 2014