Posts Tagged ‘Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı’

Doğrunun müşterisi yok, ama yalan maalesef çok hızlı yayılıyor… Gıdayı konuşanların çoğu uzman değil, her duyduğunuza inanmayın!

Hafta içinde… Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Lale Yıldız’ın davetiyle Gıda-Sağlık-Medya İlişkisi paneline katıldık. GMO’nun Kükürtlü Lions ve Kükürtlü Health Lions klüpleri işbirliğiyle... devamını oku... | Paylaş!

22

01 2019

Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Lale Yıldız’ın palm yağı tartışmalarında referans aldığı üniversite raporu

Her şey… Çocuklar kadar büyüklerin de çok sevdiği, palm yağı ile üretilen ve ekmek üzerine sürülen çikolatalı gıdanın kanserojen etkisi haberleriyle başladı. Ardından… İnternette palm yağıyla üretilen gıda ürünleri... devamını oku... | Paylaş!

27

01 2017

Gıdada her katkı maddesi zararlı değil, izin verilenden korkmayın!

Yeni seçildiği için çiçeği burnunda konumunda olan Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Lale Yıldız, yine medya etkilemesi nedeniyle oluşan farklı bir algıya da dikkat çekti: “Sanayimizde uygulanan katkı maddeleri, Türk... devamını oku... | Paylaş!

14

02 2016

Gıda Mühendisleri de reytingçi hocalara tepkili: Sokak sütü daha yararlı diyene itibar etmeyin!

Anlaşılan o ki… Bu dönem gündem daha çok gıda ve tarım konuları çevresinde dönecek. Tıpkı, seçim öncesi çalışma yaşamı reformları nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hep gündemde olması gibi. Kuşku yok... devamını oku... | Paylaş!

14

02 2016