Etiket: Handan Askeran Ton

Amerika’da Türk Profesör olarak adından söz ettiren Bursalı Zeynep Öğretmen, dünya devi Walmart’ın politikalarını yönlendiriyor

Bursa siyaset ve sosyal yaşamının önemli ismi Handan Askeran Ton ile Bursa basketbolunun temel taşı Necmi Ton’un kızları Zeynep Ton liseyi bitirdikten sonra voleybol bursu ile üniversite için Amerika’ya gitti. Harvard’da öğretim üyesiyken 2011 yılında en iyi öğretmen seçildi, ardından 40 yaş altı dünyanın en iyi 40... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursalı Zeynep Hoca Amerika’daki milyonlarca çalışanın mutsuzluğuna teşhis koydu: Kötü işlerde yoksulluk seviyesinde kötü ücretler

Açıkça söylemek gerekirse… İnsan çocukluğunu bildiği birinin başarısını, hele uluslararası başarısını izlerken ister istemez gururlanıyor. Biz de… Bursa basketbol camiasının Necmi Hoca’sı olan Necmi Ton ile siyaset ve sosyal yaşamın Handan Abla’sı olan Handan Askeran Ton’un kızları Profesör Zeynep Ton’un... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Voleybol bursuyla gittiği Amerika’da dünyanın en iyi profesörlerinden biri oldu: Bursalı Zeynep CNN International’da

Bu sayfaların okurları artık tanıyorlar… Handan Askeran Ton ve Necmi Ton’un kızları Zeynep Ton, yıllar önce gencecik bir kız olarak voleybol bursu ile gittiği Amerika’da bugün Profesör Zeynep olarak üniversite dünyasında önemli başarılara imza atıyor. 40 yaş altı dünyanın en iyi 40 profesörü arasında... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Amerika Zeynep’i konuşuyor… Bursalı genç profesör New York Times’da makale konusu oldu

Uzun zamandır bu sütunların okuru olanlar için Profesör Zeynep Ton hiç de yabancı bir isim değil. Bursa’da yaşayanların yakından tanıdıkları Eczacı Handan Askeran Ton ve Basketbol Antrenörü Necmi Ton’un kızı Zeynep Ton küçük yaşta voleybol bursuyla üniversite okumak için gittiği Amerika’da başarıdan başarıya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et