Etiket: Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı

Doğrunun müşterisi yok, ama yalan maalesef çok hızlı yayılıyor… Gıdayı konuşanların çoğu uzman değil, her duyduğunuza inanmayın!

Hafta içinde… Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Lale Yıldız’ın davetiyle Gıda-Sağlık-Medya İlişkisi paneline katıldık. GMO’nun Kükürtlü Lions ve Kükürtlü Health Lions klüpleri işbirliğiyle düzenlediği panelde Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Lale Yıldız uzmanı olduğu gıdayı, Dr.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Lale Yıldız’ın palm yağı tartışmalarında referans aldığı üniversite raporu

Her şey… Çocuklar kadar büyüklerin de çok sevdiği, palm yağı ile üretilen ve ekmek üzerine sürülen çikolatalı gıdanın kanserojen etkisi haberleriyle başladı. Ardından… İnternette palm yağıyla üretilen gıda ürünleri listesi dolaşmaya başladı. Listede, yediğimiz neredeyse her şey var. Ekranlardaki tartışmalar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gıdada her katkı maddesi zararlı değil, izin verilenden korkmayın!

Yeni seçildiği için çiçeği burnunda konumunda olan Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Lale Yıldız, yine medya etkilemesi nedeniyle oluşan farklı bir algıya da dikkat çekti: “Sanayimizde uygulanan katkı maddeleri, Türk Gıda Kodeksi’ne göre izin verilen miktarlarda kullanılıyor. İzin verilen ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gıda Mühendisleri de reytingçi hocalara tepkili: Sokak sütü daha yararlı diyene itibar etmeyin!

Anlaşılan o ki… Bu dönem gündem daha çok gıda ve tarım konuları çevresinde dönecek. Tıpkı, seçim öncesi çalışma yaşamı reformları nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hep gündemde olması gibi. Kuşku yok ki… Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in bulunduğu göreve enerji katan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et