Posts Tagged ‘Gölyazı’

Turizmi geliştirmek için hedefler gelişiyor: İznik’in turizmin marka kenti olması gerekiyor

TÜRSAB Güney Marmara Bölge Başkanı Murat Saraçoğlu sohbet sırasında “Bursa çok yönüyle marka kent ve turizm için önemli” deyip şuna dikkat çekti: “İznik’in turizmin marka kenti olması gerekiyor. Tarihiyle, doğasıyla böyle... devamını oku... | Paylaş!

12

10 2018

Bir zamanlar Kerevit Festivali düzenlenen ve kerevit ihracatıyla canlanan Uluabat Gölü’nü temizlemek için şimdi de arıtma yatırımı

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyada görülmesi gereken yerler listesinde yer alan Gölyazı ve Uluabat Gölü’nü kirlilikten arındırmak için kolları sıvadığını anlatan haberi... devamını oku... | Paylaş!

04

10 2018

Bursalı turizmciler, turizmci Turizm Bakanı’na çıkarma yaptılar: Bursa çok yönlü turizm bölgesi, ama Turizm Bakanlığı görmüyor

Turisti Bursa’da daha çok gezdirebilmenin yolları: Cumalıkızık’ta kaliteyi arttırıp fotoğraftaki Gölyazı’yı göstermeliyiz

BTSO Turizm Konseyi Başkanı Hasan Eker’le turizm stratejisini konuşurken, “Aslında kültür turistinin daha çok gezmesini sağlayabileceğimiz çok özel yerlerimiz var” dedi ve ekledi: “Bu yerlerin başında Cumalıkızık geliyor. Fakat... devamını oku... | Paylaş!

05

07 2017

Gölyazı’da köylü kadınların yöresel gıdalar sattıkları stantlara hijyen denetimi

Bir yandan Gölyazı’yı dünyayla tanıştıracak projeler hazırlanırken, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in geçtiğimiz hafta Dünya gazetesinde yayınlanan röportajında dikkat çeken bir durum var. Bozbey, ada girişinde... devamını oku... | Paylaş!

26

06 2017

Turizmin parlayan yıldızı Gölyazı dünyaya hazırlanıyor: Araç girişine yasak, ada turu için 2 mini tekerlekli gezi treni alındı

Bursa bölgesinin en eski yerleşim yerleri arasında Gölyazı da var. Roma döneminde, milattan önce 1. yüzyılda kurulduğu ve göle de adını veren Apollon Krallığı’nın merkezi olduğu biliniyor. Tarihte Apolyont Gölü olarak geçen,... devamını oku... | Paylaş!

26

06 2017

Bursa turizmi için önemli fırsat doğdu… Japon Seyahat Acenteleri Birliği en güzel 30 kasaba listesi için Gölyazı’yı keşfetti!

Listeyi… Kısa adı JATA olan Japon Seyahat Acenteleri Birliği hazırladı. Daha çok kültür turizmi amaçlı seyahat eden Japon turistler için hazırlanan öneri liste Avrupa’nın En Güzel 30 Kasabası başlığı... devamını oku... | Paylaş!

14

04 2017