Etiket: Eskişehir Valisi

Hedef büyük… Bursa’yı turizmde Avrupa Ligi’ne çıkarmak için kollar sıvandı, ilk büyük adımı BEBKA attı

Turizm yükselen değer… Akdeniz gibi denizi, güneşi, kumu olmasa da Bursa tarihi, kültürü, doğasıyla yeni turizm anlayışının sembolü olacak bir kent. İşte… Bu gerçeği yaşama geçirmek üzere ilk adımı kısa adı BEBKA olan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı attı. BEBKA yönetim kurulu olarak Bursa Valisi Yakup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir ve eşi trafik kazası geçirdi, ertesi gün de kayınvalidesinin vefatıyla acı yaşadı

Orhaneli’nde doğdu, merkezdeki Soğanlı’da büyüdü. Geçmişinde Burdur, Elazığ, Eskişehir valilikleri var. Özellikle Eskişehir Valisi olduğu dönemde kente kazandırdıklarıyla yıldızı parladı. Emeklilik sonrası Kadir Koçdemir 2014 yerel seçiminde MHP Bursa Büyükşehir Adayı oldu. Kampanyası başarılıydı,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Eski vali, yeni milletvekili Kadir Koçdemir’den ilçeler için en özel kalkınma modeli: Yerinde sosyalleşme

Orhaneli’nde doğan Kadir Koçdemir, dağ yöresinden yetişen bir idealist olarak yaşamını devlet hizmetinde millet için geçirdi. Uzun yıllar kaymakam olarak Anadolu ilçelerinde görev yaptı. Eskişehir Valisi olarak kente imza attı. Uzaklardayken bile yöresinden hiç kopmadı, Bursa ile hep iç içe oldu. Şimdiyse… MHP... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir: 3 konuda teker duvara dayandı!

Başarılı bir Vali olarak hizmet yaptı. Eskişehir Valisi iken Türkiye tanıdı. Geçen yıl MHP Büyükşehir Adayı olarak siyasete ilk adımını attı. Valilik’ten gelen vatandaşla diyalog kurabilme yeteneğiyle dikkat çekti ve 7 Haziran’da MHP Bursa listesinin ikinci sırasından milletvekili seçildi. Siyasete farklı bakabilen,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kamuda ilk istifa Vali Kadir Koçdemir’den: MHP’den aday adayı

Aslen Orhanelili olan Kadir Koçdemir’i tanıyanlar Bursa’da zaten çoktu, ama Eskişehir Valisi olarak ün yaptı. Fakat Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir projesinde hükümetle ters düşünce Merkez Valiliği’ne alındı. 30 Mart yerel seçiminde ise MHP Büyükşehir Adayı oldu. Çok çalıştı, kendini daha... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kadir Koçdemir valiliğe döndü, ama Bursa’yı da izliyor

Herkes Kadir Koçdemir’i iki yıl öncesine kadar sürdürdüğü Eskişehir Valisi olarak tanıyor. Eskişehir’in kentleşme başarısına onun önemli katkısı var. Sonra… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den aldığı davetle MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu. Bursa olmasına, anne-babası Soğanlı’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et