Etiket: farkındalık

Beyazay Derneği öncülüğünde engellilerden ders gibi bir kampanya: Kan vermeye engel yok, sağlığı uygun herkes kan vermeli

Takvimlerde… 3 Aralık Pazartesi Dünya Engelliler Günü olarak yer alıyor. Farklı sosyal kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri engelliler için farkındalık oluşturmayı hedefleyen etkinlikler düzenliyorlar. İşte… Bu kapsamda Bursa eski Milletvekili Zafer Hıdıroğlu’nun kurucusu olduğu ve engelliler sivil toplum örgütü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Savaşların su yüzünden çıkacağını tartışan dünyada geleceğimizin güvencesi çocuklar suyun değerini bilerek yetişiyorlar

Bursa’nın en yeni sağlık kurumlarından Medicana, yaşamla ilgili farkındalık oluşturmak için ilkokul üçüncü sınıflar arasında su ve yaşam konulu kompozisyon yarışması düzenledi. Medicana Kurumsal İletişim Müdürü Didem Aras bizi de bu yarışmada jüri olarak görevlendirdi, önümüze de kalın bir yarışmacılar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seminer ve konferanslarla kadını bilinçlendirme çalışmaları yapan KADEM çocuk istismarı için de çalıştay düzenledi

Uzaktan, ama dikkatlice izlemeye çalışıyoruz. Kısa adı KADEM olan Kadın ve Demokrasi Derneği’nin boş geçirdiği bir hafta neredeyse yok. Kimi zaman konferans, kimi zaman söyleşi, kimi zaman sempozyumla kadınları bilinçlendirme adımları atıyor. Üstelik… Bütün bunları kamuoyu önüne çıkmadan yapıyorlar. Bu nedenle de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Kadın Kuruluşları Birliği harekete geçti, ‘kadına şiddet’ olaylarına karşı farkındalık çalıştayı düzenledi

Gazete sayfalarında, televizyon ekranlarında, radyo bültenlerinde ya da internet portallarında kadına şiddet haberleri giderek artıyor. İşte.. Rahatsız edici noktaya gelen bu toplumsal soruna farkındalık oluşturabilmek için Bursa Kadın Kuruluşları Birliği harekete geçti. Projeyi de… Kadının Statüsü Derneği’nde de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Farkında mısınız?.. Otizmli çocuklar çoğalıyor, istatistikler ürkütüyor

Üstesinden gelebilmenin tek çaresinin özel eğitim olduğu otizmi toplum yeni yeni öğreniyor. Onun için de yeterince farkındalık ve bilinç oluşmadı. Oysa… İçimdeki Çocuk Derneği Başkanı Sermin Varol’un verdiği rakamlar çarpıcı: “2016 yılında yalnızca Dörtçelik ve Yüksek İhtisas hastanelerinde 1.395 çocuğa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kelebeğin dünyasından doğan en anlamlı slogan: Kadın değişirse toplum değişir

Türkiye’nin “tek çatı altında en çok kadın çalıştıran” işletmesi olan Yeşim Tekstil farkındalık oluşturmayı hedefleyen sosyal çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Daha doğrusu… Kelebeğin Dünyası adıyla başlatılan ve uluslararası fonlardan da hibe alan projede kadınlara yönelik paylaşım toplantısı ile daha... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kadına şiddete karşı farkındalık masalarına Dilek Ağacı

Projeyi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hazırladı. Amaç da, Dünya Kadına Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle farkındalık oluşturmak. Nitekim… Dün sohbet ettiğimiz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Fikriye Aydın ve Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Tunca, son dönem olaylarla çok sık gündeme gelen... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et