Posts Tagged ‘Faruk Anbarcıoğlu’

Üniversite okumak için Etiyopya’dan Bursa’ya gelen Awad insansız hava aracı yaptı, kaldığı yurdun kantinde sergilemeye başladı

2002-2007 döneminde AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoya gitti. Siyaseten Bursa’ya hizmeti oldu, ama öğretmen olarak yetiştirdiği öğrencilerde çok emeği var Faruk Anbarcıoğlu’nun. Üstelik… Çok başarılı matematik... devamını oku... | Paylaş!

29

04 2019

Diriliş giysileriyle zırh giyip kılıç kuşandılar: Orhaneli Belediye Başkanı Tatlıoğlu ile eski milletvekili Anbarcıoğlu’nu hiç böyle görmediniz

Kocayayla’da oba kurulmuş… Sultan, oba beyi, beyin yardımcısı, askerler yerlerini almışlar. Hepsinin üstünde Diriliş Ertuğrul giysileri var. Fakat… Zırh giyip kılıç kuşananlardan ikisi dikkat çekiyor: Orhaneli Belediye... devamını oku... | Paylaş!

19

11 2018

Bursa Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Askerlik Şubesi’ne başvurdu: Afrin’de savaşan askerlerimizle birlikte savaşmak istiyoruz

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı harekatında bölgedeki topraklar ısınırken Türkiye’den de harekata destek için toplumsal kenetlenmeler yaşanıyor. Kimi… Hatay’ın sınırdaki ilçesi Kırıkhan’a... devamını oku... | Paylaş!

22

02 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursalıların çoğunun bilmediği Bursa türküsü olan Cezayir Türküsü uyarısıyla kültür dersi verdi

Konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salona dönüp “Bursa’nın Cezayir Türküsü’nün bilen var mı?” diye sorduğunda çoğunluk birbirine baktı. Dağ yöresi düğünlerinin vazgeçilmezi türkü... devamını oku... | Paylaş!

23

01 2018

Faruk Anbarcıoğlu’nun “Ömrüme Züleyha Oldun” adlı şiiri Türk Sanat Müziği bestesine güfte oldu ve TRT repertuarına girdi

Faruk Anbarcıoğlu uzun yıllar öğretmen olarak gençler yetiştirdi, başarılı bir matematik öğretmeni olarak tanındı. 2002-2007 döneminde AK Parti Bursa Milletvekili olarak hizmet verdi. Aynı zamanda iyi bir şair olarak tanınıyor.... devamını oku... | Paylaş!

16

01 2018

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

İçimizdeki Çocuk Derneği’ni kuran öğretmen ve akademisyenlerin tek bir idealleri var: Otizmli çocukları eğitip kazanmak!

Tıp çaresini bulamadığı için ilacı yok. Buna karşın, otizmli çocukların yaşama dönebilmelerinin tek yolu olarak karşımıza eğitim çıkıyor. İşte… Ailelerinde hiç otizmli çocuk bulunmamasına karşın öğretmen ve akademisyen... devamını oku... | Paylaş!

15

06 2017

Faruk Anbarcıoğlu’nu duygulandıran taksici: Şehit ve gazi aileleri yolcusu olduklarında ücret almıyor

Fotoğrafı… 2002-2007 yılları arasında AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Faruk Anbarcıoğlu çekti. Aynı zamanda şair ve oyun yazarı olan Anbarcıoğlu’nun yazdığı Çanakkale adlı tiyatro oyunu onlarca kentte... devamını oku... | Paylaş!

28

05 2017

Otizmin farkında mıyız? İçimizdeki Çocuk Derneği, Otizm Köyü kırmak için tiyatro oyunu sahneliyor

İçinde bulunduğumuz günler, otizme farkındalık için fark oluşturma günleri olarak kabul ediliyor. O nedenle otizm ile ilgili bilgilendirmeler yapılıyor, farkındalık projeleri üretiliyor. İşte… O projelerden biri olan Otizm Köyü... devamını oku... | Paylaş!

01

05 2017

Çarptıkları aracın sahibini bulmak için saatlerce soğukta beklediler… Faruk Anbarcıoğlu’nu duygulandıran insanlık örneği

Okullarda yarı yıl tatili başlayınca, pek çok ailede olduğu gibi 22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak 2002-2007 yılları arasında TBMM’de Bursa’yı temsil eden Faruk Anbarcıoğlu’nun kızı ve damadı da İstanbul’dan... devamını oku... | Paylaş!

26

01 2017