Etiket: ekonomi

Bugüne kadar siyasete yoğunlaşan Denge Denetleme günlük yaşama dokunacak politikalara yöneldi

Gönüllülük esasına dayanan Denge Denetleme Ağı yeni sistemle birlikte yeni bir yapılanmayla yeni bir döneme geçerken, ilgi alanlarını da genişletme kararı aldı. Bu kapsamda… Anadolu’ya çıkıp yerelle buluşma planlaması yanında, bugüne kadar siyasi etkinliği öncelik kabul eden anlayışla günlük yaşama... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara’nın “vatandaşla uzlaşıp barışma” adımlarında sağlıktan sonra sıra ekonomi ve esnafa gelecek

Sağlık Bakanlığı’nın verdiği sağlık hizmetiyle, bunlardan sosyal güvenceli vatandaşların yararlanmasını düzenleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uygulamalarındaki farklılığın vatandaş mağduriyetine dönüşmemesi için alınan önlemler kısa adı SUT olan Sağlık Uygulama Tebliği ile... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ekonominin morali yüksek olunca üretimin motivasyonu artıyor: Bursa büyüdü ve ülke değerlerini aştı

Şu bir gerçek ki, üretimle büyüyen ekonomi daima morale gereksinim duyuyor. Genel anlamda moral yüksekse coşuyor, değilse yerle bir oluyor. Çünkü… Ülkenin içinde bulunduğu koşullar olarak siyasetteki dalgalanmalardan teröre, hatta kent yaşamına kadar her şey ekonomiyi etkiliyor. İşte… Böyle bir süreçte ekonominin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Onca terör, savaş, kavga, polemik haberleri arasında bu morale ihtiyaç vardı: Bursa ihracatta 2, ekonomide 4. sırada!

Şu bir gerçek ki… Kentlerde yaşayan insanların refahı, o kentin yaşanabilir olması kadar üretimden kaynaklanan ekonomisiyle de ilgili. O bakımdan… Türkiye’nin ilk Organize Sanayi Bölgesi’ne sahip olan, tekstil ve otomotiv üretiminde Türkiye’nin lokomotifi misyonu üstlenen, son dönem teknoloji üretimi alanında önemli... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En büyük fırsat… Dünya ekonomisine yön veren G20 zirvesi Türkiye’de toplanıyor

Bir yanda küresel etkiler, diğer yanda seçim sonrasının belirsizlik ortamıyla sıkıntıya giren ekonominin fırsat ayağına geliyor. Çünkü, sonbahardaki küresel genç girişimciler buluşmasına Türkiye evsahipliği yapıyor. Nitekim… Ferahi Arpaç’ın davetini kıramayıp gittiğimiz ve TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Söylemez’in Bursa programı kara takıldı ve iptal oldu

Bursa’daki sanayici ve işadamları Ufuk Söylemez’i yıllar öncesinden, bir bankanın genç ve ileri görüşlü müdürü olarak tanıyorlar. Kurdukları samimi ve güzel diyaloglar nedeniyle de seviyorlar. Zaten… Söylemez’in geçmişinde de, Bursa’da bankacılık yaptığı dönemin özel bir yeri olduğu, kendi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et