Etiket: Ecevit Yıldırım

Anavatan Partisi de Cumhur İttifakı’na destek kararı aldı

31 Mart yerel seçimi bir anlamda ittifakların yarışı olarak geçecek. 4 partinin oluşturduğu 2 farklı ittifaka başka partilerden de destek geliyor. Bu kapsamda… AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na bir destek de Anavatan Partisi’nden geldi. ANAP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasette vefayı küstürdüler… ANAP’ın Bursa’da yalnızca il başkanı vardı, o da kırılıp istifa ettiğini açıkladı

Rahmetli Turgut Özal’ın kurup iktidar yaptığı ANAP merkez sağda birlik için DP’ye katılıp kapanınca, bir grup partili yeniden kurmuştu. Fakat yeni ANAP eskisinin yerini alamadı. Bursa’da da teşkilatlanamadı. İl Başkanı Ecevit Yıldırım zaman zaman ziyarete geliyor, sohbet ediyoruz. Bu kez aradığında kırgındı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da 10 ilçede teşkilatı olan Anavatan Partisi de Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldı

Cumhurbaşkanı seçimi daha öne çıktı, ama 24 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimi için ittifaklar sonrası arayışlar sürüyor. Bu kapsamda… Anavatan Partisi İl Başkanı Ecevit Yıldırım, parti olarak Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldıklarını açıkladı. Anavatan’ın Bursa’da 10 ilçede... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

ANAP İl Başkanı Ecevit Yıldırım 10 ilçede teşkilatı kurdu, yeni başlangıç için kolları sıvadı

Ecevit Yıldırım’ı anlatırken şunu söylemek gerekiyor: Yıllarca yönetimlerinde yer aldığı ANAP’ı terk etmedi ve İl Başkanı olarak sorumluluk üstlendi. Şimdiyse “yeniden başlangıç” için üstüne düşeni yapmaya çalışıyor. Yıldırım, Kestel, Gürsu, Nilüfer, Osmangazi, Mustafakemalpaşa, Karacabey, İnegöl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bunun adı da siyasi tutku… Siyasete başladığı Anavatan Partisi’nin yeni kurucusu oldu

Ecevit Yıldırım siyasete 1999 yılında Anavatan Partisi Yıldırım İlçe’de adım attı. Yusuf Öztürk’ün ilçe başkanı olduğu dönem yönetim kurulundaydı. 2009 yılında birleşme sonrası DP Yıldırım yönetiminde yer aldı. Ama “kendilerine orada yer olmadığını” görüp ayrılan 23 kişi arasındaydı. 2010... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demokrat Parti’de 11 ilçenin yönetimleri belli oldu. İşte 11 ilçenin yönetim kurulları

Demokrat Parti İl Başkanı Ayhan Barışıcı yeni oluşturulan 81 kişilik il yönetim kuruluyla birlikte, 11 ilçenin yeni yönetimlerini de açıkladı. Yeniden yapılanma sürecinde ilçe başkanlığı sorunu yaşanan Gürsu, Kestel ve Mudanya’nın yönetimleri doğal olarak açıklanmadı. Bu ilçelerden Mudanya’daki sorun, 29 Mart... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et