Etiket: Feridun Pehlivan

FETÖ’cü polislerin ahlaksız tuzağı… Feridun Pehlivan’ın evine 2 kez girmişler, bozdukları kilidi tamir edip süs çiçeğinin benzerini yaptırmışlar

1980 öncesi AP’de başlayan siyasi yaşamına ANAP’ta devam eden Feridun Pehlivan bir dönem Bursa siyasetine damga vuran isimler arasında yer alıyor. ANAP’ta belediye meclis üyeliği sonrası Osmangazi İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı yaptığı dönemde Bursa siyasi literatürüne Demiryolualtı siyaseti... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın siyasi literatürüne ‘Demiryolualtı siyaseti’ kavramını kazandıran Feridun Pehlivan özdeşleştiği mahallelerde bireysel çalışma yapıyor

Feridun Pehlivan’ı tanıdığımızda Adalet Partisi Gençlik Kolları’ndaydı. Neşeli, enerjik yanıyla hemen dostluk kuruveriyordu. 1980 sonrası kısa adı Bossek olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü’nü kurup, gençlere öncü oldu. Sonra… 1983’te siyasi partiler kurulurken önce MDP’ye yöneldi, fakat ANAP’ın davetiyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

FETÖ’cü yapı Anasol-D hükümetini zora sokmak için yıllar önce Bursa eski Milletvekili Feridun Pehlivan’a gizli kamera kumpası kurmuş

Kuşku yok ki… Feridun Pehlivan adının Bursa’da çok özel bir yeri var. Siyasetçi bir aileden gelmesi yanında, siyasete Adalet Partisi’nde başladı. 1984 yerel seçiminde Anavatan Partisi’nden belediye meclisi üyesi oldu. Sonrasında… ANAP’ta Osmangazi İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı yaptı. Bu süreçte... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bir dönem herkesin iyi gününde de, kötü gününde de yanında olurdu… Feridun Pehlivan’ın kalbine pil takıldı

Hiç kuşku yok ki, Feridun Pehlivan bu kentin en renkli politik simalarından biri. Siyasete Adalet Partisi Gençlik Kolları’nda başladı. 1984’te Anavatan Partisi’nden Belediye Meclisi’ne seçildi. Daha sonra ANAP’ta Osmangazi ve İl Başkanlığı görevlerini yaptı. Parlamentoda en tanınan milletvekilleri arasında yer aldı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TDH’da yönetim ve teşkilatların Seven’e pastalı veda toplantısından yeni il başkanı önerisi de çıktı

Bursa siyasetinde son günlerde gözler Mustafa Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi’ne çevrildi. Çünkü… Hareket’e başından beri ilk katılanlardan biri olan ve teşkilat yapılanması için bugüne kadar çalışmalarını sürdüren Şenol Seven üç gün önce TDH Bursa İl Temsilciliği görevinden alındı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sarıgül Seven’i İstanbul’a çağırdı… Bursa’da TDH’ya yeni il başkanı aramak üzere komisyon kuruldu

Şenol Seven üzgün… Üzgün olmasına da hak vermek gerekiyor. Daha Cumhuriyet Halk Partisi’nden itibaren Mustafa Sarıgül’lle hep birlikte olmuştu. Türkiye Değişim Hareketi’nin başlangıcında ilk yer alanlardan biriydi. Ama… Partileşme süreci TDH’da sürpriz bir değişimi gündeme getirdi. Dün konuştuğumuzda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sarıgül’ün Türkiye Değişim Hareketi’nde değişim sesleri: Şenol Seven il temsilciliği görevinden alındı mı?

Siyasetin ilginç bir işleyiş tarzı var… Bir söylenti çıkıp yayılmaya başladı mı, eninde sonunda gerçeğe dönüşüyor. Dönüşmese bile gerçekleşmiş gibi genel kabul görüyor. Çoğu zaman da gerçek olarak sonuçlanıyor. Bunun son örneği dün yaşandı. Öğle saatlerinden itibaren önce Türkiye Değişim Hareketi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et