Etiket: Esat Kaplan

Hükümet revizyonu ışığında 2019: AK Parti, cumhurbaşkanı ve genel seçimden 6-7 ay önce yerel seçim riski alır mı?

15 Temmuz Cumartesi akşamı, saatlerin gece yarısını geçtiği dakikalarda Olay Televizyonu canlı yayınında Esat Kaplan’ın konuğuyduk. Darbe girişimi gecesinden başlayıp bugünün değerlendirmesini yaptıktan sonra Olay TV’nin başarılı Haber Müdürü ve özel gecelerdeki maraton yayınların ustası olan Esat şunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yalnızca yönetim değil, siyaset ve seçim paradigmaları değişiyor: 2 kutuplu siyaset döneminde merkezin sağında ve solunda güçlü parti!

Referandum gecesi, saatin 24.00’ü geçtiği dakikalarda, Olay Televizyonu’nda sonuçları değerlendirirken; bu tür gecelerdeki yayınlarda gösterdiği performans ve başarıyla uzun süreli maraton yayınlar kralı haline gelen meslektaşımız Olay TV Haber Müdürü Esat Kaplan gelecek perspektifi adına “Bundan sonra neler olur?”... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçimin bir kez daha yenilenme olasılığı kalktı, ama hazır olun, ufukta “küçük bir seçim” daha gözüküyor

01 Kasım 2015 Pazar gecesi… Saatler gece yarısını çoktan geçmiş, Başbakan Ahmet Davutoğlu seçimi takip ettiği Konya’dan Ankara’ya dönüp balkon konuşmasını bitirmiş, ortalıktan el ayak çekilmiş… Biz de… Olay Televizyonu’nda Esat Kaplan’la böyle bir durum değerlendirmesi yapıyoruz. Kamera arkasında yorulmak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti şimdi bunu tartışıyor: Efkan Ala Erzurum oylarını toplar mı, Kürt oylarını dağıtır mı?

Bayramın 2. günü Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi terasında AK Parti bayramlaşmasında en çok dikkati çeken İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’ya yoğun ilgi oldu. “Bursa seninle gurur duyuyor” tezahüratı bile yapıldı. Parti içi coşkunun ortaya çıktığı bu tür organizasyonlarda özel sevgi gösterileri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kontenjan sevgisinin bu kadarı fazla… AK Parti Bursa listesinin ilk 10 sırasında 5 kontenjan var!

Şunu kabul ediyoruz: Siyasi partiler aday listelerini hazırlarken yalnızca teşkilat isteği ve beklentisi doğrultusunda hareket etmek zorunda değil. Çünkü… Hükümet olduklarında, Meclis çalışmalarında, ya da partide kadro olarak çalışacaklar var. Onları listeye yerleştirmenin tek yolu da kontenjan kullanmak parti üst... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’nin görüşmecilerinde gözden kaçan ortak özellik ve ortaya çıkan siyasi ironi

Daha Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu o son görüşmeyi yapmamışlar, Davutoğlu da henüz “Tek seçenek seçim” dememişti… Olay Televizyonu’nda hafta içi Editör programında Esat Kaplan’ın konuğu olduk. Koalisyon görüşmelerinden ne çıkabileceği sorusu üzerine “Burada... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hedef 4 yıl sürecek bir ortaklık… Ankara adım adım “büyük koalisyona” doğru gidiyor!

Aslında… 7 Haziran gecesi seçim sonuçlarının alındığı ve sandıktan koalisyon çıktığının görüldüğü ilk saatlerde, Olay Televizyonu’nda meslektaşımız Esat Kaplan’ın konuğu olduğumuzda sıcağı sıcağına düşüncemizi söyledik: “Çok kolay olmadığını biliyorum… Ama en doğru koalisyon AK Parti ile CHP... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demirel’i son yolculuğuna Ankara’da devlet, Isparta’da millet uğurladı… Bizde de anısı kaldı

Televizyonlarda son 3 gündür yapılan Demirel’in cenazesi yayınlarında ortaya çıkan tablo şu: Isparta İslamköy’de çoban olarak atıldığı yaşamda , cumhuriyet rejiminin en büyük özelliği sayesinde 7 kez Başbakanlık koltuğuna oturan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i halk büyük bir sevgiyle ebediyete... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye yeni hükümet bekliyor… Ankara’da hava AK Parti-CHP koalisyonu için ısınıyor

Öncesinde yaşananlar farklı bir seçim ortaya koymuştu… Vatandaş sandıkta oyunu kullandı, ama çıkan sonuçtan nasıl bir siyasi tablo oluşacağı henüz belli olmadığı için, sonrasıyla da farklı bir seçim yaşanıyor. Çünkü… Vatandaşın yaptığı siyasi tercih tek başına iktidar çıkarmadığı gibi,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et