Posts Tagged ‘ekonomik vaatler’

Kılıçdaroğlu, CHP’nin yaşama dokunan vaatlerine gençlik aşısını da ekledi!

Seçim dönemleri siyasetin vaat rüzgarları şiddetli eser. Yakın geçmişe dönüp baktığımızda bol keseden vaatler ortaya koyan, fakat güven vermedikleri için seçmeni inandıramayan partiler görüyoruz. Bugünün siyasi partileriyse... devamını oku... | Paylaş!

02

10 2015

AK Parti fabrika ayarlarına dönüyor… Haziran’da sosyal restorasyon tutmadı, 1 Kasım vaatleri geliyor

Siyasette bir yıl öyle uzun zaman ki, bazen asır geçmiş gibi değişiklikler olabiliyor. Bunu da şu sıralar AK Parti fazlasıyla yaşıyor. Çünkü… Kurucusu ve tartışmasız lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı 10 Ağustos... devamını oku... | Paylaş!

01

10 2015

CHP seçim bildirgesini bugün, MHP ve AK Parti hafta sonu açıklıyor

1 Kasım seçimi için siyasi partiler vaatlerini açıklamaya başladılar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekonomik ağırlıklı vaatlerini bugün açıklıyor. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması için il başkanları da dün... devamını oku... | Paylaş!

30

09 2015

Haydar Hoca’nın milli ekonomi modeli: Kaynaklar sınırsız, ihtiyaçlar sınırlı

Bu seçimin en dikkat çeken yanı olan ekonomik vaatler aslında Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın yıllardır her seçimde milli ekonomi olarak anlattıkları. Nitekim… BTP İl Başkanı Zeki... devamını oku... | Paylaş!

13

05 2015

Gökdere’de meydana önce MHP çıktı, Bahçeli’nin kozu ekonomiydi, ama…

Seçime artık bugün dahil 28 gün kaldı. Siyasi partiler arasında Bursa’da meydana ilk MHP çıkarken, bir anlamda Gökdere’de miting sezonu da açıldı. Öncelikle… Meydandan yansıyan görüntüye bakarak iki farklı değerlendirme yapmak... devamını oku... | Paylaş!

10

05 2015

Sahaya hareket geldi, siyaset ısındı… AK Parti tüm kozlarını meydana sürüyor!

Seçime artık 1 aydan az kaldı. Geri sayımın belki de en kritik sürecindeyiz. Süreci bu denli kritik kılan siyasi faktörler de var. Bunların başında muhalefet partilerinin ideolojiyi bir kenara bırakıp ekonomik vaatlerle seçmenin... devamını oku... | Paylaş!

08

05 2015

2015 model siyaset… Partiler ideolojiden vazgeçti ekonomik söyleme yöneldi!

En son… MHP’nin seçim beyannamesini açıklamasıyla 7 Haziran için siyasi partiler seçim beyannamesi adı altında vaatlerini kamuoyu önüne koydular. İlk göze çarpan şu: Siyasi partilerin tümü, bugüne kadar yaptıkları ideolojik... devamını oku... | Paylaş!

07

05 2015

Bahçeli son noktayı koydu… Ekonomiye en kapsamlı vaatler, siyasete Erdoğan’la savaş sözü!

Seçim geri sayımımda artık son 1 aya giriyoruz. CHP ile başlayan, diğer partilerle devam eden ekonomik içerikli seçim vaatleri açıklaması MHP ile tamamlanmış oldu. Bu noktada… Devlet Bahçeli’nin açıkladığı MHP seçim... devamını oku... | Paylaş!

05

05 2015

Açık arttırma yarışına dönüşen vaatler CHP’nin ekonomik vaatlerini zayıflattı mı?

CHP’nin seçim beyannamesi, açıklandığı günden beri ekonomik vaatler yönüyle gündemde. Emekliye 2 ikramiye ile başlayan, kira yardımından sosyal katkıya kadar destek sözü veren vaatlerin benimsenip konuşulduğu görülünce diğer... devamını oku... | Paylaş!

02

05 2015

Sandığa 35 gün kaldı, ama ortada seçim havası yok… Bu seçime özel 4 kritik gözlem

Seçim büyük bir hızla yaklaşıyor… Sandığa gidip siyasi tercih yapmak için önümüzde sadece 35 gün kaldı. Bir bakıma, seçim öncesi final dönemine girildi. İşte… Bu kritik süreçte, bugüne kadar pek rastlanmayan bazı özel... devamını oku... | Paylaş!

02

05 2015